Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – jak zacząć?
15 września, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED na każdą imprezę
14 listopada, 2017

Mamy różne marzenia, dla większości jednym z nich jest wybudowanie domu. Realizacja takiego marzenia to ogromne wyzwanie logistyczne oraz finansowe. Wybór miejsca w którym ma stanąć nasz dom, to bardzo trudna decyzja. Jest to jednak dopiero początek trudnych wyborów. Plan domu spędza sen z powiek przez długie miesiące. Przemyśleć trzeba nie tylko właściwą powierzchnię, ale także plan pomieszczeń. Wszystkie elementy muszą być idealnie dopasowane, tak aby każdy mieszkaniec miał odrobinę prywatności. Pomyśleć trzeba też o zaplanowaniu ciągów komunikacyjnych w domu, dzięki nim usprawnimy sobie wiele codziennych czynności. Dużym problemem jest też dobór właściwej metody ogrzewania. Nie w każdej miejscowości jest sieć gazowa. W tym wypadku przeanalizować należy zainstalowanie ogrzewania węglowego albo olejowego. Decyzja ta wpływa na domowy budżet, ale także na komfort użytkowania mieszkania.

Nawet najlepsza metoda grzewcza będzie nieskuteczna, gdy dom nie zostanie odpowiednio zaizolowany. Ciepło będzie uciekać. Ogromne straty są efektem niewystarczająco zaizolowanego strychu. Dlatego sprawy ocieplenia nie powinno się bagatelizować. Sposób termoizolacji domu jest istotna. Wykorzystywane są różne produkty: styropian, wełna, korek czy ciesząca się coraz większą popularnością pianka poliuretanowa, nazywana dla uproszczenia pianką PUR.

Opcji jest wiele

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do zabezpieczania przed utratą ciepła z budynków jest styropian. Ma on dużo zalet:jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Jednak nie nie jest polecany do ocieplania tych elementów domu, które są łatwopalne – tyczy się to przede wszystkim elementów drewnianych. Jedną z możliwości jest wełna izolacyjna. Jest ona bardziej kosztownym rozwiązaniem, ale za to cenionym wśród specjalistów zajmujących się ocieplaniem. Wełna jest ognioodporna, perfekcyjnie chroni przed hałasem. Wykorzystywanie wełny wymaga jednak masywniejszej konstrukcji dachu, bo ten materiał sporo waży. Wełnę powinno się chronić przed wodą przez zastosowanie folii chroniących. Nie są to wszystkie możliwości termoizolacji domu. Z roku na rok, coraz większą popularnością cieszy się pianka poliuretanowa. Piankę wykorzystuje się wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Pianka poliuretanowa

Poliuretan dostępny jest w wielu wersjach. Produkuje się z niego płyty, otuliny ale także piankę. Pianka powstaje z mieszanki dwóch substancji: izocyjanianu i żywicy. Oba składniki podgrzewa się i następnie poprzez zwiększenie ciśnienia powstaje pianka, którą stosuje się do termoizolacji. Pianka podczas natryskiwania zwiększa swoją objętość i momentalnie twardnieje. W kilka chwil powstaje jednorodna warstwa, która dokładnie wypełnia każdą lukę. Pianka idealnie trzyma się prawie każdej powierzchni. Nałożona pianka nie wymaga dodatkowych umocnień. Natryskiwanie pianki zajmuje niewiele czasu, kilka godzin wystarcza aby ocieplić dach.

Pianka otwarto i zamknięto komórkowa

Najpopularniejszy jest podział na piankę otwarto i zamknięto komórkową. Ta druga sprawdzi się przy ocieplenia budynków od zewnątrz. jest też idealnym materiałem hydroizolacyjny, przez to wykorzystywana jest do ochrony fundamentów. Zastosowanie jej od wewnątrz także jest możliwe. Ten typ pianki jest bardzo lekki. Jego porowata struktura sprawia, że ocieplana powierzchnia oddycha. Stosuje się ją do termoizolacji wnętrz.

Korzyści z ocieplania pianką poliuretanową

Pianka PUR jest bardzo uniwersalna. Można nią zaizolować zarówno zewnętrze części budynku, jak i poddasza, ścianki działowe i posadzki. Używana jest jako produkt chroniący przed utratą ciepła w budynkach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach wykorzystywanych przemysłowo. Ocieplenie z poliuretanu nie szkodzi alergikom. Warstwa pianki nie kruszy, przez co nie stanowi zagrożenia. Ocieplenie z pianki poliuretanowej jest nietoksyczna, nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Warstwa pianki tworzy doskonałe zabezpieczenie przed utratą ciepła, w efekcie czego sprawdza się w nowoczesnym typie budownictwa. Kolejną pozytywną cechą jest wodoodporność. Pianka poliuretanowa nie jest podatna na odkształcenia powstałe na skutek narażenia warstwy na wilgoć. Zastosowanie dodatkowych umocnień jest niepotrzebne, bo bardzo dobrze przylega do drewnianych czy betonowych powierzchni. Podczas ocieplania domu trzeba uważać na mostki termiczne. To właśnie przez nie ucieka ciepło. Wykorzystanie pianki minimalizuje ten problematyczny punkt. Poliuretan tworzy niewymagającą spoin całość dlatego nie ma konieczności docinania materiałów izolacyjnych. Daje to możliwość izolacji nawet skomplikowanego kształtem dachu i to w błyskawicznym czasie. Dla porównania, ocieplenie z waty wymaga wielu godzin pracy kilku fachowców.

Odpowiednia izolacja domu to inwestycja, którą trzeba przeanalizować i właściwie zrealizować. Przeanalizować należy pozytywne i negatywna strony każdego ze sposobów. Najczęściej stosowane materiały wykorzystywane do ochrony przed utratą ciepła od kilku lat mają poważnego konkurenta jakim jest pianka poliuretanowa. Pianka poliuretanowa ma doskonałą opinia u fachowców, zauważają oni jej mnogość zastosowań. Dużym plusem jest też niewielki czas niezbędny do wykonania prac ociepleniowych. Pianka PUR stosowana jest zarówno w budynkach mieszkalnych, ale też jako ocieplenie kurników i hal.

Pianka PUR – dowiedz się jeszcze więcej —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Strona używa cookies
Ok