Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – jak przygotować nieruchomość pod sprzedaż?
31 maja, 2017
Depilacja laserowa mężczyzn skuteczne usuwanie owłosienia z ramion i pleców
Najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia pleców
15 czerwca, 2017

Jak doskonale wiemy środowisko internetu otwiera przed nami wiele perspektyw w dziedzinie promocji. Nie jest to żaden przełom, ale w przytoczonym przypadku będzie idealnie pasował. Marketing internetowy to naszej rzeczywistości pozycja obowiązkowa dla zainteresowanych wypromowaniem swojej firmy w sieci. W dzisiejszym wpisie omówimy co to takiego marketing internetowy i jakie korzyści mogą wyniknąć z zastosowania takiej odmiany marketingu.

Aby zagłębić się w płaszczyznę związaną z marketingiem w internecie, przypomnijmy sobie od razu co to jest sam marketing. Dużo osób utożsamia to z promocją danego produktu, ale dokładniej rzecz ujmując, jest to o wiele bardziej złożone. Proces marketingowy jest to wielowarstwowa strategia, która ma dać nam korzyści w postaci dotarcia z naszym produktem do możliwie jak największej grupy Klientów. Żeby tak się stało, musimy przywiązać wagę do wielu elementów, do których należą należyta komunikacja z rynkiem, odpowiednie narzędzia do reklamowania, wskazanie grupy docelowej oraz ustalenie planu budżetowego. W przeciągu trwania procesu, obligatoryjna będzie nieustanna analiza zmian na rynku i reagowanie na potrzeby Nabywców.

E-marketing – jak zacząć?

W nowoczesnym świecie powstała charakterystyczna gałąź marketingu – marketing on-line, nazywany też e-marketingiem. Dlaczego jest tak znaczący? Przedsiębiorcy i właściciele spółek otwierają się na działania w sieci, żeby zaczerpnąć korzyści z atutów sieci internetowej i przekonać do siebie nowych Konsumentów. E-marketing to zespół wszelkich czynności, które kojarzymy z normalnej odmiany marketingu, ale do ich realizacji użyjemy sieci on-line. Gdy nasze działania będą skuteczne, to wówczas widoczność naszej korporacji w internecie zdecydowanie się poprawi, a nasz główny cel – promocja oraz tworzenie świadomości marki, idące w parze z jej korzystnym odbiorem zostanie wypełniony. Głównym narzędziem, którego będziemy używać w e-marketingu będzie witryna www naszej firmy. Z najbardziej charakterystycznych różnic pomiędzy zwykłym marketingiem, a e-marketingiem eksponujemy przede wszystkim rolę Konsumenta. Nie będzie ona w tym temacie pasywna, przeciwnie, prowadzi on z nami nieustanny dialog, poprzez m.in. przedstawianie poglądów na temat naszej pracy oraz wywieranie wpływu na zmiany w naszej kampanii marketingowej.

Do najważniejszych działań, z którymi trzeba się zmierzyć przy temacie marketingu internetowego należą m.in.:

– pozycjonowanie stron www
– reklamy Google AdWords
– influencer marketing
– content marketing
– remarketing
– video marketing
– działania w mediach społecznościowych
– prowadzenie i pozycjonowanie blogów
– emailing

Omawialiśmy już dość szeroko pozycjonowanie stron www, zaś w tym artykule skoncentrujemy się na dwóch odmianach marketingu w internecie – content marketingu i influencer marketingu, które mogą nam zapewnić ogrom korzyści.

Content marketing – postaw na jakość

Ta gałąź e-marketingu może być wyjątkowo opłacalna, jeśli naszym celem jest zwerbowanie nowych Konsumentów, ale przede wszystkim –  zbudowanie z nimi wieloletnich i bazujących na lojalności więzi. Pytanie – jak możemy to osiągnąć?

Content marketing bazuje w szczególności na publikowaniu w internecie treści o możliwie jak najwyższej jakości. Nie chodzi tutaj w dużej mierze o jednostronny komunikat reklamowy, ale o wywołanie emocji u Kontrahenta, który zapragnie zostać z naszą spółką na stałe. Oczywistym jest, że wiele zależy w tym momencie od naszej grupy docelowej. Myśl przewodnia powinna być dopasowana do jej zamiłowań, zwyczajów i co również ważne – zwyczajów kulturowych. Content marketing występuje w przeróżnych formach, np.:

– artykuły tematyczne,
– filmiki,
– grafiki,
– prezentacje multimedialne,
– inne

Forma ma naturalnie znaczenie, lecz jeszcze większą wagę powinniśmy przykładać do jakości wydawanych przez nas treści. Kiedy Google uzna je za wartościowe, to wówczas zwiększy to perspektywy naszej firmy na bycie wyżej w wynikach wyszukiwania. Dbajmy o to, aby teksty były autorskie i nietypowe. Jak z części tekstu o content marketingu – liczy się przede wszystkim wartość merytoryczna.

Influencer marketing – czyli co?

Omówiona poniżej gałąź marketingu internetowego jest obecnie bardzo często wykorzystywana. Czemu tak się dzieje? Influencer – czyli osoba, która jest biegła w danej branży, tudzież jest rozpoznawalna ze względu na prowadzenie bloga, vloga lub znanego profilu w mediach społecznościowych, może znacząco oddziaływać na hipotetycznych Klientów. Gdy dokonujemy selekcji influencera musimy się kierować działką, w której się obracamy. Jeżeli chcemy propagować sklep z odzieżą, wówczas dobrym rozwiązaniem stanie się angaż influencera, który prowadzi bloga na temat mody.

W odnalezieniu stosownego influencera mogą pomóc nam fora tematyczne, grupy na Facebooku lub po prostu narzędzia do wyszukiwania. Trzeba pamiętać o tym, żeby przed zaangażowaniem człowieka do reklamowania Twojej spółki, klarownie określić cele i przemyśleć jaki budżet możesz na przeznaczyć na influencera. Angaż influencera powinno być fragmentem olbrzymiej strategii, która pomoże nam przekonać Klientów.

Marketing internetowy – podsumowanie

Jak już zdążyliśmy się przekonać, marketing internetowy to bardzo szerokie zagadnienie. Moc możliwości, ale również sporo pracy do wykonania, jeśli nasza kampania ma dać plony. Nasze działania winny być starannie ułożone, a potem ustawicznie musimy reagować na zmiany w modzie.

Wszystko o marketingu w internecie – http://pozycjonowanie-stron.torun.pl/

Strona używa cookies
Ok