DJ na wesela
1 kwietnia, 2016
Projektowanie ogrodów dla każdego
11 maja, 2016

Atrakcyjne kursy jazdy defensywnej

Czujne obserwowanie jezdni, respektowanie przepisów prawa drogowego, ostrożność przy wykonywaniu manewrów drogowych i planowanie działań jazdy to najlepszy przepis na zostanie bezpiecznym i dynamicznym kierowcą. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez przewidywanie zagrożeń ma wpływ na wzrost bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Jazda defensywna to przede wszystkim rozmyślne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To także optymalne wykorzystanie systemów samochodowych i w miarę wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Inaczej mówiąc, jazda defensywna to inteligentna i kulturalna technika jazdy, która jest co raz częściej stosowana przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie słyszeć o zasadach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Długoletnie doświadczenie i wyszkolona kadra to nasze najcenniejsze walory. Kurs jazdy defensywnej, prowadzony przez naszą firmę, to znakomita szansa na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Zobacz czym jest kurs jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Program szkolenia jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej złożony jest z 3 części. Pierwsza część szkolenia to audyt bezpieczeństwa, podczas którego instruktor analizuje sposób jazdy osoby kierującej pojazdem. Za pomocą specjalistycznej aparatury telemetrycznej mierzone są wszystkie działania kierowcy, oraz dane pokonywanej trasy, takie jak obciążenie silnika, średnia prędkość i średnie użycie paliwa. W trakcie jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by jak najbardziej precyzyjnie zbadać zachowanie kierowcy w każdej sytuacji na drodze. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wydaje ocenę stylu jazdy. W dalszej kolejności zaczyna się kolejny etap szkolenia – ćwiczenia teoretyczne, w trakcie których omawiane są szczegółowo takie tematy jak czynności przed rozpoczęciem jazdy, technika prowadzenia pojazdu, przepisy ruchu drogowego, czytanie zachowań na drodze, psychologia w ruchu drogowym, jazda ekonomiczna, czynniki wypadków, a także podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wyczerpującym omówieniu wszystkich tematów, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Teraz jednak starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, jechać zgodnie z omawianymi na zajęciach zasadami jazdy defensywnej. Instruktor poprawia złe przyzwyczajenia i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Zasady jazdy defensywnej

Teoria jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. najważniejszym elementem idei jazdy defensywnej jest odpowiednie dopasowanie prędkości samochodu do warunków na drodze i optymalne reagowanie na czynniki z zewnątrz. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać nieprzekraczalne granice i jest świadomy zagrożeń na jezdni. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Po pierwsze powinniśmy odpowiednio przygotować nasz samochód do jazdy. Kontrolujemy poziom płynów, ciśnienie opon i wszystkie światła w samochodzie. pamiętamy o komfortowej pozycji na siedzeniu i przystępujemy do ustawienia lusterek, siedzenia oraz kierownicy. Prowadząc samochód skanujemy wzrokiem drogę i jej otoczenie. Wówczas mamy większą szansę na szybsze dostrzeżenie potencjalnego niebezpieczeństwa. Przestrzegamy zasad ruchu drogowego, dostosowując szybkość do warunków pogodowych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Analizujemy zachowania innych kierowców, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Twój komfort jest najważniejszy -nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury w wnętrzu samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, zatrzymaj się, wyjdź na świeże powietrze lub zdrzemnij się na kilka minut. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często mogą uratować ludzkie życie, dlatego też warto wprowadzać je w życie jak najczęściej.

Zalety szkolenia jazdy defensywnej

Zalet szkolenia jazdy defensywnej jest bardzo wiele. Dzięki niemu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć dziedzinę ruchu drogowego. Zaplanowanie jazdy samochodem nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Szkolenie jazdy defensywnej minimalizuje występowanie ryzyka drogowego i redukuje poziom stresu związanego z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej może wpłynąć na zminimalizowanie kosztów eksploatacji samochodu. Po ukończeniu kursu jesteśmy bardziej świadomi zagrożeń, bardziej pewni siebie za kierownicą i lepiej skupieni na prowadzeniu pojazdu. Kurs jazdy defensywnej zdecydowanie rozwija wyobraźnię kierowców i kształtuje pozytywne postawy na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego atrakcyjna cena.

W kursie jazdy defensywnej może uczestniczyć każdy kierowca. Niezależnie od wieku i umiejętności nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo korzystnej cenie. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy specjalizuje się w prowadzeniu specjalistycznych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów zakończyło u nas swoją przygodę z bezpieczną jazdą. Teraz Ty możesz dołączyć do zadowolonego grona naszych kursantów. ODTJ w Toruniu może poszczycić się wysoką skutecznością nauczania. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń multimedialnych, przez które nasi Klienci szybko przyswajają wiedzę. Na terenie naszego ośrodka znajduje się także profesjonalny plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też organizowane przez nas kursy jazdy defensywnej są zawsze na bardzo wysokim poziomie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

Strona używa cookies
Ok