Sklep z kawą - Dobra kawa ziarnista do ekspresu - Świeżo palona kawa
Nasz ulubiony napój – kawa ziarnista
Wrzesień 25, 2016
Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć?
Wrzesień 28, 2016

Kredyt to często jedyne rozwiązanie na ekspresowe zdobycie potrzebnych nam pieniędzy. Wielu z nas nie może sobie pozwolić kupno domu, samochodu czy na opłacenie upragnionej podróży. Do tego dochodzą jeszcze inne nieprzewidziane wydatki. Wówczas zdobycie kredytu okazuje się czymś nieuchronnym. W rozumieniu aktualnych danych prawie 25 % młodych Polaków ( w wieku od 18 do 24 lat) spłaca kredyt. Łącznie wszystkie te osoby muszą spłacić 6,2 mld złotych. Podobnie wygląda cała sytuacja. Niemal połowa mieszkających w Polsce osób jest zadłużonych w bankach i innych instytucjach finansowych. Liczba tych osób przekracza obecnie 15,2 miliona pełnoletnich Polaków.

Biorąc pożyczkę powinniśmy się liczyć z opłatą dodatkowych odsetek. Oprocentowanie kredytu jest swoistym wynagrodzeniem dla banku, zwracanym za możliwość dania nam pożyczki pieniężnej. Przez całe życie możemy wziąć kilka kredytów, co uzależnione jest od wysokości zdolności kredytowej. Aby przyjemniej było nam zwracać zadłużenie, spora ilość placówek bankowych oferuje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to spore ułatwienie, zwłaszcza w sytuacji gromadzących się odsetek. Bank sumuje wszystkie uzyskane przez nas pożyczki w jedną, wyrównując przy tym stopy procentowe i warunki zwrotu kredytu. Jeśli doskwiera Cię spłata kredytów, dalej podpowiemy Ci się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz również o najlepszych ofertach konsolidacji chwilówek i zobaczysz ranking instytucji oferujących takie rozwiązania.

Po czym rozpoznać kredyty konsolidacyjne?

Ogólnie rzecz biorąc kredyty konsolidacyjne są bardzo podobne do zwykłych kredytów w banku. Są oprocentowane i głównie oddawane są w powtarzających się co miesiąc ratach. Fundamentalną różnicą, widoczną gołym okiem, jest wyrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny zrzesza bowiem wszystkie zaciągnięte zadłużenia w jedno. Bank ujednolica stopę procentową, dzięki czemu nie spłacamy kilku kredytów, lecz jeden. Ponadto biorąc kredyt konsolidacyjny mamy szansę wydłużyć okres jego zapłaty. Skonsolidowanie długu jest możliwe poprzez zmniejszenie kosztów jego obsługi. Dziś banki dają nam możliwość konsolidacji kredytów, niezależnie od ich formy. Mamy szansę zatem ujednolicić kredyt hipoteczny z niewielką pożyczką, albo kredyt zaciągnięty na podjęcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Jak już pisaliśmy wcześniej kredyt konsolidacyjny to prosta zamiana dotychczasowych obciążeń finansowych z różnych banków na jeden kredyt spłacany w jednej placówce finansowej. Duża ilość osób zadaje sobie pytanie jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Najpierw dobrze jest uzbierać wszelkie dane mówiące o stanie swoich zobowiązań. Potrzebujemy przygotować wszystkie umowy kredytowe, oraz bieżący wyciąg z konta (przedstawiający 3 miesięczny stan konta) który potwierdzi obecne zarobki. Na wizytę z doradcą kredytowym powinno się także dostarczyć obowiązujący dokument tożsamości. Po zaznajomieniu się z Twoją sytuacją, bank podejmie decyzję, czy jest w stanie skonsolidować Twoje kredyty. Wówczas otrzymasz informacje o tym na jakich warunkach bank skonsoliduje Twoje kredyty.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych

Dzisiaj niemal każdy bank proponuje swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Warunki zdobycia takiego kredytu są ogromnie zróżnicowane. Jest to zależne w zasadzie od pozycji banku, a także od zabezpieczeń proponowanych rozwiązań finansowych. Ciekawe oferty proponują takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP przyznawany jest jedynie w polskiej walucie, jednak Klienci otrzymują w dodatku tzw. wakacje kredytowe, czyli zawieszenie jednej raty w przeciągu roku. Bank PKO BP proponuje także możliwość dołączenia dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udzielany jest na łączną spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów mieszkalnych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank oferuje kredyty konsolidacyjne do kwoty sięgającej nawet 200 tysięcy złotych. Okres spłaty może być wydłużony na 10 lat. Dopuszczane są rozmaite źródła dochodu. Bardzo znaczące jest, że kredyt konsolidacyjny może być wspólnie wzięty przez dwie nie spokrewnione ze sobą osoby. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING odznacza się długim okresem spłaty, wynoszącym nawet 35 lat. Bank udziela nam możliwość dostosowania rodzaju opłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to znaczne udogodnienie dla osób, które w wyniku utraty zarobków, lub pogarszającego się stanu zdrowia nie mogą spłacić kilku kredytów na raz. Każdego z nas może kiedyś spotkać sytuacja,w której będziemy musieli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań finansowych. Wchodząc w dorosłe życie będzie zależało nam na tym by zatroszczyć się o własną swobodę. Dzisiaj kupno domu, czy samochodu łączy się z zaciągnięciem kredytu. Nic w tym dziwnego, gdyż nasze zarobki nie dają nam wielu możliwości, a życie pędzi na przód. Na stronie konsolidacja.eu znajdziecie mnóstwo fachowych informacji na temat konsolidacji kredytów. Specjaliści podpowiedzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank ma najlepsze produkty. Tutaj możecie przenieść się na stronę i zaznajomić się z podstawowymi wiadomościami o konsolidacji: jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Strona używa cookies
Ok