Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Kaptury foliowe – nowoczesne rozwiązania do pakowania
Lipiec 22, 2016
Kapitalny remont mieszkania krok po kroku
Sierpień 4, 2016

Kotły gazowe, czy kotły stałopalne – które urządzenie wybrać?

Budując dom warto jest zadecydować która instalacja grzewcza będzie dla nas najlepsza. W dzisiejszych czasach, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują kompleksowe i bardzo zróżnicowane rozwiązania, stąd możemy wybierać spośród wielu urządzeń. Zanim jednak zdecydujemy się na system ogrzewania warto jest przeanalizować swoje priorytety. Po pierwsze jakie źródło paliwa chcemy używać. Po drugie czy chcemy minimalizować koszty ogrzewania i, co dla wielu osób jest bardzo istotne, czy chcemy by instalacja centralnego ogrzewania była korzystna dla otaczającego nas środowiska. Dobrze jest pamiętać, że najlepsze rozwiązania to te, które będą całkowicie spełniały nasze wymagania. Pomożemy Państwu poznać produkty oferowane dziś na rynku. Tutaj odkryjecie najlepsze produkty grzewcze, wraz z ich szczegółową specyfikacją.

Kotły na paliwa stałe

Jeżeli potrzebujecie wielofunkcyjnych i energooszczędnych urządzeń grzewczych, kotły stałopalne to idealny produkt. Są to urządzenia c.o., które produkują ciepło poprzez spalanie takich materiałów opałowych jak eko groszek, pellet, czy węgiel brunatny. Taka instalacja grzewcza zapewnia nam możliwość czerpania z najbardziej atrakcyjnego w danym czasie paliwa, co minimalizuje opłaty za ogrzewanie domu w znacznym stopniu. Kotły stałopalne współpracują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są wysoce bezpieczne i proste w eksploatacji. Prawie każdy producent oferuje kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły stałopalne z automatycznym podajnikiem, dla tych, którzy dbają o swój czas i wygodę.

Kotły gazowe

Dzisiaj na rynku możemy kupić dwa modele kotłów gazowych. Są to kotły gazowe kondensacyjne i konwencjonalne kotły gazowe. Kotły kondensacyjne w procesie ogrzewania przemieniają ciepło powstałe z spalin, co gwarantuje maksymalne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie odzyskują całej energii powstałej z ogrzewania. Aczkolwiek są o wiele tańsze w eksploatacji i utrzymaniu. Kotły gazowe wykorzystują jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii – gaz, dlatego są najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób, które chcą oszczędzać. Cechują się kompaktową konstrukcją. Kotły mogą być podłączone do systemu ogrzewania podłogowego, generując komfort cieplny.

Nowoczesne kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe podczas spalania oleju opałowego odzyskują także ciepło, które w normalnej technice ogrzewania ulatnia się przez komin. Dzięki tej właściwości kotły olejowe funkcjonują z efektywnością w granicach 90%, co powoduje ograniczenie straty ciepła. Nowoczesne kotły olejowe wyposażone są w wbudowane wymienniki ciepła, które schładzają spaliny, ograniczając emisję dwutlenku węgla. Warto jest wspomnieć, że co raz większa liczba producentów tworzy kotły na olej opałowy z domieszką biooleju, co korzystnie oddziałuje na kondycję środowiska naturalnego. Kotły olejowe są zatem energooszczędne i proekologiczne.

Rekuperatory – nowe oblicze ogrzewania

Rekuperator to urządzenie stosowane w systemach wentylacji, które umożliwia odzyskanie ciepła z powietrza , które ulatnia się na zewnątrz. Takie urządzenia zapewniają nie tylko czyste powietrze przez cały dzień, ale także skuteczne ogrzewanie całego domu. Rekuperatory to stosunkowo młode produkty, których popularność wciąż rośnie. Odzyskują one energię na poziomie nawet 90 %, co w efekcie umożliwia realne oszczędności. Są także przyjazne przyrodzie, ponieważ nie korzystają żadnych akcesoryjnych źródeł energii. Ogrzewanie domu rekuperatorami może być tanie i przyjemne.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najlepszych obecnie dostępnych rozwiązań związanych z ogrzewaniem jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako samodzielny system grzewczy, lub może wspierać działanie grzejnikowej instalacji. Plusem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego przyłączenia do jakichkolwiek produkowanych urządzeń grzewczych . Współdziała ono zarówno z kotłami gazowymi, jaki kotłami na eko groszek. Ogrzewanie podłogowe dzielimy na wodne i elektryczne. System rur zainstalowany pod posadzką oddaje ciepło, które wystarcza na ogrzanie całego mieszkania. Instalacja podłogowa może być wykonana pod parkietem drewnianym, a także pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny rozkład temperatury i jest kompletnie niewidoczne, co podnosi estetykę domu.

Bezpieczeństwo systemu ogrzewania domu to podstawa, dlatego projektowanie instalacji co warto zlecić specjalistom. W swoim domu warto także zamontować ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje wysoki poziom komfortu. W końcu dobrze jest się przejść w bosych stopach po ciepłej podłodze. Decydując się na dany system ogrzewania, zwróćmy uwagę na jakość urządzeń. Decydujmy się na te, które wyposażone są w wszelkie certyfikaty i są proste w eksploatacji. Nie warto oszczędzać na urządzeniach, które będą nam towarzyszyć przez długi czas.

Energooszczędne instalacje c.o są warte wszystkiego. Tutaj istotą jest jakość wykonania i wydajność urządzeń. Jeśli teraz stawiają Państwo dom, lub chcą nie długo odnowić swój system ogrzewania, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej wskazówek. Nasze główne usługi to serwis kotłów Viessman i Beretta, oraz projektowanie instalacji c.o. Kliknij obok by przejść na naszą witrynę i poznać bliżej naszą firmę: serwis Beretta Toruń.

Strona używa cookies
Ok