Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet
Maszyny pakujące i maszyny rozlewnicze – poznaj nowe oblicze przemysłu.
Sierpień 19, 2016
Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Od wspaniałych urodzin tylko krok…
Sierpień 25, 2016

Tanie rozwiązanie dla naszego domu

Do 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju zbyt popularna. Najistotniejsze uwarunkowania, które powstrzymywały nabycie to: nadzwyczaj wysoki koszt budowy, niedokładnie opracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmieniona 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w właściwy sposób do kwalifikacji energetycznej budynków) i niewielka obecność idei uświadomienia ludności o wartościowych efektach jej użytkowania. W przypadku, gdyby ktoś zamierzał zdecydować się na pozyskiwanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się przede wszystkim tej pierwszej rzeczy. W ostatnim czasie ceny pomp ciepła uległy znacznemu obniżeniu, natomiast ceny paliw do ogrzewania poszybowały w górę. W następstwie tego Polacy zazwyczaj decydują się na wyjście oszczędne i najmniej szkodliwe dla środowiska, przykładowo kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku łatwo osiągalne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i rzecz jasna prąd, który wypada średnio (jest drogi). Nawet jeśli mamy idealnie ocieplony dom, musimy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w miesiącach od października do kwietnia oraz tym, w w jakiej części Polski dom został wzniesiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie sprawdzą się w takich okolicznościach, a nieustanne palenie w piecu może być dokuczliwe i pracochłonne.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Pompa ciepła zalicza się do grupy wyjątkowo niezawodnych i zarazem bezpiecznych urządzeń, które otwierają perspektywę na wyprodukowanie energii prosto z ziemi, atmosfery i promieni słonecznych. Wykorzystuje się ją do podnoszenia temperatury i schładzania temperatury wnętrza, przykładowo domów jednorodzinnych bądź małych biur, do podgrzania często lodowatej wody użytkowej, odparowania i ogrzewania powietrza na basenach oraz w sytuacji, kiedy punktem docelowym jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Funkcjonowanie urządzenia nie należy do trudnych, albowiem bazuje na czterech kluczowych częściach: skraplającym gaz, zaworze dławiącym, wymienniku ciepła i sprężarce albo analogicznej maszynie, wymuszającej przepływ ciepła. Selekcji do odpowiednich rodzajów dokonuje się m. in. uwzględniając schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne rezultaty długofalowego eksploatowania, czy oszczędność miejsca.
Ze względu na górne źródło ciepła wyróżnia się pompy: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Dolne otrzymują zasilane z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających niskie parametry. Połączenia, w jakich mogą pracować, dzielą się na: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Struktura zależy od tego, jakie stosuje się modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Wielkim plusem tego sprzętu jest ewentualność połączenia jej z systemem solarnym oraz zagospodarowania do ocieplania podłogi.

Dystrybucja, instalacja oraz serwis pomp grzewczych

Producentów oraz marek przedstawionych systemów cieplnych na rodzimym rynku jest wiele, lecz tylko kilka z nich cieszy się największą popularnością. Przewagę nad innymi mają: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada wieloletnią tradycję i jest nadzwyczaj doceniana przez nabywców z całej Europy. Zwłaszcza na skutek wykorzystania genialnej technologii GEOtherm. Pompy grzewcze Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, zatem są właściwie bezawaryjne, a do tego ciche i samoczynne. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do budynków o profilu komercyjnym i przydatności publicznej. Wymyślił niezwykłą sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej postępowe przedsięwzięcia sprawiają, że pompy ciepła są idealną alternatywą w stosunku do innych form ocieplania. Przy jej użyciu wytwarzana jest czterokrotnie większa porcja ciepła niż w przypadku klasycznego pieca. Poza tym zdobyty jest czas, który można przeznaczyć na robienie czegokolwiek innego. Porządne pompy nie potrzebują dopełniającej obsługi przez kupującego, kontrolowania w rodzaju „zobaczę czy wszystko jest w porządku”.

Od wielu lat nasza firma istnieje na rynku i trudni się dostarczaniem, montażem oraz konserwacją międzynarodowej jakości wyposażenia grzewczego. Naszym zadaniem jest wypełnić każde zamówienie we wskazanym wcześniej przez interesanta terminie. Pompy ciepła, podobnie jak kolektory słoneczne, są dofinansowywane. W takim przypadku pozałatwianie wszelkich formalności leży po naszej stronie.Kontaktujemy się codziennie z wieloma zainteresowanymi i do każdego podchodzimy indywidualnie, ponieważ każdy posiada własne wyobrażenie na ogrzewanie domu. Posiadamy duże doświadczenie, jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. Postaramy się zatem zaprojektować i urealnić każdy możliwy technicznie zamysł.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Włocławek.

Strona używa cookies
Ok