nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczne kupowanie mieszkania
6 marca, 2017
serwis skuterów Kymco naprawa Kymco pielęgnacja Kymco
Serwis skutera Kymco
8 marca, 2017

Będąc kierowcą myślisz na pewno jak usprawnić swoje predyspozycje za kierownicą. Oczywiście najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez opanowania pewnych zachowań w ruchu ulicznym trudno będzie Ci zrozumieć reguły sprawnej i bezpiecznej jazdy. Prawdziwa zdolność jazdy rozpoczyna się wtedy, kiedy masz świadomość zagrożeń i umiesz kierować nie tylko pojazdem, ale również własną wyobraźnią. Dokładnie rozumiemy, że nie zawsze dasz radę zaznajomić się z rozmaitymi sytuacjami w trakcie podróży. Dlatego też, jako kompetentny ośrodek udoskonalania techniki jazdy, przygotowaliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego priorytetem jest kształtowanie stosownych przyzwyczajeń w rozmaitych sytuacjach drogowych. Startując od trudnych czynników atmosferycznych, przebrniesz z nami przez każdą, najmniej spodziewaną sytuację na drodze i zrozumiesz jak wygląda zdecydowana i bezpieczna jazda pojazdem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla niedoświadczonych kierowców, jak i dla osób, które mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu samochodów od kilku lat. W głównym kryterium celem szkolenia, jest uformowanie u kierowców odpowiednich reakcji wobec niebezpieczeństw, które czekają na nich w ruchu ulicznym. Ponadto punktem przewodnim ćwiczeń jest nauka ekonomicznej eksploatacji pojazdów, która wpływa na poprawę jakości jazdy i na komfort każdego z uczestników ruchu ulicznego, oraz na podniesienie wydajności naszego pojazdu.

Kurs jazdy defensywnej w teorii

Defensywna technika jazdy opiera się na kilku regułach. Głównie miesza się ona z należytym przygotowaniem samochodu przed jego użyciem, jak i z zapewnieniem sobie ergonomii prowadzenia. Podczas szkolenia przybliżymy Wam podstawowe czynności dotyczące obsługi pojazdów. Zaprezentujemy jak monitorować poziom płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak przystosować wysokość siedzenia do wzrostu, aby poprawić widoczność drogi. Jazda defensywna to także sprawność dostosowania prędkości i stylu jazdy do danych realiów atmosferycznych i stanu nawierzchni jezdni. Wytłumaczymy Państwu jak wdrażać nowoczesne metody hamowania i jak pokonywać zakręt, bez utraty przyczepności. Co więcej nauczymy Państwa rozszyfrowywania postępowania innych uczestników drogi, w taki sposób aby jak najprędzej reagować na zagrożenia. Bardzo istotnym fragmentem kursu jest wyćwiczenie prawidłowych reakcji psychologicznych przed, jak i po incydencie drogowym. Zaprezentujemy Wam jak walczyć z stresem i jak motywować pozostałych uczestników ruchu do konstruktywnych zachowań w trakcie jazdy.

Etapy szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej złożone jest z z trzech poziomów. Najpierw każdy kierowca będzie uczęszczał w ćwiczeniach praktycznych z zastosowaniem symulatora auta osobowego, samochodu towarowego, jak i busu, w zależności od charakteru szkolenia. Kierującemu pojazd będzie towarzyszył wyspecjalizowany trener, który na tym etapie zajmuje się jedynie analizą charakteru jazdy i krytyką reakcji na bodźce zewnętrzne. W trakcie prowadzenia pojazdu, uczestnik szkolenia będzie miał szansę sprawdzenia własnych kwalifikacji w warunkach szczególnych. Program nauki zakłada występowanie przeróżnych, trudnych do przewidzenia wydarzeń drogowych takich jak oblodzona powierzchnia, poprzeczny wiatr, obniżenie warunków widzialności przez mgłę i mocne światło, chwiejny towar, wtargnięcie pieszego na ulicę, oraz wiele pozostałych sytuacji.

Pozostałym odcinkiem szkolenia są lekcje z teorii podczas których uczniowie zapoznają się z analizą trybu jazdy i z przeważnie popełnianymi błędami, które mogą wywołać wypadek. w trasie. Podczas lekcji zostaną im wytłumaczone zasady bezpiecznego kierowania autem po jezdni i normy pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających ingerencji medycznej. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość zrozumieć techniczne predyspozycje wyeksploatowania prywatnego samochodu, by zwiększyć bezpieczeństwo prowadzenia, a także zostaną im zaprezentowane przypadki przeróżnych wydarzeń na drodze, wraz z kompletnym opracowaniem przyczyn i skutków. Co więcej szkoleniowcy przedstawią jak zasady jazdy defensywnej wpływają na ograniczenie niebezpieczeństwa wypadku w ruchu samochodowym.

Ostatnia część, praktyki, polega na powtórnym prowadzeniu samochodu w symulatorze. Teraz jednak nauczyciel aktywnie partycypuje w lekcji i podpowiada kursantowi jak zastosować reguły jazdy defensywnej w trakcie normalnej eksploatacji samochodu. Na indywidualnych przykładach zaprezentuje, jak powinna kształtować się odpowiedź prowadzącego na poszczególne wydarzenie.

Ukształtowanie automatycznego prognozowania niebezpieczeństw na drodze może przyczynić się do obniżki incydentów i kolizji, na jakie szczególnie narażone są osoby, które pracują w zawodzie kierowcy i muszą umieć radzić sobie z ciężkimi warunkami na drogach. W przygotowywanym przez nas kursie mogą uczestniczyć osoby prywatne, jak i pracownicy wyznaczeni przez daną firmę w ramach poprawienia techniki jazdy. Szkolenie jazdy defensywnej może wpływać na optymalizację techniki jazdy i podniesienie się stanu bezpieczeństwa członków ruchu drogowego, jak i transportowanego ładunku. Prowadzący po zakończonym kursie będą w stanie precyzyjniej unikać zagrożeń drogowych i dokładniej zwalczać stres w sytuacjach ekstremalnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, przygotowywany w naszym instytucie treningowym. Dostarczamy bezpłatne podręczniki i doświadczoną kadrę instruktorów. Naszą specjalizacją są fachowe szkolenia, które podnoszą bezpieczeństwo kierowców. ODTJ szkolenia jazdy defensywnej

Strona używa cookies
Ok