Optymalizacja stron WWW
17 września, 2020
Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i e-księgowość

Co sprawia, że warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym?

Zalet nawiązania współpracy z biurem rachunkowym da się wskazać bardzo dużo. Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym obok tego, że zdobywa się łączność z wykształconym specjalistą, to także wysokiej jakości obsługę. Choć głównie biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto dodać, że istnieje więcej zadań, jakich się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny pasywów i aktywów, tworzy zestawienia obrotów i sald lub segreguje i kataloguje dokumenty przedsiębiorstwa. Podjęcie współpracy z biurem rachunkowym powoduje, że księgowa przejmuje część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, tworzy finansowe sprawozdania, a nawet składa deklaracje ZUS i podatkowe. Owocna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe często się zmienia, z uwagi na to nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Wnikliwa obserwacja i szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą miały poprawną strukturę, kompletne dane i zachowają wymagany porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny sposób pracy. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, żeby odbierać dokumenty we właściwym terminie i jak ich wspierać w biznesie. Obok tego klienci biura rachunkowego zwykle zyskują dostęp do informacji, a także pełną pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać pracuje na korzyść przedsiębiorcy, dlatego z pewnością powiadamia o nowych zobowiązaniach oraz możliwościach, jakie ułatwią prowadzenie działalności.

Zgodność oraz łatwy dostęp do dokumentów księgowych

Wszystkie finansowe operacje firmy wykazywane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich bazie da się dokonać poprawnych rozliczeń, z uwagi na to są niezbędnym elementem pracy księgowej. Pośród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne wystawiane dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dokumenty zbiorcze albo dowody korygujące nanoszące poprawki na niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, żeby dokumenty trafiały bez braków oraz miały poprawną strukturę oraz wszelkie niezbędne dane. Najważniejsze, żeby klient dostarczał wszelkie dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła przeliczyć je w wyznaczonym czasie.

Sposób dostarczania dowodów do biura rachunkowego często zależy od jego działania. W niektórych miejscach wymagane jest dostarczanie dokumentów księgowych w oryginale. W innych miejscach wystarczy poprawnie opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba dostarczać prosto do biura , gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe gwarantuje zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem czy wprowadzaniem zmian. Klient ma stały dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeśli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość elektroniczna

Prężnie rozwijające się biura rachunkowe zazwyczaj korzystają ze programów e-księgowych. Ich główną zaletą jest elektroniczny dostęp do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość online pozwala na uzupełnianie wszystkich dokumentów księgowych, jakich elektroniczne zapisy gromadzone są na w pełni chronionych serwerach. Obok tego te programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a nawet ułatwiają kontakt pomiędzy księgową, a klientem. Co ważne programy elektronicznej księgowości są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby instalujące program bardzo często oferują dodatkowe szkolenia, a także pełne wsparcie i porady techniczne. Takiego rodzaju programy są regularnie aktualizowane, żeby były zgrane z przepisami oraz zapewniały całkowite bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak e-księgowość, a także możliwościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Poza tym wiele biur rachunkowych proponuje szeroką ofertę. Obok bazowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych lub wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje przez telefon. Istotnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów ze strony biura, skutki finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Równie cennym plusem jest również zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi zajmować się nowościami w przepisach albo  uczyć się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok