Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Nowoczesne pompy ciepła
19 lutego, 2017
siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa
Siatka przeciw kretom
22 lutego, 2017

Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy stosowne ocieplenie domu oddziałuje na wydajność energetyczną? Bezsprzecznie. Z wysoką wydajnością energetyczną zmierzają w parze oszczędności finansowe, ze względu na obniżenie kosztów ogrzewania. Dobre ocieplenie domu spowoduje, że ciepło nie będzie z niego uciekać. Rachunek jest zatem bardzo prosty.

W ogromnym wachlarzu materiałów ociepleniowych pojawiła się kilka lat temu pianka poliuretanowa – o niskiej wadze,o umiarkowanej wadze, wchodząca w zaciemnione wnętrza, zapewniająca perfekcyjną ochronę cieplną. Jednym słowem niezastąpiona w każdym calu. W dzisiejszym poradniku pragniemy Wam przedstawić ją z bliska, by dowieść, że w budownictwie czasami warto postawić na nowoczesność, a nie na dostępne standardy.

Izolacja natryskowa, bo tak też mianuje się technologię wykorzystującą piankę poliuretanową, świetnie odnajduje się w najcięższych warunkach. Przedsiębiorstwa budowlane ochoczo wykorzystują ją w budownictwie mieszkalnym, jak i industrialnym. Fundamentalną zaletą pianki PUR jest jej drobna waga, w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej właściwości pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co mocno powiększa możliwości jej przeznaczenia. Pianka poliuretanowa wdrażana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w dalszej części artykułu. Jesteście zainteresowani?

System otwartokomórkowy do wnętrz

Jak sama nazwa wskazuje, pianka otwartokórkowa odznacza się otwartą konstrukcją komórek. Wilgoć nie utrzymuje się w środku mieszkania, lecz śmiało przenika przez powłokę ocieplenia na zewnątrz. Wskazana zaleta fachowo określana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w przypadku systemu otwartokomórkowego jest niewiarygodnie niski. Szczególnie znaczącym walorem pianki otwartokomórkowej jest użycie wody jako czynnika spieniającego. Znaczy to, że taki rodzaj ocieplenia jest wysoce ekologiczny i może być z powodzeniem wykorzystywany w każdej konstrukcji budowlanej. Izolacja otwartokomórkowa jest szczególnie promowana w budownictwie pasywnym, w którym najważniejszą rolę odgrywają o skutecznych cechach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodzi ciepła, przez co zostaje ono zamknięte w środku. Blokuje natomiast dopływ brudu i zmniejsza hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najlepsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

System zamkniętokomórkowy o szerokim zastosowaniu

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma jeszcze szersze zastosowanie, niż systemy o otwartej strukturze, a to z uwagi na zwartą konstrukcję komórek. Izolacja zamkniętokomórkowa nie absorbuje wilgoci, jest wytrzymała na ucisk i może być wdrażana w szerokim kręgu temperatur. Po za tym cechuje się dużo większym wskaźnikiem przewodzenia ciepła. Te zalety powodują, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w izolacji płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji z metalu chłodni, czy rurociągów. Przez wzgląd na ścisłą konsystencję tworzy się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Dlaczego warto stosować piankę PUR?

Pianka PUR powstaje jest z dwóch głównych czynników – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w związaniu z wodą komponują pianę o jednolitej strukturze i wyjątkowych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR powstaje na świeżo w miejscu aplikacji, co zdecydowanie przyspiesza czas zrealizowania izolacji. Miękka struktura pianki powoduje, że wchodzi ona w trudno dostępne miejsca, wykluczając tym samym powstanie tzw. mostków cieplnych, co działo się bardzo często przy aplikacji klasycznych materiałów ociepleniowych. Pianka PUR jest lekka i nie obciąża konstrukcji mieszkania. Z takiego powodu może być wykorzystywana zarówno w współczesnym budownictwie, jak i przy remontach starszych domów, czy przy stawianiu hal magazynowych o dużej powierzchni. Warto odnotować także, że izolacja pianką jest bardzo wydajna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że zachowuje swoje cechy przez wiele lat. Gromadzi ciepło w domu w chłodne dni i nie dopuszcza do zbytniego nagrzania się pomieszczenia w lato – działa zatem dwukierunkowo. Dodatkowo pianka PUR nie generuje żadnych reakcji alergicznych, co poszerza grono jej wielbicieli. Nie jest także interesującym artykułem dla gryzoni, czy owadów, których obecność w wnętrzu jest raczej zbędna. Pianka PUR to po prostu nowatorski materiał izolacyjny.

Pianka z poliuretanu sprawdza się w skrajnej temperaturze i w ciężko dostępnych strefach. Jest to najwłaściwszy system do ocieplania poddaszy i ścian. Pianka PUR może być aplikowana w budownictwie jednorodzinnym, jak i w budownictwie przemysłowym. Współgra również z wszelkimi wymogami budownictwa pasywnego. Jest produktem energooszczędnym, przyjaznym środowisku i delikatnym dla osób z różnego typu uczuleniami. Położenie ocieplenia natryskowego pochłania dokładnie mówiąc parę chwil. Prawdopodobnie nie musimy już Wam dłużej udowadniać, że ocieplenia z pianki poliuretanowej są najbardziej stabilne i najbardziej wydajne. Wstąp na stronę internetową firmy KDK Pro – specjalistów od izolacji natryskowej i zapoznaj się z szczegółową ofertą: Ocieplanie poddasza Toruń

Strona używa cookies
Ok