Dekoracje ślubne - Dekoracje weselne - Dekoracje na ślub - Organizacja wesel - Dekoracje ślubne Toruń - Dekoracje samochodu weselnego
Zaplanuj swój ślub
Marzec 9, 2017
Przeprowadzki Wrocław Usługi transportowe dla firm Lokalne przeprowadzki
Profesjonalne usługi przeprowadzkowe
Marzec 10, 2017

Prawo jazdy to współcześnie dokument obowiązkowy. Pomaga nam w znalezieniu pracy (spora liczba pracodawców przyznaje się, że w procesie poszukiwania pracownika bierze pod lupę czy dany kandydat posiada prawo jazdy) i zwiększa nasz własny komfort. Mamy szansę zauważyć, ze rosnąca liczba ludzi młodych osób (w wieku nastoletnim) zapisuje się na kurs na kategorię B, mimo, że nowelizowane przepisy zdecydowanie zmniejszają szansę zaliczenie egzaminu końcowego.

Mając do dyspozycji własny samochód mamy okazję się przemieszczać bez jakiegokolwiek problemu. Ale istnieje jeszcze jeden podstawowy atut posiadania prawa jazdy – okazja dostania lepiej odpłatnej i atrakcyjnej pracy. Nawet z kategorią B Twoje perspektywy na rynku pracy się poszerzają. Posiadając znaczniejszą ilość kategorii (np C+E) mamy okazję uzyskać zatrudnienie w transporcie drogowym. Płaca na tym stanowisku, dla młodych kierowców, jest przynajmniej dwukrotnie wyższa niż najmniejsze polskie wynagrodzenie. Kierowcy samochodów ciężarowych z kilkuletnim doświadczeniem mogą liczyć na zarobki przewyższające 2 minimalne pensje. Podobnie kształtuje się sytuacja osób, które posiadają zdolności do przewozu osób – prawo jazdy kat.D.

Teraz przytoczymy Tobie po kolei, najważniejsze kategorie prawa jazdy. Opowiemy także o innych kursach dotyczących doskonalenia sprawności prowadzenia samochodu. Wierzymy, że po lekturze tego mini przewodnika zapiszesz się na odpowiedni dla Ciebie kurs do szkoły jazdy.

Prawo jazdy na samochody osobowe – kurs dla każdego

Szkolenie na prawo jazdy w kategorii B to najprostsze i jednocześnie najszybsze szkolenie, w jakim mogą brać udział osoby pełnoletnie o odpowiednich możliwościach zdrowotnych potwierdzonych badaniem lekarskim. Kurs złożony jest z dwóch faz – teoretycznej i praktycznej. Na lekcjach z teorii uczestnicy kursu pozyskują wiedzę o budowie pojazdu osobowego i o normach ruchu drogowego. Każdy uczestnik kursu musi również przejść ćwiczenia powiązane z udzielaniem pierwszej pomocy. Aby przejść do lekcji praktycznych (prowadzenie samochodu) uczestnik musi zdać wewnętrzny egzamin kompetencji. Ćwiczenia praktyczne rozłożone są na 30 godzin, po czym uczestnik szkolenia ma prawo przystąpić do egzaminu końcowego w WORD. Prawo jazdy kat. B upoważnia do prowadzenia samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) nieprzekraczającej 3,5 tony, oraz pojazdu wolnobieżnego. Kursy na kategorię B prowadzone są przez szkoły jazdy właściwie w jakiejkolwiek miejscowości. Cena szkolenia to najczęściej 1300 złotych.

Prawo jazdy kat. C – witaj ciężarówko

Spora liczba moich znajomych mówi, iż zawsze marzyło by, zostać kierowcą samochodu ciężarowego. Zdarzają się też panie, którym ten zawód odpowiada. Kierowca samochodu ciężarowego to praca pełna, ryzyka, ale również atrakcyjnych doznań. Jeżeli nie straszne Ci są długie trasy i noce w ciasnej kabinie, to być może spełnisz się w tym zawodzie. Na starcie jednak musisz odbyć szkolenie na prawo jazdy kat. C. A jeżeli myślisz o kierowaniu samochodu ciężarowego z przyczepą (popularnie nazywanego TIR-em) jednocześnie musisz zrealizować jeszcze kurs na kat. E. Program kursu prezentuje się bardzo analogicznie jak szkolenie na kat. B z tą delikatną różnicą, że na ćwiczeniach z praktyki obsługujesz samochód ważący grubo ponad 4 tony. Otrzymanie dokumentu potwierdzającego umiejętności również dopuszczalne jest po zdaniu egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Jednak to jeszcze nie wszystko. Osoby marzące o pracy w samochodzie ciężarowym powinny odbyć jeszcze jeden kurs tzw. wstępną kwalifikację. Jest to szkolenie, które potwierdza Twoje zdolności kierowcy zawodowego. W rzeczywistości jest to po prostu dodatkowy kurs za który trzeba zapłacić. No ale jak mus to mus.

Kursy doskonalenia techniki jazdy

Kursy doskonalenia techniki jazdy, których celem jest rozszerzenie wyobraźni osób kierujących samochodami, prowadzone są w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Oferowane są zarówno początkującym, jak i doświadczonym kierowcom, dla których istotne jest regularne podwyższanie kompetencji na drodze. Te fachowe kursy podejmują takie kwestie jak – jazda oszczędna, jazda bezpieczna, czy niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Realizowane zajęcia takie jak jazda na macie poślizgowej, jazda na zakręcie, czy nagłe wkroczenie pieszego mają rozwijać właściwe postawy za kierownicą i poruszać wyobraźnię kierowców co do anormalnych zdarzeń. Specjalistyczne szkolenie jazdy bezpiecznej, czy praktyczne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym to optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą zdobyć większą swobodę na drodze.

Szkoły jazdy proponują nam co raz większa ilość szkoleń, w trakcie których możemy usprawnić lub sprawdzić swoje predyspozycje na drodze. Jedno jest oczywiste – warto zgromadzić trochę pieniędzy i zarejestrować się na kurs na prawo jazdy. Im szybciej tym lepiej. Doskonałym momentem na przystąpienie do kursu na prawo jazdy kat. B jest liceum, kiedy nie planujesz jeszcze kariery i nie jesteś do niczego zobowiązany. Bardzo duża liczba rodziców zapisuje swoich nastolatków na kursy w ramach niespodzianki na osiemnastkę. To z pewnością najlepsza inwestycja w samodzielne życie.

Wszystkie kursy znajdziesz w ofercie szkoły jazdy Rajder w Toruniu. Wejdź teraz na stronę internetową klikając tutaj: kursy jazdy torun

Strona używa cookies
Ok