Zwalczanie korników mikrofalami - Dezynsekcja mikrofalami - Usuwanie korników z drewna - Metody zwalczania korników
Kornik drukarz – dezynsekcja mikrofalami
Marzec 17, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Na czym polega fumigacja palet i budynków mieszkalnych?
Marzec 18, 2017

Pluskwy w domu rozprzestrzeniają się w ciepłych i trudno dostępnych miejscach, z których łatwo mogą się dostać do żywiciela, czyli ssaków. To właśnie ludzie, lub przebywające w domu zwierzęta stają się ofiarami tego prawie niedostrzegalnego pasożyta. Pomimo małych rozmiarów, pluskwa jest bardzo dokuczliwym robakiem. Zwłaszcza dla ludzi wrażliwych na jej ukąszenia. Co więcej wcale nie jest tak prosto ją wyeliminować tradycyjnymi sposobami. Każdorazowo niezbędna jest pomoc specjalistów od dezynsekcji, którzy korzystają z intensywnych preparatów chemicznych.

Pluskwy atakują ludzi w porze snu. Co ciekawe schodzą z sufitu, na który wspinają się po południu. Odżywiają się krwią, przy pomocy dalece rozwiniętego układu kłująco – ssącego. Po ugryzieniu pluskwy zostaje na skórze czerwony bąbel, podobny do efektu ukąszenia komara. Miejsce ugryzienia po chwili zaczyna dolegać i swędzieć. W względnie niewielkiej liczbie przypadków w miejscu ukłucia pluskwy może powiększać się stan zapalny. Wtenczas potrzebna jest konsultacja z lekarzem, który przepisze konkretne leki. To jeszcze nie koniec. Analizy zaświadczają, że pluskwy mogą przekazywać groźne dla naszych organizmów zarazki, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już spory problem.

Wiedząc już jakie niebezpieczeństwa przynosi obecność pluskiew w mieszkaniu, wiesz, że batalia z nimi to nieuchronność. W niektórych przypadkach wystarczy starannie posprzątać pomieszczenia. Jednak zdarzają się chwile kiedy to nieodzowna jest głęboka dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to kombinacja błyskawicznej reakcji z profesjonalną technologią. Zobacz jakie techniki odpluskwiania są najefektywniejsze.

Pluskwa domowa – krwiopijca jakich mało

Pluskwy mogą zadomowić się w jakimkolwiek terytorium na ziemi. Egzystują w klimacie umiarkowanym, jak i tropikalnym. Nie przeszkadza im woda, ani wiatr. Zasadniczo dopasowują się do skrajnych warunków pogodowych. Dla pluskwy najbardziej kluczowa jest obecność człowieka, lub innego organizmu o stabilnej ciepłocie ciała. Pluskwy żywią się krwią. Przyczepiając się do skóry niewielkich gryzoni transportują się z jednego miejsca na drugie.

Odległość od głowy do zakończenia ciała pluskwy to około mm. Osoby o znacznej wadzie wzroku mogą w ogóle nie widzieć tych niewielkich insektów. Po lewej i prawej stronie głowy pluskwy umieszczone są oczy, a obok nich czułki składające się z 4 członów. Pozwalają one pluskwie bezproblemowe rozpoznanie terenu. Ten pasożyt może wznosić się na strome powierzchnie dzięki zaostrzonym pazurkom. Pluskwy można najczęściej znaleźć w takich miejscach jak szpary podłóg, okna, czy zakamarki w łóżku, skąd szybko mogą przejść na skórę ofiary.

Pluskwy wkłuwają się w warstwę skóry przy pomocy aparatu gębowego. Czas zażywania posiłku wynosi kilka minut. Po ukąszeniu zaczynają się pojawiać niewielkie krostki. Po chwili zaczynają dokuczać i swędzieć, co nie jest przyjemnym uczuciem. Najgorszą sytuację mają jednak osoby, które są uczulone na ukłucia pluskwy domowej. Alergicy muszą umówić się z lekarzem i przyjmować specjalistyczne preparaty lecznicze. Jak już wspominaliśmy pluskwa domowa wbijając się w skórę, może transportować groźne dla nas wirusy.

Usuwanie pluskwy domowej

Gdy zauważymy obecność pluskwy w naszym mieszkaniu, możemy rozpocząć standardowe działania. Wówczas dobrze jest zagipsować wszelkie otwory przy posadzce, oknach i na ścianach. Kolejno należy dokładnie wyczyścić wszystkie pomieszczenia (w szczególności ciasne zakamarki, w których bardzo chętnie przebywają insekty). Dobrze jest również wyprać dywany i ubrania. Jeśli to nie usunie pluskiew, musimy wtedy skonsultować się z firmą zajmującą się dezynsekcją i zwalczaniem owadów.

Możemy wymienić kilka technologii zwalczania pluskiew. Najskuteczniejsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – inaczej zwana fumigacją. Metoda ta wyszczególnia się bardzo silnym oddziaływaniem. W dezynsekcji gazowej wykorzystuje się środki chemiczne w formacie paczek samoopróżniających, świec dymnych, czy tabletek. Na czas gazowania należy opuścić poszczególny obiekt, ponieważ używane substancje są wysoce niebezpieczne dla zdrowia.
  • Dezynsekcja cieplna – w wielu państwach ta technika postrzegana jest za najskuteczniejszą i jednorazowo najbardziej komfortową dla ludzi. Przy użyciu specjalistycznych kotłów ociepla się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Jakiekolwiek pasożyty zostają wyeliminowane na skutek wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tym zabiegu zwalczania pluskiew używa się generatorów mgły. Zaaplikowany w nich płyn insektobójczy zostaje zamieniony w chłodną mgłę, która penetruje najmniejsze zakamarki. Po odparowaniu zostają na płaszczyznach środki owadobójcze zamknięte w mikrokapsułkach. Działanie jest zatem wydłużone w czasie, poprzez co mniej obciążające dla naszego zdrowia.

Pluskwy żyją nie tylko w domach, ale również w takich obiektach jak hotele, czy karczmy, gdzie ich obecność jest szczególnie niepożądana. Po zauważeniu tego insekta, dobrze jest skonsultować się z profesjonalną firmą zwalczającą pluskwy, która dobierze konkretną metodę i pomoże nam wyeliminować te pasożyty raz a dobrze.

Powiedz pluskwą do widzenia! Zobacz metody i cennik rzetelnej firmy specjalizującej się w dezynsekcji owadów. Wejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok