Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED na każdą imprezę
Listopad 14, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – porady, analizy
Grudzień 20, 2017

Dzieci uwielbiają gry. Podczas zabaw nie tylko miło spędzają chwile, ale także uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Sale zabaw to świetny patent na spędzenie wolnego czasu. Są one interesującym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wykreować idealne miejsce rozrywki dla szkrabów, które będzie dostosowane do ich wieku. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni wybór barw i motywów pojawiających się w salach zabaw. Otoczenie można dodatkowo ubarwić za pomocą artystów i plastyków.

Malowanie bawialni – moc tkwiąca w kolorze

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Fioletowe kolory relaksują, a brązy kojarzą się z naturą. Biały jest doskonałym balansem, podobnie jak wszelkie barwy ziemi. Barwy w świecie brzdąca są jeszcze istotniejsze. Mogą one stymulować rozwój malucha: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak istotny jest odpowiedni wybór barw i zachowanie równowagi między nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa brzdąc gdy maluje albo rysuje, najczęściej obrazuje jego stan emocjonalny. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – lasy, łąki i księżniczki

Salę zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Inspirujące murale bardzo często spotykane są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu urozmaicenia inwestują też ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Jest w czym wybierać. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Ciekawym pomysłem na dekorację bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim muralom nie tylko udekorujemy ściany, ale także pobudzimy ciekawość malucha. Rysunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na rysunkach, warto dostosować do wieku malców, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeżeli wybierzemy jako motyw przewodni muralu na przykład: pałac księżniczki, to z łatwością zaaranżujemy przestrzeń. Komnata z jadalnym stołem sprawdzi się w sali urodzin, natomiast biegające królewny zachęcą do ruchu i większej aktywności. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Artystyczne obrazy dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – wybór farby ma znaczenie

Sale zabaw dla dzieci nie powinny być tylko ładnie urządzone, najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla dzieci. Dotyczy to nie tylko zabawek, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takim przypadku sprawdzają się na przykład farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Pamiętać musimy o tym, że pośród dzieci są także uczuleniowcy. Dlatego tak istotny jest wybór bezpiecznych farb.

Korzyści

Zastosowanie tego typu rysunku jako dekoracji wszelkich sal bawialni to doskonały pomysł na wyróżnienie się pośród innych tego typu miejsc, a obecnie ma to ogromną wartość. Maluchy zwrócą uwagę na piękne elementy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można powiększyć przestrzeń, czy ukryć jej niedostatki. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Artystyczne malowanie sal zabaw staje się coraz popularniejsze. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych zachęca do skorzystania ze swoich usług. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Wykorzystanie postaci z bajek ważne jest też na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Malowanie bawialni, wiemy jak —-> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok