Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – dlaczego warto się skusić?
Styczeń 5, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych – basen czeka!
Styczeń 13, 2018

XXI wiek to ciągły rozkwit cywilizacji konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, wciąż i pragną mieć więcej i więcej. Niewiele świadczy o tym, że ten trend się szybko odwróci. Nabywanie wartościowych produktów to także, lecz na pierwszym miejscu są oprócz nich detergenty, jedzenie – po prostu to, co jest nam nieodzowne do egzystencji. Wiele osób pędzi nieustannie przez życie i przez to, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Zbawieniem może okazać się sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Sami znamy pewnie wiele przykładowych osób, które na nic nie mają czasu. Zakupy załatwiają w supermarkecie dwa razy w miesiącu, by oszczędzić sobie regularnego wychodzenia po niezbędne artykuły. W XXI wieku niektóre sklepy poszły jeszcze naprzód i świadczą takim osobom dostawę produktów do miejsca zamieszkania.

Przywołana płaszczyzna tyczy się przede wszystkim jednostek zalatanych, siedzących do późna w miejscu zatrudnienia. Krew ich zalewa, gdy trzeba udać się na świąteczny shoping. To właśnie oni chętnie sięgają wówczas po sklep online oraz masowo nabywają niespodzianki dla bliskich. Tym samym – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak zdążyliśmy się przekonać – bardzo szeroką.

Poznaliśmy najważniejszy cel uruchomienia e-sklepu, a więc należy przekalkulować jak on ma się prezentować. Nie możemy rzucać się na zbyt głęboką wodę. Jeżeli sklep internetowy ma nam określone profity, wówczas wychodzimy od tak zwanej analizy SWOT. Rozpatrzenie mocnych i gorszych stron, perspektyw i zagrożeń to zupełna podstawa. Obejmuje to kwestię tak naszego sklepu internetowego, jak również otoczenia konkurencyjnego. Należy dowiedzieć się jakie statystyki produkują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

W tym momencie koniecznie będzie ustalenie grupy odbiorców. Nie ma tutaj reguły. Powołany przez Ciebie sklep online możemy skierować do Odbiorcy niedzielnego, który zyska możliwość wyboru spośród wielu dziedzin towarów, lecz także przykładowo przyciągać do siebie przede wszystkim Panie, ze względu na przewagę kosmetyków. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Uczciwie przeanalizujcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Może tak się zdarzyć, iż będzie musieli w pierwszej fazie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Należy pamiętać, że otwarcie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, koniecznie należy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli otworzyłeś firmę wcześniej, musisz wyłącznie dokonać zmiany w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

Następna analizowana kwestia związana jest z produktami. Kiedy już ustalimy czy nasz asortyment wypełni coś specjalistycznego, z hermetycznej działki, czy też produkty bardziej ogólne, wytwarzane na dużą skalę, skupiamy się na odpowiednim dobraniu kolportera. Rzetelność, terminowość i zaufanie, to być podstawa, na którą musimy mieć baczenie. Jest oczywistym, że na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się stosunek jakości do ceny. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Masz już dostawcę? W tym momencie trzeba zatroszczyć się o opisy towarów. Ktoś spyta – czemu to takie ważne?

Wkraczamy właśnie w obszar promowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Jeśli chcemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, wówczas powinniśmy skierować uwagę na unikalne opisy – przejrzyste dla Odbiorców, ale też uregulowane pod SEO, aby popularna wyszukiwarka Google traktowała te opisy jako unikalne. Jeśli powielimy treść z innej strony – wyszukiwarka oceni Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie uzyskamy odpowiedniej lokaty w rezultatach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – przyszła kolej na udostępnienie określonych form płatności. Do popularnych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia będziemy chcieli też zapewnić Odbiorcom zapłacenie przy odbiorze i z góry. Ważnym będzie, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Idea jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy nakreślony plan biznesowy i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Pora na sprawy techniczne.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie, od czego są doradcy. W niektórych przypadkach starczy chociażby darmowe oprogramowanie, lecz w przypadku rozległej wizji lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena może być dawana wraz z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeżeli tak nie będzie – wtenczas musimy ją wykupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W temacie hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – narzucają one zbyt wiele obostrzeń, negatywnie wpływających na naszą pracę.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Strona używa cookies
Ok