Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze
25 marca, 2017
Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
27 marca, 2017

Nogi drewniane, balustrady, tralki, poręcze – wszystko dla Twojego domu

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane

Oryginalne pomysły na ozdobienie mieszkania

Ozdoby powinny być dostosowane do całkowitego stylu, w którym mieszkanie zostało urządzone. Na wielu stronach internetowych mamy możliwość wynaleźć masę hipermarketów produkujących drewniane figurki, wielkoformatowe zdjęcia, nogi drewniane do mebli albo różnokolorowe pudła do zachowywania drobiazgów. Jeśli jednak nie planujesz się wykosztowywać, spróbuj przygotować dekoracje samodzielnie, m in. z kartonu, z rolek po ręcznikach papierowych lub zwyczajnie namaluj swój pierwszy rysunek.

„Szpulki” po ręcznikach do rąk mogą przedstawiać się początkowo nijako – małe, bezbarwne i nadają się tylko do kosza na śmieci. Mamy szansę jednakże stworzyć z nich niecodzienne prace na ścianę. Należy pociąć dowolną rolkę (bez wątpienia przedtem należy ich trochę uzbierać) oraz zasłonić cienką warstwą farby w rozpylaczu (opcjonalnie farbą i brokatem). Wtedy należy wymyślić jakiś fajny kształt, strukturę, w której oddzielne kawałki będą łączone na ścianę i voila! Kolejnym konceptem – na święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne – jest zaprojektowanie wiszących dekoracji z takich rolek. Obcięte fragmenty należy ze sobą zlepić, a poprzez którąkolwiek z nich pociągnąć niteczkę lub sznurek. Wymienionych ozdób można powiesić kilka, żeby efekt był jeszcze ciekawszy.

Od niedawna popularne są lampiony wytworzone z papieru, bowiem dzięki nim małe i duże lampy wyglądają naprawdę fenomenalnie. Wystarczy wyciąć drobne paseczki lub jakiekolwiek inne kształty w dowolnych wielkościach i z nich skonstruować dekorację. Kolejnym pomysłem jest napisanie na cielistym papierze (porównywalnym do starego) utworu poetyckiego (bądź skopiowanie fragmentu lubianego utworu w formie prozy), zaś zaraz potem opatrzenie nim lampy nocnej.

Nogi drewniane, balustrady, tralki…

W przypadku kiedy zależy Ci na przystrojeniu domku w fantastyczny sposób, możesz wybierać z wielu propozycji producentów mebli i akcesoriów meblowych, m in. producenta nóg drewnianych. W asortymencie można odszukać kunsztownie dekorowane nogi do sprzętów, poręcze oraz maty drewniane. Wytwarzane są z najwyższej jakości materiałów – przypuszczalnie brzmi to jak frazes reklamowy – ale jest tak w rzeczy samej. Przykładowym półproduktem jest zwyczajnie dobrej jakości drewno, m in. dębowe bądź z jesionu. Przedmioty dzięki dokładnie zdobionym stopkom nadają wnętrzom unikatowy wygląd. Drewno jest najsilniejszym materiałem, z którego od wieków uzyskuje się meble. Natomiast za sprawą właściwej pielęgnacji można z nich korzystać przez kilkanaście lat.

Akcesoria drewniane możesz oczywiście zamontować we własnym zakresie. Ogólnie rzecz ujmując nie musisz mieć profesjonalnej wiedzy, oprzyrządowania albo „kolejnej pary rąk”. Więc w przypadku kiedy zakupisz tralki bogato zdobione, bynajmniej nie musisz martwić się, iż nie będą pasowały. Wytwórcy stopek drewnianych potrafią wykonać stopki drewniane oraz pozostałe fragmenty wyposażenia na zamówienie w każdej ilości. Inaczej mówiąc, że masz możliwość zamówić barierki, które będą dopasowane do innych elementów wystroju. Ważne jest tu to, na co Ty liczysz, jakie projekty są w Twoim guście oraz jaki ma być rezultat. Możesz podyskutować z producentem elementów dodatkowych do różnych mebli czy z projektantem wnętrz, jeśli nie wiesz w pełni na co się zdecydować.

Tralki – zabezpieczanie schodów i balkonów

Tralki to inaczej profesjonalne barierki, jakie montuje się na tarasach, przy schodach oraz oknach. Najczęściej wiele tralek jest zespolonych z poręczą. Ich podstawową funkcją jest umacnianie miejsc, z jakich można upaść. Wspomniane barierki mają różne formy, jednakże powszechnie stosuje się barierki ze „szczeblami” (więc właśnie tralkami), barierki szklane oraz barierki ze stalowymi taśmami. Barierki z prętami przeważnie mocuje się w budynkach jednorodzinnych i pomieszczeniach dwupoziomowych, w których ochraniają schody oraz balkony. Trzeba mieć na uwadze, że balustrady mają dawać bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom (także dzieciom), dlatego muszą być zgodne z literą prawa.

Jednocześnie są ważnym elementem dekoracyjnym, który jest w stanie wyróżniać się z otoczenia kolorem, dbałością o detale oraz gabarytami. Tralki, poręcze oraz inne fragmenty wyposażenia możesz skonstruować u rzetelnego rzemieślnika, lecz musisz przygotować się na wysoką cenę. Samodzielnie projektowane przedmioty są niepowtarzalne – z całą pewnością nigdzie opisanych nie wynajdziesz. Osoby pozostające w Twoim mieszkaniu bez wątpienia to zauważą.

Generalnie można wyodrębnić parę typów balustrad (różnią się ze względu na budowę):

Balustrady przezroczyste – w jakich ulokowane są tralki.

Balustrady pełne – są najstabilniejsze. Zawsze skonstruowane z dobrych półproduktów, np. betonu albo cegły.

Balustrady kurtynowe – są tworzone z pełnych modułów, jakie potem doczepiane są do głównej części, przykładowo ze szkła.

Stopnie, których wysokość jest większa niż 50 cm, powinny posiadać zabezpieczenie w postaci balustrady (bądź o analogicznej konstrukcji) od strony zewnętrznej. Wysokość balustrady w przypadku domów jednorodzinnych nie może być mniejsza niżeli 90 cm.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się więcej, kliknij w ten link – Nogi drewniane producent

Strona używa cookies
Ok