Sala zabaw Poznań - Urodziny Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań
Od wspaniałych urodzin tylko krok…
25 sierpnia, 2016
Ekrany LED - Bandy LED - Telebimy - Wynajem ekranów LED - Investtech
Obraz w nowym wydaniu – wydajne ekrany LED i bandy LED
26 sierpnia, 2016

Trochę historii o odkrywaniu piękna zdrowych zębów

W dawnych plemionach indiańskich z rozmysłem wprowadzano metody zniekształcania zębów, aby wiadomo było „kto jest kim”. Wygląd zębów należał zatem do szczegółów cechujących daną jednostkę pod względem przynależności grupowej i zajmowanego w hierarchii miejsca. Porównywalnie kwestia miała się u pozostałych populacji, które za pomocą tatuaży, nacięć, obręczy albo kolczyków, pragnęły wyróżniać się na tle pozostałych. Jak wspomina Mariusz Pryliński w Estetyce białej i czerwonej: „Członkowie plemienia Chokwe, zamieszkujący Angolę, zgodnie ze swą tradycją spiłowują na kształt ostrza siekacze i kły szczęki zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, wierząc, że zabieg ten nie tylko dodaje urody, lecz świadczy także o męstwie i odwadze. Dawni Grecy badali ludzkie ciało pod względem proporcjonalności Panowała reguła „złotego podziału”, która była nierozerwalnie związana z boskimi proporcjami. Chodzi tutaj o ścisłe zależności matematyczne pomiędzy dowolnymi odcinkami. Na podstawie zrealizowanych badań natychmiast przekonano się, iż rozumowanie Greków było prawidłowe. Przyjmuje się je zatem we współczesnej dentystyce. Wstępne eksperymenty w odniesieniu do stomatologii , mającej zapewnić olśniewający uśmiech, zapoczątkowane zostały w XIX wieku. Dostrzeżono szczególny wzrost samoakceptacji, kondycji psychicznej, stanu mentalnego ,a także poziomu poczucia szczęścia u pacjentów, których zęby nie posiadały dużej liczby przebarwień oraz uszkodzeń. Także dzisiaj proces przywracania pięknego koloru zajmuje wiodące miejsce pośród licznych zabiegów.

Wątpliwości na temat zdrowia może rozwiać tylko lekarz

Wiele z nas woli mieć silne , a także białe zęby. Piękny, nieskazitelny, rozłożysty uśmiech jest dowodem nie tylko świetnej kondycji fizycznej obrazuje między innymi nasz sposób odżywiania, ale również naszą wizytówką , kiedy spotykamy się z kimś face to face – na rozmowie kwalifikacyjnej lub z znaczącym klientem. Wystarczy wyobrazić sobie orientacyjny scenariusz: młoda, śliczna dziewczyna wchodzi do cukierni. Zajmuje wybrany stolik, po czym podchodzi do niej kelner z jadłospisem. Ona uśmiecha się i w tymże czasie widać u niej mocną próchnicę, martwicę wszystkich zębów albo co gorsze – ich brak… Owa wesoła opowieść jest dobrym przykładem tego, czego wszyscy wolą uniknąć. Popularne są tanie metody wybielania zębów, np. kombinacja sody oczyszczonej z wodą utlenioną, co znacznie nadwyręży tarczę ochronną, czyli szkliwo. Zanim jednak zaczniemy żarliwie szczotkować zęby samodzielnie skomponowanym „eliksirem”, jesteśmy zobowiązani zweryfikować czy nie wyrządzą nam one żadnej krzywdy. A także – czy nie ma oznak groźniejszego stanu chorobowego, który należy najpierw wyleczyć? Tylko specjalista jest w stanie przyjrzeć się temu i zaproponować właściwą terapię. Modnym sposobem wybielania jest używanie past wybielających do zębów czy specjalnych pasków. Te produkty mogą nie przyczynić się do utrzymywania się pozytywnych skutków, jakich wyczekujemy – ekspresowego, profesjonalnego , a także długotrwałego usunięcia plamek. Jeśli taki jest naczelny cel, należy umówić się na konsultacje do stomatologa, który oceni stan zębów, wyleczy stan chorobowy, usunie twarde złogi nazębne, osad oraz drobne plamki przed zabiegiem. Bo opisywany zabieg polega na naświetleniu zębów przy użyciu lampy lub lasera oraz specjalnego żelu. Jest nieinwazyjny żaden przyrząd nie zostaje wprowadzony do wnętrza organizmu i całkowicie bezbolesny.

Korony, protezy, implanty, licówki, wypełnienia – czyli rodzaje zabiegów stomatologicznych

Dzięki intensywnemu postępowi protetyki można odtworzyć utracone zęby, a także całą szczękę. Chodzi powtórne nadanie podstawowych funkcji zgryzowi oraz zapewnienie mu pięknego wyglądu. W trakcie rozmowy z lekarzem specjalistą otrzymamy szczegółowe informacje dotyczące przyjętych strategii uzupełnienia nielicznych braków w uzębieniu lub rekonstrukcji całego łuku zębowego. Dzisiaj nie ma jakichkolwiek problemów z tym, aby natychmiastowo i solidnie wykonać na przykład częściową koronę zęba (ceramiczną lub biokompatybilną) czy solidną protezę, opierającą się na implantach, która posiada szerokie zastosowanie przy znacznych brakach w uzębieniu. Licówki ceramiczne są znakomitym planem na osiągnięcie imponującego uśmiechu dla wszystkich, którym pozostał fragment zęba albo szkliwo jest mocno popękane. Są słabo podatne na ścieranie oraz do złudzenia imitują prawdziwe zęby. Technika Inlay – Onlay, innymi słowy adhezyjna odbudowa ceramiczna (BPR), pomaga wymienić zajmującą spory obszar amalgamatową plombę na wypełnienie w postaci korony. Tzw. bonding to proces, podczas którego robi się niewielkie poprawki: zamykania przerw między zębami albo zniwelowania uszkodzeń szkliwa. Technologie protetyczne oparte są aktualnie na informatyce i dzięki temu powstają coraz nowsze sposoby powstawania materiałów i ich obróbki. Duża ilość zainteresowanych pamięta tymczasem jak w powszechnym użyciu było złoto. Wielość możliwości jest powodem, że protetyk musi wybrać tą optymalną w danym przypadku, nie poddając się jednocześnie aktywności działań marketingowych.

Jeśli szukasz odpowiedniej dla siebie metody uzupełniania ubytków zębowych, wejdź na naszą stronę, gdzie poznasz szczegółowe informacje na temat popularnych zabiegów estetycznych: Stomatolog.

Strona używa cookies
Ok