Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Gdzie najlepiej zorganizować urodziny dla dzieci?
Maj 10, 2012
Profesjonalny kurs bezpiecznej jazdy
Luty 7, 2015

Okna to istotny element każdego mieszkania lub domu. Dobra stolarka okienna zapewnia optymalną wentylację wnętrza domu i obniżenie strat ciepła. Innowacyjne okna PCV generują wzrost naszych oszczędności, gdyż mają wpływ na racjonalne zarządzanie energią. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a zimne powietrze zostaje odizolowane przez uszczelki i odpowiednią liczbę komór. Okna są również ważnym elementem aranżacji, stąd też obecnie producenci przywiązują szczególną uwagę do kolorystyki ram okiennych i estetyki wykonania okien. Wybór okien do domu to bardzo ważna decyzja, którą powinniśmy ustalić już w trakcie budowy. Warto zatem poradzić się doświadczonych fachowców w kwestii technologii okien, lub na własną rękę poszukać informacji o tym na co zwrócić uwagę przy zakupie okien. Sprawdź jak zakupić okna w atrakcyjnej cenie i który rodzaj wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Okna na czas

Budujesz dom i czeka na Ciebie jeszcze podjęcie decyzji o konkretnym modelu okien. Na początku zastanów się z czego powinny być wytworzone okna i jakie funkcje powinny spełniać. Wybierz również kolor okien, który będzie pasował zarówno do fasady, jak i do aranżacji ścian w środku domu. Zadecyduj w jakie elementy dodatkowe powinny być wyposażone okna. Wypisz sobie swoje potrzeby, by lepiej przygotować się na złożenie całkowitego zamówienia. Jeśli nie jesteś pewny co do właściwego produktu umów się na wizytę do producenta, który szczegółowo przedstawi Tobie funkcje okien i przedstawi całą swoja ofertę. Okna najlepiej zamówić w chwili, kiedy rozpoczynają się prace wykończeniowe. Wybierz termin transportu tuż przed wstawieniem okien, by nie potrzebnie nie magazynować okien, co może kusić ewentualnych złodziei, lub przyczynić się do niepotrzebnych zniszczeń. Nie zapominaj o tym, że zamówienie spersonalizowanych okien zajmuje więcej czasu aniżeli normalnie. jeżeli nie nie wstawiałeś nigdy okien samodzielnie skorzystaj także z usługi montażu. Fachowcy zatrudnieni w firmach zajmujących się produkcją stolarki okiennej posiadają bogatą wiedzę i wyposażeni w wszelkie niezbędne narzędzia, co sprawia, że błyskawicznie i fachowo wykonują wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i stres. Inwestuj w okna sprawdzonych marek. Rzetelny producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na zakupione produkty i ekspresowy serwis, w razie jakichkolwiek problemów.

na co zwracać uwagę przy wyborze okien

Podstawowe cechy okien umieszczone są w katalogach przygotowanych bezpośrednio przez producenta. Ale na co zwracać szczególną uwagę podczas wywiadu z działem handlowym, lub w trakcie przeglądania konkretnych modeli okien? Najpierw niezwykle istotna jest jakość i liczba uszczelek. Uszczelki, zarówno oporowe, jak i przyszybowe nie pozwalają na przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz. Zatrzymują one także hałas, kurz i zimne powietrze, co sprawia, że nasze mieszkanie jest wolne od zanieczyszczeń. Najbardziej wytrzymałe uszczelki produkuje się z EPDM oraz z TPS. Postaraj się, aby liczba wszystkich uszczelek nie była niższa niż 4. Następnym istotnym czynnikiem są szyby. Warto dopilnować tego, by szyby charakteryzowały się jak najniższym parametrem Ug, który wskazuje efektywność energetyczną okna. Okna muszą być zaopatrzone w 5 komór, które gwarantują wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni. Za najbardziej profesjonalne uważane są komory o grubości ścianek około 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjami okien. Postaraj się, aby twoje okna były wyposażone w proste w obsłudze okucia. Wybierz okna z okuciami, które dają możliwość ich otwarcia do pionu, a także na bok.

Nowoczesne okna pasywne

Praktycznie każdy mniej lub bardziej dba o oszczędności. A co by było gdyby model kupionych przez Ciebie okien mógłby obniżać utratę ciepła i minimalizował wydatki na energię? Dziś jest to możliwe, przez wynalezienie nowoczesnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, dzięki wysokiej izolacyjności termicznej sprzyjają używaniu alternatywnych źródeł ciepła w domach, lub mieszkaniach. Wspólna praca okien pasywnych z maszynami takimi jak kolektory słoneczne, czy pompy ciepła przynosi najlepsze rezultaty, w postaci nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty uzyskuje się dzięki połączeniu w oknach specjalnego trzyszybowego pakietu i pianki poliuretanowej, która precyzyjnie zatrzymuje zimno na zewnątrz. Okna pasywne wyróżnia jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W tradycyjnych oknach głębokość ram to ok 68mm, natomiast w oknach pasywnych montuje się ramy o głębokości wynoszącej aż 120 mm. W takim razie jeśli chcemy racjonalnie gospodarować opłatami za ogrzewanie i kosztami eksploatacji naszego domu, powinniśmy zastanowić się nad montażem okien pasywnych. Mimo, że są to produkty o wyższych wymogach cenowych, gwarantują większe oszczędności.

Okna drewniane, czy okna PCV? Okna pasywne, a może okna standardowe? Opcji jest wiele, a decyzja tylko jedna. Istotny jest sprawdzony producent i wysoki standard tworzywa, z którego dane okna są wytworzone. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu okna, dobrze jest porozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami i po prostu porozmawiać z specjalistami, którzy technologie okienne znają od podszewki. W sieci możecie przeczytać dużo precyzyjnych poradników, które pomogą Wam poprawnie wybrać. Przecież okna to inwestycja na całe życie, stąd też dobrze jest rozsądnie ulokować swoje pieniądze.

Przeczytaj więcej o oknach PCV i funkcjach okien pasywnych. Jako producent okien wybierzemy dla Ciebie wysokiej jakości produkt, który zapewni Ci perfekcyjną izolację termiczną. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę internetową po szczegóły naszej oferty: okna PCV.

Strona używa cookies
Ok