Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Przydatne szkolenie z jazdy defensywnej
7 marca, 2017
Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Kancelaria adwokacka – pomoc w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017

Serwis skutera Kymco

serwis skuterów Kymco naprawa Kymco pielęgnacja Kymco

Co trzeba zrobić, by skuter służył nam jak najdłużej?

Najwięcej Odbiorców, którzy ustalają nabycie skutera, w małym stopniu uświadamia sobie jak prawidłowo go pielęgnować. Od właściwej pielęgnacji uzależniona jest albowiem – mówiąc w skrócie – jego stan techniczny. Będziemy mieli opcję go używać dłużej, natomiast podróż nim będzie znacznie wygodniejsza. Jakie operacje trzeba spełnić? W pierwszej kolejności: absolutnie nie zadręczać napędu niebezpieczną jazdą, czyli z manetką do oporu, albowiem może to poważnie zwiększyć temperaturę napędu, a w konsekwencji go zużyć. Dodatkowo wszelkie triki kaskaderskie powinniśmy niestety spostrzegać w domu na ekranie laptopa albo telewizora. Chodzi tutaj oczywiście o radykalne hamowanie czy jazdę na jednym kole (przeważnie tylnym). Taka jazda naraża na uszczerbek nasze zdrowie, a często życie, skoro jest związana z niebotyczną prędkością. Przykładowo skuter Kymco trzeba myć ręcznie. Myjnia pod ciśnieniem niestety nie starczy, by odpowiednio oczyścić wybrane komponenty (przede wszystkim te najdrobniejsze). Warto spędzić przy takiej maszynie o wiele więcej czasu. Ustalić bacznie po każdej wycieczce wygląd skutera, m in. w łapaniu jakiś możliwych niesprawności. Możemy wypolerować wydech, skontrolować czy w którymś miejscu nie ma rdzy oraz czy hamulce są w właściwym stanie. Sugeruje się raz na tydzień skontrolowanie stanu żarówek oraz opon. Co więcej nie powinno się przekraczać akceptowalnego obciążenia, czyli sumy ładunku, jaki możemy ze sobą wziąć.

Kiedy potrzebny jest serwis skutera?

Całość zależy od tego, czy posiadamy dwusuwowy bądź czterosuwowy skuter. W przypadku czterosuwowego opłata niewątpliwie będzie troszkę wyższa. W przypadku jednośladu dwusuwowego serwis Kymco obejmuje: zmianę oleju w przekładni, sprawdzanie stanu zapłonu silnika, kontrolowanie działania układu hamulcowego, weryfikowanie ciśnienia w oponach, zawieszenia, wyglądu oświetlenia, oczyszczanie silnika i gaźnika oraz wszelkie inne ogólne prace, które my sami zasugerujemy, np. wykluczenie określonej awarii. Jeżeli mamy jednoślad czterosuwowy serwis obejmuje ponadto zmianę oleju w napędzie, przeczyszczanie filtra oleju i dostrojenie zaworów. Warto samodzielnie ochraniać skuter przed niszczycielskimi czynnikami, np. solą na ulicy w trakcie zimy. Wówczas wcale nie możemy nią jeździć, ponieważ sól jest kluczowym powodem powstania korozji na wydechu. Po zimnych miesiącach trzeba wymienić olej oraz odmienne płyny, np. olej silnikowy, przekładniowy czy do łożysk.

Co wybrać – ASO czy zwykły warsztat?

Klasyczny warsztat i ASO posiadają chyba tyle samo zalet jak i wad. Należałoby tymczasem poświęcić im moment, by następnie wcale nie żałować nieodpowiedniej decyzji. W autoryzowanej stacji, gdzie dokonuje się sprawdzania stanu technicznego oraz renowacji jednośladów, można liczyć na uczciwość oraz doskonałą jakość wykonywanych usług. Przegląd zawsze jest prowadzony identycznie z wyznaczonym harmonogramem, natomiast zatwierdzeniem jego wypełnienia jest oznaczenie tego w książce z gwarancją. Odbiorcy, którzy mają nowiutkie motocykle Kymco, muszą przychodzić za każdym razem w ustanowionym zawczasu terminie. Jeśli jednoślad będzie miał dowolną niebezpieczną niesprawność, wówczas ASO w ramach gwarancji może przeprowadzić nieodpłatną reperację. Ważnym atutem przedstawionego serwisowania jest okazja późniejszej odsprzedaży pojazdu za atrakcyjną stawkę.

Przewagą niezależnych warsztatów jest na pewno odpłatność. Wielokrotnie w autoryzowanym warsztacie musimy zapłacić kilka razy więcej za analogiczną usługę. Stąd posiadacze skuterów niejednokrotnie wyznaczają naprawy i konserwację oczywiście w tych lokalizacjach. Dobrze jest, jeśli mechanik wykazuje się znajomością tematyki, np. nabył uprzednio kwalifikacje w reperacji konkretnych wariantów owych maszyn. Można się zetknąć też ze zdaniem: „ja nie będę takiego motoru regenerował, bo się najzwyczajniej w świecie na tym wcale nie znam”. W tej sytuacji mechanik choć jest względem nas otwarty. Złą stroną będzie tutaj niedostatek wiedzy, jaki jest podyktowany tym, iż nieuwierzytelnione warsztaciki nie posiadają zwyczajnie dostępu do fachowych treningów. Natomiast tym samym do ważnych wiadomości, np. o szczególnie złożonej elektronice w określonym modelu motocykla. Mamy możliwość w takim przypadku wydzwaniać do sporej ilości serwisów, z czego spora część nawet nie podejmie się przeprowadzenia usługi. Autonomiczne warsztaty mogą jednak specjalizować się w branży motocykli, np. enduro i w takiej sytuacji mamy ewentualność zyskać solidną usługę za średnią cenę.

Ostatecznie należy wiedzieć, że rękojmia od wytwórcy wcale nie obejmuje w szeregu różnych warunków, m in. gdy umieścimy w naszym motorze części składowe od nieakceptowanego realizatora lub jeżeli niestety nie będziemy użytkowali motoru zgodnie z celem, do jakiego go stworzono (m in. będziemy naruszać akceptowalną szybkość, manewrować brawurowo na pojedynczym kole). Jeśli chcesz wyszukać dużo więcej zajmujących wiadomości na temat jednośladów kliknij w ten odnośnik – KYMCO

Strona używa cookies
Ok