Wideofilmowanie - Kamerzysta weselny - Kamerzysta ślubny - Filmowanie wesel
Wideofilmowanie wesel
22 maja, 2017
Marketing internetowy - zwiększ swoje szanse w Internecie
Marketing internetowy – zwiększ swoje szanse w sieci
8 czerwca, 2017

Pierwsze wrażenie jest rzeczą, której pilnujemy przy różnych sytuacjach życiowych. Chcemy zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na kobiecie, jeżeli trafiamy na klubowe party, czy w trakcie negocjacji w procesie sprzedaży. Na pierwszym wrażeniu w dużej mierze opiera się również home staging – a więc technika złożona z wszelkich działań, pomagających zrobić dobre wrażenie na szukającym domu, lokalu mieszkalnego, czy innej nieruchomości. Ci, którzy planują zakup nieruchomości, często zasugerują się właśnie pierwszym wrażeniem, a zatem trzeba zadziałać w taki sposób, by obszar z oferty prezentował się fantastycznie. Wszystkiego nie przypilnujemy na własną rękę, i wobec tego warto omówić problem z ekspertami od home stagingu. Ale spokojnie – wystartujmy od genezy powstania techniki home stagingu.

Lata 70-te, USA…

Zapraszamy na krótką wycieczkę do Stanów Zjednoczonych. To właśnie w tym kraju żyła i pracowała Barbara Schwarz, właścicielka firmy, która projektowała wnętrza. Jak się okazało – projektowanie wnętrz było zaledwie przystankiem do najważniejszej specjalizacji Barbary Schwarz. Już jako agentka nieruchomości z doświadczeniem, Schwarz przez cały czas wypatrywała sposobów, które gwarantowałyby wzrost popularności oferowanych przez siebie lokali mieszkalnych wśród Klientów. W 1972 roku przyszło jej do głowy, aby drobiazgowo przygotować wnętrze jednej nieruchomości. Spróbowała wykonać wszystkie potrzebne zabiegi remontowe, uprzątnąć cały obszar i udekorować go w taki sposób, żeby Klient był oczarowany nieruchomością. Jak wyszło? Nieruchomość została sprzedana o wiele szybciej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Dlaczego tak się stało? Schwarz przekonała się, że przy rozjaśnieniu i wizualnym powiększeniu pomieszczeń – pierwsze wrażenie ewentualnego kupującego jest dużo lepsze niż wcześniej. Przez lata, Barbara Schwarz zyskiwała szacunek ekspertów od nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, a dziedzina o nazwie home staging weszła na stałe na rynek nieruchomości. Zgodnie z wyliczeniami z oficjalnej strony internetowej Schwarz przeszkoliła już z home stagingu ponad milion osób, a na pewno jest autorką ważnych publikacji na ten temat.

Wielka Brytania i w końcu… Polska!

Przez lata home staging docierał do nowych kręgów w Stanach Zjednoczonych i przyjął się również w Wielkiej Brytanii, gdzie z reguły mieszkańcy nazywają go property presentation albo property styling. Zjednoczone Królestwo zapragnęło przyswoić home staging, dzięki programowi „House Doctor”, prowadzonemu przez Ann Maurice na Channel 5. Brytyjczycy także przekonali się, iż mogą wiele zarobić gdy wystawią ofertę sprzedaży dopiero po właściwym zadbaniu o posesję

Do Polski home staging trafił na dobre już w XXI wieku. Wszystko przez to, iż nasi rodacy szukali na rynku pracy swojego miejsca i dzięki temu powstał nowy, wolny zawód – homestager. Zwłaszcza od 2009 roku, obserwujemy zwiększony popyt na tego typu usługi.

Home staging dziś

Przez 45 lat, home staging zmieniał się niemal codziennie, z powodu zmian w preferencjach ludzi, którzy działają na rynku domów. Barbara Schwarz stworzyła precyzyjny szablon, ale korzystający z niego musieli być przygotowanymi na wyzwania ulegającej przemianom mody.

Gdy spojrzymy z perspektywy dnia dzisiejszego, home staging to nie są jedynie działania poprawiające urodę mieszkania. Home staging bowiem to po prostu wcielenie w życie idei marketingu, który polega – zgodnie z definicją autorstwa przez Philipa Kotlera, uznanego marketingowego specjalisty – na „zyskownym dostarczeniu klientowi zadowolenia”.

Pole do popisu mają tutaj specjaliści od wizerunku, którzy mogą dla nas wykreować i opublikować ofertę, która przyciągnie uwagę ewentualnego nabywcy. Już w czasach wdrażania świeżej techniki przez Barbarę Schwarz było wiadomo, że psychologia sprzedaży, oparta na zasadzie pierwszego wrażenia Klienta jest niezwykle istotna w procesie home stagingu, a oferta wzbudzająca uwagę jest ważnym elementem, który tylko i aż może skłonić potencjalnego Klienta do obejrzenia domu. W dobie łatwego dostępu do internetu oraz wszechobecnego szaleństwa na punkcie Social Media – oferta musi być przygotowana zarówno pod kątem stron tematycznych, jak i gustów użytkowników Facebooka. Nie zapominajmy, że stworzenie odpowiednich zdjęć musi nastąpić już po sumiennym przygotowaniu mieszkania. Co się na takie przygotowanie składa?

Rozbudowanie modelu Schwarz

Podstawowe plany Barbary Schwarz głosiły, że dużo zyskamy, zwiększając optycznie pomieszczenia i rozjaśniając je. Dbać musimy o każdy detal – w tym na ułożenie mebli, które nie mogą zagracać pokoi i utrudniać wpadanie światła słonecznego. Zaskakujące jest, jak wiele osób zapomina o odruchowych działaniach, jak np. pozbycie się walających się wszędzie ubrań, pojedynczych skarpetek oraz przewietrzenia pomieszczeń. Jedną z najgorszych rzeczy dla nas może być brzydki zapach w lokalu – bez wątpienia odstraszy on Klienta.

Jeśli chcemy mieć pewność, że proces home stagingu przebiegnie właściwie – lepiej zatrudnić ekspertów z biura nieruchomości, którzy poczynią niezbędne kroki, aby nasza posiadłość wyglądała właściwie.

Więcej informacji i analiz ze świata nieruchomości – mieszkania.torun.pl

Strona używa cookies
Ok