Biuro rachunkowe i e-księgowość
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy i jak go wybrać?
21 września, 2020

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Jaką metodą wybielać zęby, by wypracować zadowalający skutek?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi metodami od stomatologa jest uważane za główny ze skutecznych zabiegów estetycznych w stomatologii. W zależności od metody, da się bez przeszkód osiągnąć biel zębów lepszą o parę tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, wynikających na skutek np. kolorowej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, które zmieniają kolor zębów. Do zwykle wyliczanych należą soki, kawa oraz różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne by możliwe było zmniejszanie rezultatów zjadania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji popularnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą wybrać profesjonalne zabiegi wybielania w gabinecie stomatologicznym, np. poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Najlepsze, profesjonalne wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich zaprojektowanymi w tym celu specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania zębów gwarantuje najlepsze wyniki już po jednym razie.

Pośród najbardziej znanych lamp wybielających w stomatologii jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, która oferuje zadowalające i trwałe skutki już po pojedynczym zabiegu naświetlania. Ponadto taka metoda niszczy do 97% bakterii znajdujących się w jamie ustnej oraz minimalizuje stany zapalne przyzębia, a także wspomaga hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Z uwagi na to wybielanie zębów, choć najbardziej oczekiwane, nie jest jedynym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, co oznacza, że może być dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Ponadto także siła lampy może być dopasowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza dentysty. Natężenie światła może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Więcej sposobów wybielania zębów

Wiele osób marzy o wspaniałym i białym uzębieniu. Z tego względu na rynku znane są ciekawe metody wybielania, na jakie można wypróbować. Jednym z najpowszechniejszych są oczywiście wszelkiego rodzaju wybielające pasty do zębów. Dość skutecznie eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie psują szkliwa. Równie znane są paski, lakiery i wybielające żele do nakładania w domu. Można kupić je np. w sklepach lub w aptece, ale często to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między zębami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że świetnym sposobem przywracania bieli zębów jest profesjonalne oczyszczenie ich w gabinecie dentystycznym np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia rozjaśnienie zębów. Następnym sposobem wykonywanym gabinecie dentystycznym są też wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie nasuwa nakładki po wizycie i stosuje zgodnie z wytycznymi dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, żeby wybielanie zębów było efektywne i w pełni bezpieczne? Podstawą bezpieczeństwa wybielania zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Już teraz wiadomo wszelkie babcine sposoby, choć odrobinę działają, w rzeczywistości psują szkliwo i często drażnią dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy oceni, która technika spośród dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Co więcej zobaczy stan zębów i dowie się, czy przed wybielaniem zębów potrzebne będzie najpierw ich leczenie.

Niezależnie od metody wybielania zębów, należy upewnić się, by pochodziły one z zaufanych źródeł. Ogólnodostepne nakładki albo żele wybielające warto nabyć w sprawdzonych punktach albo z polecenia stomatologa. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z uwagi na to lepiej udać się na profesjonalne wybielanie zębów w klinice stomatologicznej. Dzięki temu mamy gwarancję, że dentysta stosuje certyfikowane produkty, a dzięki swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile należy czekać aż zauważysz rezultaty wybielania zębów?

Warto dodać, że wybielanie zębów nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie zębów techniką nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki rezultat, ale należy pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zwykle zaraz po wybielaniu zębów należy również stosować tzw. białą dietę, żeby nie zniszczyć zdobytego rezultatu. Jeśli utrzymamy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

W jakich sytuacjach wybielanie nie daje rezultatów? Wyeliminowanie przebarwień pochodzących z diety odkrywa naturalny kolor zębów, a one nie zawsze są całkiem białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają barwę np. w wyniku przyjmowanych leków lub w przypadku martwych zębów. Wtedy nie osiągniemy pożądanej bieli środkami wybielającymi z apteki, ani fachowym wybielaniem w klinice stomatologicznej.

Jak sobie radzić, kiedy wybielanie zębów nie daje efektów? W takim przypadku sięgamy po inne zabiegi estetyczne znane u stomatologa. Skutecznym rozwiązaniem będzie założenie licówek dentystycznych. Te estetyczne nakładki, które trwale aplikujemy na zęby, mają sporo plusów. Poza tym, że możemy wybrać ich barwę według pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać też niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład eliminowanie diastemy). Dlatego też należy przed wybielaniem zębów skontaktować się z dentystą, by sprawdził, która technika będzie najbardziej skuteczna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Strona używa cookies
Ok