Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – rodzaje i cena
Październik 30, 2016
Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie mieszkań
Listopad 6, 2016

Nowoczesne oświetlenie kuchni

oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Opracowanie oraz aranżacja kuchni w charakterze awangardowym stanowi aktualnie pewne wyzwanie. Meble na doskonały błysk, wspaniała kolorystyka, nietypowe podejścia dotyczące struktury pomieszczeń i światło. Najczęściej kuchnia nie jest samodzielnym miejscem w domku, ale współistnieje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej powinno się więc spożytkować otwartą powierzchnię, ażeby była nie tylko stylowa oraz akcentowała temperament gospodarza, ale także w całości wygodna. Kuchennych inspiracji w sieci i kolorowych gazetach odkryjemy – mówiąc skrótowo – mnóstwo. Dobranie mebli i pozostałych sprzętów wcale nie powoduje aż tylu dylematów co odpowiednie podświetlenie. W awangardowej kuchni powinno ono padać z paru punktów oraz co istotne – naświetlać powierzchnię „przygotowawczą”, a mianowicie blaty, na których przyrządzamy posiłki. W takich okolicznościach znakomitym projektem jest oświetlenie podszafkowe. By wnętrze naszego apartamentu zatrzymywało uwagę gości oraz zarazem było niezawodne, można w przystępny sposób zainstalować światło przy schodach.

Oświetlenie LED – supercienka konstrukcja

Podświetlenie LED w kuchni jest w gruncie rzeczy obowiązkowe. Po pierwsze – LED -y eksploatują o 85% mniej mocy niżeli normalne żarówki, co bez wątpienia zauważy nasz portfel. Po drugie – z jego pomocą można natychmiast zorganizować dania, myć naczynia oraz realizować następne czynności. Jeżeli poszukujemy takiej technologii do własnej kuchni, korzystnie byłoby abyśmy zapoznali się z kolekcją przedsiębiorstwa Piraya. Zajmuje się wytwarzaniem oraz dostarczaniem oświetlenia meblowego oraz schodowego w typie LED i to w najcieńszej możliwej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik przedsiębiorstwu udało się wprowadzić na rynek ultracienkie oświetlenie do mebli o grubości 4,5 (6,5) mm. Zarazem korzystając z energii ledwie 3,5 W można zyskać jasność 350 lumenów. Światło wcale nie wygląda „sztucznie”, albowiem panel LED posiada wysoki wskaźnik oddawania kolorów Ra>85. Lampy Piraya zostały ponadto wyposażone w załącznik dotykowy. Pozwala on uruchamiać je oraz wyłączać je, kiedy muśniemy klosz lampy. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na rynku, jakie łączy właściwość ultracienkości oraz technologię bazującą na wyłączniku mikroprocesorowym (jest wbudowany w lampę na wysokości tylko 2,4 mm).

Typy oświetlenia podszafkowego

W przypadku lamp podszafkowych mamy szansę wyśledzić niemało przyciągających opcji w grupach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej znajdziemy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie zapewnia rozrzucone oświetlenie analogicznie jak świetlówka, posiada opatentowany profil i swobodę dyskretnego ukrycia kabli wewnątrz lampy. Tymczasem CREO MINI ECO ma minimalną grubość – ledwie 4,5 (6,5) mm. Warianty z klasy CURRO ECO są idealne nie tylko do kuchni, ale też do holu, rozmaitego typu wnęk i jako rozświetlenie łazienki. Zaś DUO ECO ma na wyposażeniu dwie lampy o sumie energii stanowiącej 700 lumenów (60 W). Jeżeli chodzi o światło LED Premium mamy szansę przebierać spośród niemałej ilości gabarytów oraz wzorów lamp, których nie należy osadzać z wykorzystaniem śrub. Np. lampy z klasy Curro Super Slim zakłada się z wykorzystaniem solidnej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma mnóstwo zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (długotrwała żywotność lampy), niewielkie koszty eksploatacji, nieskomplikowane mocowanie do mebli, nieobecność spojeń spawanych albo zgrzewanych, niebanalny wygląd (dostosowanie do każdego współczesnego pomieszczenia), skonstruowanie ze stali rdzoodpornej z aluminiowym radiatorem lampy oraz swobodę zmiany żarówki LED.

Rodzaje lamp nadszafkowych

Na stronie firmowej można znaleźć również ciekawe koncepcje na oświetlenie mocowane ponad szafkami. Przeglądać możemy lampy nadszafkowe w kolejnych klasach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wybrane lampy wyprodukowane są za pomocą techniki Super Slim, a mianowicie charakteryzują się niewielkimi gabarytami w odniesieniu do wyrazistości oraz energii (100 luminów/W). Oświetlają całkowitą powierzchnią i są umieszczone na wysięgniku mającym grubość raptem 2,5 mm. Montaż jest nadzwyczaj przystępny, a charakter świetnie wkomponowuje się w awangardowe pomieszczenia. Plusem lamp nadszafkowych jest nader duża jasność – aż 350 luminów (jak żarówka o energii 35-40W) i możliwość serwisu po uszkodzeniu żarnika. Ostatni rodzaj ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest najprawdopodobniej najbardziej podobna do konwencjonalnej lampy. Lecz także i w tym przypadku okrągła część na przedzie jest przymocowana na smukłym wysięgniku. Oświetlenie do instalacji ponad szafkami można zakupić w czterech kolorach: brązowym, czerwieni, zieleni, oraz stalowym.

Oświetlenie schodów LED

Firma Piraya, prócz zapewniania oświetlenia pod szafki kuchenne oraz lamp nadszafkowych, jest też producentem ciekawych rozwiązań w zakresie podświetlania schodów. Dokładnie oprawy Vigo, która ma na wyposażeniu walcową soczewkę. To oczywiście dzięki niej oświetlenie pada we właściwy sposób na schody. Oświetlenie schodów niniejszego rodzaju wyróżnia się efektownym wzorem, dobrym efektem wizualnym, skutecznym odbiciem światła, małą temperaturą pracy, skutecznym rozproszeniem światła. Klosz lampy posiada profil „łuku” oraz naśladuje szkło, praktycznie w ogóle nie łapie kurzu i jest wyposażony w misterną folię z grafiką. W razie potrzeby możemy wymienić panel LED.

Szczegółowe informacje można odnaleźć klikając w link – Lampa nadszafkowa

Strona używa cookies
Ok