Medycyna estetyczna redukcja tkanki tłuszczowej usuwanie cellulitu regeneracja skóry
Precyzyjne technologie usuwania cellulitu
17 marca, 2017
Firma zwalczająca kuny Warszawa - Firma zwalczająca kuny Gdańsk - Zwalczanie kun Warszawa - Zwalczanie kun Gdańsk - Kuna domowa zwalczanie
Zwalczanie kun i innych szkodników
17 marca, 2017

Sposoby zwalczania owadów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Insekty możemy spotkać w obiektach mieszkalnych, w wielkich zakładach przemysłowych i w przyrodzie. Zasadniczo mówiąc są naszymi sąsiadami, czy tego chcemy czy nie. Nie istnieje miejsce na ziemi w którym nie rezydują insekty. Poszczególne z nich zaadaptowały się nawet do życia w ekstremalnych warunkach – w temperaturze osiągającej 40 stopni i w podbiegunowym mrozie. Jesteśmy po prostu skazani na koegzystowanie z tymi przeważnie nieproszonymi gośćmi.

Insekty takie jak pluskwy, karaczany, czy mrówki transferują uciążliwe dla zdrowia zarazki. Z kolei spuszczele eksploatują drewno, bardzo często stosowane do stawiania budynków jednorodzinnych. Nie szokuje zatem fakt, że bardzo duża liczba z nas marzy o tym by je zlikwidować.

Środki zwalczania pasożytów są niejednakowe, od trutek po dezynsekcję gazową. Najbardziej kluczowe jest aby w poszczególnym przypadku skontaktować się z specjalistyczną instytucją specjalizującą się w dezynsekcji, która wybierze stosowne metody i właściwie ochroni dom, czy też zakład produkcyjny.

Usuwanie owadów to bardzo często konieczność. A uwierzcie nam, owady takie jak prusaki, czy pluskwy doprowadziły nie jedną osobę do szału. Jeśli podobnie masz kłopot z tymi okropnymi owadami, sprawdź co możesz zrobić, by pozbyć się ich raz na zawsze.

Pluskwa domowa – jak sobie z nią radzić?

Pluskwy domowe to nieduże wielkość ciała pluskwy wynosi tylko 6mm) szkodniki, które żywią się krwią organizmów stałocieplnych. Zazwyczaj możemy je odszukać w otoczeniu żywiciela, czyli na zasłonach okiennych, w szczelinach łóżek, czy w szafach. Ugryzienie pluskwy nie przysparza bólu. Lecz na skórze osób z alergią na te pasożyty może pojawiać się specyficzny i uciążliwy obrzęk, zbliżony do ugryzienia komara. Pluskwy w mieszkaniu to prawdziwy koszmar. Uwielbiają wilgotne środowisko, dlatego też bardzo często mamy możliwość je spotkać w domkach letniskowych wybudowanych nad wodą, lub w pobliżu lasu. Metody likwidowania pluskiew są diametralnie różne. Przy odkryciu tych owadów należy starannie posprzątać pomieszczenia – odkurzyć i wyczyścić powszechnie dostępnymi preparatami chemicznymi wszelkie zakątki. Jeśli to nie pomoże niezbędna jest wizyta firmy zajmującej się dezynsekcją. Przypuszczalnie zrealizuje ona zabieg zamgławiania, który kompletnie wyeliminuje pluskwy z obiektu.

Karaluchy – jak się ich pozbyć?

Patrząc na karalucha mamy dreszcze. Cienkie ciało wspierające funkcjonowanie w ciasnych szczelinach. Nóżki umożliwiające chodzenie po stromych obiektach i te czułki penetrujące zakamarki. Insekt jak z najgorszego koszmaru, który zamieszkuje w naszych kuchniach. Prusaki, czy bardziej specjalistycznie określane karaczany prusaki często żyją w szpitalach, sklepach, zakładach restauracyjnych i obiektach lokalowych gdzie gdzie mogą bez problemu zjadać resztki produktów konsumowanych przez człowieka. Te owady brudzą produkty spożywcze i co gorsze, przenoszą bardzo niebezpieczne infekcje wirusowe takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów polega na przygotowaniu specjalistycznej trutki wykonanej z mocnych preparatów chemicznych.

Fumigacja, czyli gazowanie korników

Kornik drukarz, największy koszmar wszystkich leśników, to szkodnik przynależny do żuków z grupy kornikowatych. Ten maleńki owad (rozciągłość ciała sięga najwyżej 9 mm) szarżuje chore i wiekowe drzewa, prowadząc często do degradacji dużych ekosystemów leśnych. Najczęściej pasożytuje na świerkach pospolitych, aczkolwiek nie odmówi sobie takich gatunków drzew jak jodła, sosna i limba. Bitwa z tym pasożytem jest niezwykle kłopotliwa, bowiem korniki rozmnażają się w szybkim tempie. Ich kompletne wyeliminowanie nie jest nierealne, ale jest szczególnie ciężkie. Dobrą metodą eliminowania korników jest fumigacja. Jest to zabieg usuwania szkodników drewna przy wykorzystaniu gazu lub dymu. Gazowanie zmierza do całościowej eliminacji korników, nie zagrażając przy tym konstrukcji drewna.

Insekty to problem ogólnoświatowy. Pasożyty występują bowiem obojętnie od warunków klimatycznych i ekonomicznych. Bardzo często ludzie wiążą występowanie insektów z biedą, co oznacza tylko, jak mało o nich wiedzą. Przykładowo karaluchy egzystują w bardzo luksusowych domach, gdzie mają dostęp do różnych posiłków. Zdarza się również że widywane są w wykwintnych kawiarniach, gdzie pracownicy dbają o standardy czystości. Nigdy nie masz pewności gdzie masz możliwość napotkać pasożyty. Ale wiesz już jak możesz je wyeliminować.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od kilkunastu lat aktywnie świadczy usługi dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Sięgając do specjalistycznych preparatów chemicznych w ekspresowym tempie likwiduje wszelkie insekty z obiektów mieszkalnych i użytkowych. Doskonale radzi sobie z zwalczaniem szkodników, które nie są chciane w naszych domach. Przedsiębiorstwo Insektpol dba o nasz komfort i zdrowie, stosując zdecydowane i innowacyjne techniki eliminacji pasożytów. Dostarcza swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to skuteczność, dokładność i profesjonalizm w tępieniu szkodników.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Przejdź na portal firmy Insektpol i skontaktuj się z fachowcami od dezynsekcji: zwalczanie spuszczeli Warszawa

Strona używa cookies
Ok