Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawa, serwis i przestrajanie telewizorów
16 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
Oferta firmy angra art w Białymstoku
23 października, 2016

Ocieplenie budynku to tak naprawdę jedna z najistotniejszych kwestii, o której musisz zastanowić się jeszcze w trakcie budowy domu. Jeszcze 10 lat temu zakres materiałów izolacyjnych był niezbyt szeroki. W sklepach mieliśmy jedynie dostęp do takich materiałów jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą rozwoju badań nad nowoczesnymi metodami izolacji budynków, zaczęły się pojawiać na rynku produkty pod różnymi względami wyjątkowe. Producenci materiałów izolacyjnych oczekiwali produktu, który realizowałby wymagania zdrowotne (brak czynników alergicznych) i efektywności (wysoka wydajność energetyczna). Ważny był także wymiar komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, gdyż wcześniej stosowane surowce nie dość, że cechowały się niską praktycznością, to silnie pyliły (mowa tu o wełnie mineralnej). Po kilku latach prac nad wynalezieniem nowej technologii ociepleń, do sprzedaży trafiła pianka poliuretanowa.

W szybkim tempie stwierdzono, że pianka z poliuretanu jest produktem wysoce funkcjonalnym, gwarantującym perfekcyjną izolację cieplną nie tylko mieszkań, ale również hal magazynowych. Konsumenci pokochali piankę za szybkość krycia konkretnej powierzchni, za możliwość aplikacji w trudno dostępne miejsca, a także za ekonomię przestrzeni, dzięki aplikacji cienkiej warstwy izolacji. Ocieplenie pianką cieszy się co raz większą popularnością. Dlaczego? O tym dowiecie się przechodząc dalej.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Istnieją dwa warianty pianki pro – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki różni głównie budowa, ale również przeznaczenie. Systemy zamkniętokomórkowe używa się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Stosuje się je przy docieplaniu natryskowym, przy produkcji płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka PUR cechuje się gęstością w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie chłonie wilgoci i może być eksploatowana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa używana jest głównie w ocieplaniu wnętrza wszelkich budynków (poddasze i ściany działowe). Konstrukcja pianki, jak sama nazwa wskazuje zestawiona jest z komórek o otwartej budowie, przez co znakomicie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża obiektu i jest ekologiczna, dzięki zastosowaniu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka PUR pod względem technologii

Najistotniejszym problemem związanym z izolacją domu jest pojawienie się tak zwanych mostków termicznych. Wykorzystanie pianki PUR całkowicie likwiduje tenże problem, albowiem produkt wpływa do najbardziej niedostępnych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) speiniana jest już na placu budowy. Dzięki użyciu specjalnych wysokociśnieniowych maszyn pianka aplikowana jest na dowolne powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie piankowe jest bardzo lekkie i wypełnia znacznie mniej przestrzeni niż tradycyjne materiały izolacyjne. Ponadto utwardza konstrukcję domów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle szybkim czasie, co często jest czynnikiem kluczowym przy wyborze ocieplenia. A co z jej przeznaczeniem? Z pianki Pro mamy możliwość wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, jak i ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa jest alternatywą dla klasycznych metod izolacji. W zasadzie dlatego, że przy jej wykorzystaniu minimalizuje się powierzchnię nawierzchni izolacyjnej. Pianka Pro jest obojętna dla przyrody i niegroźna dla alergików. Zapewnia najwyższy stopień izolacji ciepła w wnętrzach budynków, gdyż nie zmienia swoich właściwości nawet po kilku latach eksploatacji. Nie dość, że gromadzi ciepło w wnętrzach w zimę, to jeszcze zabezpiecza przed ich nagrzaniem w lecie. Niski parametr absorpcji wody powoduje, że w materiale nie powstają grzyby, ani pleśń. Ostatni czynnik, o którym warto napisać, to łatwa aplikacja pianki. Pianka Pro zapełnia najwęższe powierzchnie bez jakiegokolwiek kłopotu. Jej budowa umożliwia doskonałą przyczepność do wszelkiego typu podłoża.

Profesjonalne docieplenie domu to pewność komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy budynków ocieplonych pianką PRO deklarują, że taka izolacja jest najbardziej wydajna i najprostsza w aplikacji. Koszty zastosowania pianki poliuretanowej i styropianu są bardzo jednakowe, zatem przy wyborze metody ocieplenia mieszkania warto wspomnieć o innowacyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko optymalizacja pieniędzy, ale także czasu.

Jeśli wybierzecie ocieplenie pianką, następnym etapem jest wybór producenta. Jedną z zalecanych przez nas firm jest KDP Pro. Firma ta od prawie dwóch dekad zajmuje się technologią ociepleń nie tylko budynków lokalowych, ale także przemysłowych. Oferuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to profesjonaliści od izolacji poliuretanowej, którzy chętnie podejmą się nowych wyzwań. Więcej dowiecie się na ich stronie, na którą dziś Was odsyłamy: docieplenia pianką pro.

Strona używa cookies
Ok