Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
Księgowość dla firm – krótki poradnik
19 lutego, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza
20 lutego, 2017

Nowoczesne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża urządzeń grzewczych stale rozwija się w sprawnym tempie. Powstają nowe ekonomiczne technologie, które pobierają ciepło z otaczającego nas otoczenia. Nawet nie wyobrażamy sobie co dziś może stanowić źródło ogrzewania Świetną alternatywą dla standardowych układów grzewczych jest pompa ciepła. To rozwiązanie może być wykorzystywane w nowoczesnym, jak i starym budownictwie, zapewniając domownikom dogodne warunki termiczne i wysokie oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w różnych wariantach (zależnie od sposobu odzyskania ciepła) i w często skrajnych opcjach cenowych (zależnie od użytej technologii). Zazwyczaj producenci zabiegają o to, żeby pompy ciepła były ergonomiczne i zwarte, by nie zabierać zbyt dużej przestrzeni w budynkach mieszkalnych. Spora liczba tych urządzeń funkcjonuje w cichym trybie, co jest następnym, istotnym walorem. Najistotniejsze jest jednak, że jakakolwiek pompa ciepła redukuje koszty pokrywające ogrzewanie domu, co jest bardzo często podawanym powodem, dla którego mnóstwo osób zaufała tej technologii.

Jeśli projektujesz dom, lub chcesz odremontować stary system ogrzewania, sprawdź jaka pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najbardziej atrakcyjna. W dalszej części artykułu opiszemy wszystkie typy pomp ciepła, wraz z ich kompletną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Powietrzne pompy ciepła, jak sama nazwa pokazuje, przerabiają powietrze zewnętrzne i powietrze wydzielane jako podstawowe źródło ciepła. Tak jak pozostałe urządzenia grzewcze, ten gatunek pompy gwarantuje zasilanie w ciepło instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc skuteczne połączenie pompy powietrznej, obszernego podgrzewacza wody i pojemnika buforowego wody grzewczej. Użycie pompy ciepła powietrze – woda umożliwia bez jakiegokolwiek problemu ocieplić lokal o wielkości 120m2, korzystając tylko z mocy otaczającej nas natury. Co więcej, duża ilość pomp ciepła na powietrze dysponuje również funkcją chłodzenia, co pozwala na jej stosowanie przy dowolnej temperaturze.

Pompa ciepła gruntowo – powietrzna

W przypadku gruntowych pomp ciepła źródłem ciepła jest ziemia. Te maszyny są odmiennie określane geotermalnymi pompami ciepła i wyróżniają się wyższą efektywnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy zimniejszych temperaturach. Największą efektywność mają przy układzie, kiedy dolne źródło zostało zainstalowane w wodzie gruntowej, która zazwyczaj ma temperaturę wyższą niż 1 stopień. Gruntowe pompy ciepła perfekcyjnie sprawdzają się w budownictwie mieszkalnym.

Pompy ciepła wykorzystujące wodę

Inną alternatywą jest użycie wody jako głównego źródła ciepła. Taki typ pompy ciepła zasilany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo oddziałuje na ostateczną wydajność energetyczną instalacji grzewczej. System wodny jest w stanie uzyskać ogromną skuteczność, nawet podczas najostrzejszych zimowych nocy (nawet 6 krotnie więcej). Wodna pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepło do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Pomimo odmiennych źródeł termicznych istota pracy pompy ciepła jest wręcz taka sama w każdym wariancie. Każda pompa ciepła złożona jest źródła pobierające ciepło z góry i z dołu. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda płynąca dalej w całej instalacji CO. Należy podkreślić, że pompa ciepła nie generuje ciepła, lecz pozyskuje je z innych źródeł, co jest najbardziej ekologicznym, dostępnym systemem grzewczym. Duża wydajność energetyczna jest rezultatem oryginalnej budowy. Zainstalowany jest parownik, który odprowadza energię termiczną z powietrza, wody i gruntu do instalacji. Dalej sprężarka spręża podgrzany gaz, podnosząc jego temperaturę. Gaz ten wędruje dalej do kondensatora, który uzupełnia w ciepło wodę użytkową ogrzewającą cały dom. To co pozostaje z procedury odzyskania ciepła zostaje przekazane do parownika. Cykl kończy się, a pompa ciepła jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego procesu.

Wytwórcy wysokiej jakości urządzeń CO troszczą się nie tylko o wysoką skuteczność energetyczną, ale również o elegancję wykonania. Pompy ciepła cechują się niewielkim rozmiarem i łatwo adaptują się do mieszkań o różnorodnej kubaturze. Mogą być sterowane zdalnie przy pomocy praktycznej aplikacji, bądź kontrolera. Zaopatrzone są również w różnorodnego rodzaju funkcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb mechaniczny, co zwiększa komfort obsługi. Co więcej mogą wpierać pracę innych urządzeń grzewczych.

Jesteśmy producentem nowoczesnych pomp ciepła poprawiających efektywność energetyczną Twojego domu. Oferujemy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, oraz montaż kompletnych instalacji CO. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Przejdź na naszą stronę i poznaj dokładną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła Toruń

Strona używa cookies
Ok