Profesjonalny kurs bezpiecznej jazdy
Luty 7, 2015
Projektowanie ogrodów z pasją
Październik 7, 2015

Pojazd uprzywilejowany to według przepisów prawa pojazd , który wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie ,jadący z włączonymi światłami drogowymi lub mijania. Pojazdy uprzywilejowane są najczęściej używane w transporcie medycznym, służbach ratunkowych , jak i w służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Jazda takimi pojazdami wiąże się podwyższonym ryzykiem wypadku, dlatego też kierowca karetki czy radiowozu powinien cechować się specjalnymi umiejętnościami, opanowaniem i bystrością, w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach na drodze. W związku z powyższym ODTJ Rajder w Toruniu przygotował specjalistyczne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, które mają za zadanie wykształcić u kierowcy odpowiednie mechanizmy reakcji na specjalne warunki jazdy.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder od wielu lat przygotowuje kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo dobrej cenie. Na podstawie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązanie do zdania egzaminu kończącego szkolenie na pojazdy uprzywilejowane. Posiadanie prawa jazdy w danej kategorii już nie wystarczy. Wymóg prawny nałożony został na wszystkich kierowców, zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych, a forma szkolenia, ma na celu przygotowanie ich do prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych sytuacjach drogowych. W trakcie kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko aspekty techniczne, ale także psychologiczne, dając kierowcom wskazówki jak lepiej radzić sobie ze stresem i presją czasu.

Program szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Pełnienie funkcji kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związane jest z zwiększonym niebezpieczeństwem wypadku na drodze. Dodatkowo tacy kierowcy odpowiadają za bezpieczny transport pasażerów. W związku z tym wskazanie im optymalnych reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest podstawowym celem szkolenia. Tak jak standardowy kurs na prawo jazdy, szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych złożony jest z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. Podczas teorii, kierowcy nie tylko utrwalają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zostają zaznajomieni z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Instruktorzy omawiają także, jak przekroczenie pewnych granic wpływa na rozwój niebezpieczeństwa na drodze. Podczas zajęć praktycznych kierowcy wykonują manewry drogowe związane z jazdą w warunkach specjalnych. W programie szkolenia przewidziane są także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do bezpiecznego i dynamicznego prowadzenia pojazdu.

Jak jest cena szkolenia i kto może w nim uczestniczyć?

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, został przygotowany dla osób, które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Za kierowcę pojazdu uprzywilejowanego uważa się osobę, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: pojazd Straży Miejskiej, pojazd Straży Celnej, pojazd Straży miejskiej, samochód pogotowia technicznego, karetka pogotowia ratunkowego, wóz Straży Pożarnej bankowóz, pojazd przewożący wartości pieniężne czy radiowóz. Każda osoba, która chce wziąć udział w szkoleniu powinna mieć ukończone 21 lat i powinna posiadać takie dokumenty jak: prawo jazdy w właściwej kategorii i świadectwo od lekarza wskazujące na brak przeciwwskazań zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się już od 650 zł za szkolenie. ODTJ Rajder bardzo często oferuje atrakcyjne zniżki dla stałych Klientów i grup. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zakończone jest wręczeniem zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym.

ODTJ Rajder

ODTJ Rajder w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy szeroką gamę kursów związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Podejmujemy się także organizacji profesjonalnych kursów na instruktora techniki jazdy. Wyróżniają nas indywidualne podejście do każdego Klienta i doskonałe warunki nauka z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i skutecznych narzędzi. W naszym ośrodku pracują najlepsi instruktorzy, którzy w bazując na cierpliwości, doświadczeniu i znajomości technik jazdy, znakomicie przygotowują kierowców do zawodu kierowcy. Z nami zaczniesz jeździć bezpiecznie.

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu 609 929 090 i zdobądź informacje o cenie i terminie kursu. Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to świetna okazja na zdobycie atrakcyjnego i ciekawego zawodu. Przygotujemy Cię najlepiej, jak to możliwe. Czekamy właśnie na Ciebie. Zapraszamy do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu.

Zapraszamy na naszą stronę internetową – kurs na pojazdy uprzywilejowane

Strona używa cookies
Ok