Depilacja laserowa mężczyzn skuteczne usuwanie owłosienia z ramion i pleców
Najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia pleców
15 czerwca, 2017
Pianka Poliuretanowa
Pianka poliuretanowa – wszystko o piance PUR
15 października, 2017

Obecnie da się zauważyć, iż bez właściwego propagowania strony internetowej, widoki na sukces naszej firmy są relatywnie niewielkie. Całe szczęście, że, dzięki rozwojowi technologii, Google stworzyło wielowymiarowy system, z którego pomocą dotrzemy do Odbiorców z sąsiedztwa. Żeby to właśnie nasz salon fryzjerski, serwis samochodowy, restauracja, agencja nieruchomości i cokolwiek innego zostało odnalezione przez Odbiorców z Twojego sąsiedztwa, potrzebne jest poprawne wypromowanie witryny w lokalnych wynikach wyszukiwania. Wpływa na nie dużo składników, którymi zajmiemy się w tym tekście.

Pozycjonowanie lokalne – czyli co?

Najprościej rzecz ujmując, pozycjonowanie lokalne polega na wypromowaniu danej witryny w wyszukiwarkach. Od zwykłego pozycjonowania witryn różni się jednak tym, że pod uwagę bierzemy wyszukujących z określonego kręgu, np. województwa, miejscowości, a niekiedy nawet wyznaczonej dzielnicy. Często jest tak, że narzędzie wyszukujące potrafi samodzielnie określić, gdzie jest najbliższe naszemu położeniu duże miasto. Da się to łatwo sprawdzić, klikając przycisk „Narzędzia wyszukiwania” na stronie wyszukiwania. Powiedzmy, że poszukujemy agencji nieruchomości. Jeśli osoba wyszukująca jest w tym momencie w Toruniu, to wtedy narzędzie wyszukujące doradzi nam najlepiej wypozycjonowane biura nieruchomości z Torunia. Badania nie kłamią – ponad 95% Klientów poszukuje w pierwszej kolejności przedsiębiorstw i usług z ich okolicy, aby mieć je pod ręką. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby odszukali właśnie naszą firmę, gdyż ponad 3/4 wyszukujących lokalnie kupiło produkt w niedalekiej przyszłości, a powyżej 80% używających telefonów nowej generacji i tabletów korzysta z wyszukiwarek internetowych. Jakich usług poszukują? Przede wszystkim są to restauracje, sklepy i usługi. Gdy posiadasz restaurację działającą lokalnie, obowiązkowo musisz zatroszczyć się o pozycjonowanie lokalne.

Pozycjonowanie lokalne – jakie działania podjąć?

Analogicznie jak w kwestii szerszego pozycjonowania stron, przy pozycjonowaniu lokalnym wciąż niezwykle ważną rzeczą będzie optymalizacja witryny internetowej. Musimy regularnie dodawać teksty i zatroszczyć się o to, aby treści były możliwie jak najwyższej jakości. Należy pamiętać przy tym o linkach, prowadzących do naszej strony. Powinniśmy na tym etapie pomyśleć nad technikami, które będą typowe dla pozycjonowania lokalnego, takimi jak np.:

Utworzenie strony w Google Moja Firma, które obszerniej przeanalizujemy w dalszej części artykułu,
linki z lokalnych stron – postarajmy się, aby informacje o naszej firmie opublikowano w lokalnych mediach, na stronie serwisu miasta, w lokalnym katalogu firm oraz witrynach powiązanych z branżą turystyczną,
zgodność danych identyfikujących firmę – pilnujmy danych, które zamieszczamy w katalogach firmowych i innych witrynach. Gdy ulegnie zmianie nasz adres lub jakiekolwiek inne dane kontaktowe i nie aktualizujemy tego, to w takiej sytuacji wyszukiwarka potraktuje nas jako niewiarygodnych,

Usługa Google Moja Firma i pozycjonowanie w Google Maps

Bardzo znaczące będzie utworzenie konta naszej spółki w Google Moja Firma. Jest to narzędzie służące do tworzenia wizytówek firm, które operują na lokalnym rynku. Co możemy dzięki niej zyskać? Właściwe pozycjonowanie i optymalizacja wizytówki spowoduje, że szukający, korzystający z lokalnych słów kluczowych z dużą dozą prawdopodobieństwa trafi na naszą wizytówkę, obejmującą adres strony internetowej i telefon do naszej firmy. Samo zrobienie wizytówki nie jest przesadnie złożone, ale już pozycjonowanie wymaga rzetelności i merytorycznej wiedzy.

Żeby dodatkowo zwiększyć swoje perspektywy na pozyskanie lokalnych Odbiorców, posłużymy się usługą Google Moja Firma do pozycjonowania w Google Maps. Ten element pozycjonowania lokalnego jest względnie trudny, ale zyski na rynku lokalnym z pewnością będą wymierne. Jak powinna wyglądać prawidłowo sformatowana wizytówka w Google Maps? Po pierwsze – musi mieć poprawny tytuł. Trzeba wejść w rolę szukającego i rozważyć, czego będzie szukał w wyszukiwarce. Najprościej będzie zawrzeć w tytule nazwę firmy oraz rodzaj proponowanych przez nas usług. Następny krok, uzupełniamy wizytówkę o aktualne dane kontaktowe. Wspominaliśmy już o tym wyżej – należy regularnie je uaktualniać. Następnie ustalamy dla Twojej firmy jednostkowy kod vanity URL. Jest to ciąg liter, pojawiający się po adresie https://plus.google.com/, zwykle jako nazwa korporacji. Kiedy już przejdziemy przez te elementy, to zostaje już tylko dobrać odpowiednią grafikę oraz napisać opis działalności.

Nie zapominajmy – wizytówka służy także wyszukującym do wystawiania opinii na temat firm. Ich ilość i jakość mają wpływ na to, na jakiej pozycji znajdziemy się w wynikach wyszukiwania. Jeżeli uda nam się wypracować sporą liczbę dobrych opinii, to wtedy będzie to miało pozytywny wpływ na pozyskiwanie kolejnych Kontrahentów oraz kreowanie dominacji nad rywalami.

Pozycjonowanie lokalne to tańszy i szybszy patent, na ulokowanie się w wynikach wyszukiwania niż tradycyjne pozycjonowanie stron. Nie jesteś pewien jak zacząć? Agencja reklamowa specjalizująca się w pozycjonowaniu lokalnym z pewnością pomoże Ci zrobić pierwszy krok w temacie pozycjonowania lokalnego.

Po więcej informacji – http://pozycjonowanie-stron.torun.pl/pozycjonowanie-lokalne/

Strona używa cookies
Ok