Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na konto - Pożyczki przez internet bez zaświadczeń na konto - Szybka pożyczka
Szybka pożyczka przez internet, czyli jak zdobyć gotówkę w kilka chwil.
19 września, 2016
Aukcje internetowe - Portal z ogłoszeniami - Ogłoszenia
Aukcje online – idealny pomysł na zakupy
22 września, 2016

W kompletnej branży transportowej pojazdy ciężarowe pełnią dzisiaj najważniejszą funkcję. Możliwości tych pojazdów są ogromne – transportują praktycznie każdy typ towaru i odwrotnie do transportu kolejowego, czy morskiego, dojeżdżają w każde, nawet najbardziej skomplikowane miejsca. Jest to niezwykle istotne przy przewożeniu takich artykułów jak paliwo, które ze względu na swoje właściwości jest jednym z najczęściej stosowanych produktów na rynku. Paliwo wręcz napędza światową gospodarkę. W szczegółowych przepisach dotyczących transportu drogowego jest ono uważane za materiał niebezpieczny. Restrykcyjne przepisy ADR (międzynarodowej konwencji dotyczącej drogowego transportu towarów i ładunków niebezpiecznych) regulują bezpieczne warunki transportu paliwa. Dotyczą one nie tylko postaw kierowców, warunków formalnych, ale także charakterystyki pojazdu.

Paliwo dostarcza się dziś w cysternach paliwowych. Dostępne są dwa standardowe modele cysterny na paliwo – autocysterny o kubaturze od 6 do 25 m3 i naczepy cysterny o pojemności użytkowej liczącej od 18 do 60 m3. Cysterny paliwowe, obok możliwości przewozu paliwa, sa w stanie również przewozić substancje ciekłe, w stanie gazowym, konsumpcyjne i chemiczne. Zwyczajnie są one wyposażone w pompy rozładunkowe i licznik pomiaru masy ładunku. We środku cysterny znajduje się zazwyczaj kilka komór, które ułatwiają dokładną dystrybucję towaru, jak i możliwość transportu kilku substancji jednorazowo. Przede wszystkim nowe cysterny paliwowe gwarantują bezpieczny transport, co jest jednym z najistotniejszych wyzwań firm spedycyjnych.

Jaką cysternę kupić? Na co zwracać uwagę przy kupnie cysterny paliwowej? Jakie są podstawowe reguły transportu paliwa? Najważniejsze informacje o cysternach znajdziecie w poniższym artykule.

Cysterny paliwowe Bioecosacim – bezpieczeństwo i niezawodność

Nowe cysterny, oferowane na polskim rynku przez dwie kooperujące ze sobą firmy – Bioeco Holding i Sacim, to nie tylko jedne z najlżejszych w Europie cystern, ale również najbardziej nowoczesnych. Cysterny paliwowe Bioecosacim cechują się eliptyczną eliptycznym przekrojem, zastosowanym w celu poprawy stabilności skrętnej pojazdu i obniżenia środka ciężkości. Połączenie tych dwóch właściwości sprawia, że cysterna dobrze radzi sobie na skomplikowanych trasach. Niska waga i duża ładowność komory sprawiają, że naczepa z cysterną jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla rozwiniętych, jak i małych firm przewozowych. Cysterna jest w stanie przewieźć za jednym razem do nawet 28 ton ładunku. Wszelkie elementy, z których zbudowana została cysterna są zbieżne z wymaganiami ADR. Cysterna jest bowiem wykonana z aluminium EN AW 5186. Zbiornik i falochrony mają grubość min. 5mm. Cysterna posiada funkcję załadunku górnego i dolnego, co znacznie usprawnia pracę kierowców, jak i pracowników przejmujących produkt. Cysterny paliwowe Bioecosacim są produktem na który warto spojrzeć przy analizie nowoczesnych rozwiązań dla własnej firmy.

Co jest najważniejsze przy zakupie cysterny?

Pierwszą i najistotniejszą kwestią przy kupnie cysterny jest grubość ścianki cysterny. Transportowy
Dowóz Techniczny często nie dopuszcza cysterny do użycia w Polsce. Nabywając cysternę za granicą należy się dokładnie upewnić, czy grubość ścianki jest zgodna z polskimi przepisami i mieści się w granicach 6 mm dla cysterny o średnicy większej niż 1,8m, oraz 5 mm dla cysterny o średnicy niższej niż 1,8m. Stabilność transportu zależne jest również od zabezpieczeń przed uderzeniem bocznym. Należy skontrolować, czy dany rodzaj cysterny posiada stosowne falochrony i pierścienie (wewnętrzne lub zewnętrzne). Nie mniej znaczące są także elementy takie jak
zawieszenie pneumatyczne, hydrauliczne amortyzatory i wytrzymałe tarcze hamulcowe. Dobrze by było, aby cysterna była wyposażona w licznik do pomiaru objętości wtłaczanej cieczy, co znacznie optymalizuje pracę z pojazdem.

Ogólne zasady transportu paliwa

Paliwa włączane są do ładunków masowych ciekłych i niespożywczych . W wymieszaniu z tlenem tworzą łatwopalne mieszanki co sprawia, że mogą stać się poważnym dla człowieka i natury. Informacje o nich znajdują się w przepisach ADR, czyli konwencji mówiącej o drogowym przewozie towarów i ładunków niebezpiecznych. W rozumieniu przepisów tej konwencji załadunek paliwa powinien odbywać się przy zastosowaniu metody ciśnieniowej. Kierowca jest zobligowany przed każdym załadunkiem ocenić stan techniczny cysterny, jak i pojazdu, którym transportuje ładunek. Napełniając cysterny paliwowe dobrze jest pozostawić wolną przestrzeń, ze względu na zmieniające sie warunki temperaturowe Osoba przewożąca towary niebezpieczne powinien legitymować się niezbędnymi dokumentami. Powinien on również zadbać o odpowiednie oznakowanie pojazdu. Są to właściwie najważniejsze zasady których przestrzeganie ma wpływ na bezpieczeństwo transportu paliwa w cysternach.

Solidna konstrukcja cysterny i dobra jakość elementów, z jakich została wyprodukowana, to praktycznie najistotniejsze cechy, które mogą decydować o bezpieczeństwie komunikacji drogowej. Cysterny paliwowe firmy Bioecosacim to precyzyjne zespolenie tych dwóch atrybutów. Pracownicy obu połączonych korporacji zatroszczyli się o to, żeby jakiekolwiek elementy wymienne były powszechnie dostępne. Po za znakomitymi cysternami, spółka Bioecosacim oferuje swoim Klientom możliwość wygodnego finansowania produktów. Raty leasingu rozłożone są jest na czas od 36 do 60 miesięcy, przy wpłacie początkowej wynoszącej jedynie 20% całkowitej ceny cysterny. Spółka zajmuje się także wynajmem cystern paliwowych, rozumiejąc zróżnicowane potrzeby swoich Klientów.

Już teraz możesz zainwestować w nowe cysterny w okazyjnych cenach. Zapraszamy na stronę www firmy Bioecosacim po konkretne informacje: nowe cysterny.

Strona używa cookies
Ok