Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Beton dekoracyjny do wnętrz i ogrodu
Luty 18, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Nowoczesne pompy ciepła
Luty 19, 2017

Własna działalność gospodarcza to idealny pomysł dla ludzi, którzy zwracają szczególną uwagę na niezależność pracy. Kierowanie własną firmą to nie lada wyzwanie, choć najczęściej opłaca się, gdyż rynek jest ciągle otwarty na nowe pomysły i nietypowe usługi. Wzorem takiego sukcesu jest chociażby nowatorski salon masażu dla zwierząt, który przez cały dzień obsługuje nawet kilkadziesiąt kochanych pupili. Pomysł niekonwencjonalny, wręcz przez poszczególne osoby uważany za trudny do realizacji, okazał się strzałem w dziesiątkę. Takie idee wielokrotnie odsłaniają drogę osobom, którym brakuje pewności siebie. A prywatna działalność to wszakże stanowczość, pełne oddanie, notoryczne badanie nowych perspektyw i naturalnie sprawna księgowość, bez której firma jest fryzjer bez grzebienia.

Profesjonalne biuro rachunkowe to podstawa każdego biznesu. Wyspecjalizowany księgowy nie tylko rozumie bieżące przepisy, ale również sugeruje konkretne inwestycje. To opiekun każdej nowo rozwijającej się instytucji i powiernik mocno ukrywanych tajemnic przedsiębiorstw. Zakładając działalność powinieneś zadbać o sprawdzonego księgowego, czy wsparcie biura rachunkowego które zajmie się profesjonalną obsługą finansów. Rozmawiając o finansach, sprawdź co musisz zrobić jako młody przedsiębiorca.

Zakładanie własnej firmy

Jeżeli marzysz o własnej firmie, musisz być wiadomy, że na wstępie czeka na Ciebie bardzo dużo formalności. Rozpocznij od wypisania dokumentu CEIDG. Wstąp po prostu na stronę internetową firma.gov.pl i uzupełnij wszystkie określone pola. Wpis do Ewidencji jest równocześnie wnioskiem o nadanie firmie unikatowego numeru REGON i numeru NIP. Równocześnie z złożeniem formularza powinniśmy dopasować właściwą strukturę opodatkowania, ale o tym opowiemy dalej. Kolejnym krokiem jest spotkanie w ZUSie. Tam jesteśmy zobligowani zarejestrować się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy posiadają poniekąd dualną osobowość prawną – są zarówno płatnikami składek (za siebie i ewentualnych pracowników) a z drugiej strony płacą za ubezpieczenie. Jeśli praktykowana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem wynagrodzenia, to wypełniamy druk ZUA. Jeśli aczkolwiek jesteśmy zatrudnieni w innej firmie na umową o pracę, wtenczas wypełniamy formularz ZZA. Dodatkową kwestią jaką wymusza od nas prawo jest wskazanie biura księgowego, które będzie realizowało dokumentację rachunkową przedsiębiorstwa. W tej kwestii mamy szansę skorzystać z tradycyjnej księgowości, jak i bardziej nowoczesnej struktury – rachunkowości online. Dobrze również pamiętać o zakupie pieczątki, która wielokrotnie przydaje nam się w najmniej spodziewanych okolicznościach. Zarejestruj także odrębne konto bankowe, by rozdzielić rachunki osobiste o finansów firmy.

Własna firma a podatki

Jeżeli nie jesteś świadomy tego która forma opłaty podatków będzie dla Ciebie najlepsza, skorzystaj z pomocy kompetentnego biura rachunkowego. Ogólnie krajowe prawo dopuszcza cztery fundamentalne formy opodatkowania. Poniżej opowiemy Tobie o nich nie bardziej szczegółowo:

  • Skala podatkowa – dochód jest opodatkowany według dwustopniowej skali. Przy dochodzie sięgającym do 85 528 złotych podatek to 18% – 556,02 złote. Z kolei przy dochodzie większym niż 85 528 złotych suma podatku to 14.839, 02 zł plus 32% wzwyżki powyżej 85 528 złote.
  • Podatek liniowy – tutaj dostępna jest jedyna wartość podatkowa, która wynosi 19%, bez względu na wartość dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy wyborze tej formy opodatkowania biznesmen nie może obniżyć osiąganych przychodów o poniesione wydatki fiskalne. Występują tutaj jednakże, jako wynagrodzenie ,niezbyt wygórowane stawki procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% a także 20% zależnie od charakteru aktywności).
  • Karta podatkowa – jest to niesłychanie charakterystyczna konstrukcja opłaty podatków. Na wielkość opłacanego podatku nie wpływa wartość dochodów, tylko takie składniki jak: rodzaj świadczonych usług, liczba osób pracujących na umowę o pracę, wielkość gminy, w której firma ma siedzibę i wiek podatnika. Nie każdy jednak może skorzystać z teg rodzaju podatku.

Biuro rachunkowe dla Twojej firmy

Zależnie od oczekiwań Twojej firmy, wybierz stosowne biuro księgowe, które obsłuży Twoje rozliczenia finansowe. Każdemu początkującemu przedsiębiorcy rekomendujemy, aby skorzystał z nowoczesnych usług księgowych. Dziś wiele księgowych zapewnia nie tylko kompetentne doradztwo, ale także oprogramowania do zarządzania firmą. Jeśli jesteś świadomy tego, że świadczenie usług zajmie Ci całą dobę, zacznij się rozglądać za mobilnym księgowym, który przyjedzie do Ciebie po wszystkie dokumenty i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz w stanie zająć się rozwijaniem firmy.

Mimo niezliczonej liczby komplikacji i wyzwań, wiele ludzi wciąż decyduje się na wykonywanie własnej działalności. Nawet niewielkie przedsiębiorstwa wpływają na lokalną gospodarkę, więc może warto postawić pierwszy krok. Nie porzucaj swoich marzeń i planów, bo za jakiś czas możesz się przekonać, że akurat takiego podejścia potrzebował rynek. Zadbaj o to jednak, ażeby wynająć profesjonalnego księgowego, który z pełnym zaangażowaniem poprowadzi finanse Twojej firmy. Przejdź na tą stronę i odkryj jak prowadzi się nowoczesne usługi rachunkowe: Biuro Poltax Toruń

Strona używa cookies
Ok