Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów
17 września, 2020

Klimatyzacja split do biura

Współczesna klimatyzacja i rekuperacja

Czyste powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na dobre samopoczucie, ale i na naszą produktywność. Dobra jakość powietrza I komfortowa temperatura, wyznaczają fundament naszej wygody i dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację i zdolność wykonywania zadań. By zapewnić sobie korzystne warunki o każdej porze roku z reguły rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej reguluje temperaturę w środku domu dając nam chłód podczas upałów. Minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już mamy i nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. W tej kwestii bardzo dobrze radzi sobie mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie przyjemnej temperatury w środku budynku latem, kiedy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury we wnętrzu domu, dając ochłodę i cieplny komfort bez względu na to, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania polega na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach przeważnie wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich środkowa część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część usuwa gorąco z mieszkania. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie świadczy o tym, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie w trakcie lata. Wiele klimatyzatorów może również nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda zimowego ogrzewania i innych grzewczych systemów, ale sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji budynków. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele różnych okoliczności, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia budynków wynikają ze strat ciepła. Z reguły wentylacja odprowadza powietrze ciepłe i zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla regulacji temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze należy ocieplić, na co pobierana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Oszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Co więcej rekuperator wyposażony jest w filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i w ten sposób oczyszczają powietrze wprowadzane do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli planujemy kupno któregoś z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza redukuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Zapewnia nam oszczędność energii i ochronę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a ponadto stale świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu budynku jest połączenie obu tych systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zalet z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji posiada wiele różnych zalet. Największą z zalet jest termiczny komfort we wnętrzu domu i dostęp czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i usuwany występowanie niepożądanych przeciągów. Co więcej korzystając z nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania domu, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że da się odizolować się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma też dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wskazane zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort termiczny znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Strona używa cookies
Ok