Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Klimatyzatory Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Pożyczki bez zaświadczeń
2 września, 2020

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa niezbędne jest podstawowe prawo jazdy właściwej kategorii, zezwolenie Starosty, dokument odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto wymagane są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą możliwość prowadzenia pojazdów. Pełne szkolenie zapewnia uzyskanie wszystkich dokumentów. Dla osób, które posiadają już uprawnienia wcześniej przygotowano uzupełniające szkolenia, które powiększą osiągnięte zdolności. By rozpocząć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Podstawowym warunkiem oprócz posiadania podstawowego prawa jady danej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Same lekarskie badania można odbyć po szkoleniu lub w jego czasie.

Dla kogo szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga szczególnie osoby, które chcą kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z większym ryzykiem kolizji. Według kodeksu drogowego są sytuacje, gdy pojazd uprzywilejowany ma prawo nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi odznaczać się błyskawiczną reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się wszystkie te, które wysyłają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej lub gminnej. Według przepisów ruchu drogowego to są także pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje też kierowców chcących podjąć pracę w Służbie Celnej, Straży Granicznej, Służbie Parku Narodowego oraz innych służbach bezpieczeństwa. Osiągając te uprawnienia można także prowadzić bankowozy oraz pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tej formie.

Program i organizacja szkolenia kierowców

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był wymyślony tak, aby nastawił kierowcę na ryzykowne sytuacje na drodze oraz unikania kolizji. Stosując techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje bezpieczeństwo tak swoje, a także pasażerów oraz osób trzecich wymagających pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, w jakich realna jest strata kontroli nad pojazdem. Dzięki niemu kierowcy doskonalą swoje zdolności, które są niezbędne do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kierowców, natomiast szkolenie uzupełniające ułożono dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W szkolenie wliczają się zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz egzamin wewnętrzny. Wśród tematów, które znajdują się w zajęciach teoretycznych są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Istotnym segmentem jest także utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Natomiast praktyczne zajęcia polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje otrzymaniem zaświadczenia, które jest podstawą do uzyskania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dopełnieniu wszystkich formalności kierowca zdobywa uprawnienia do pracy w charakterze kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Co należy przygotować przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć co najmniej 21 lat oraz prawo jazdy właściwej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najłatwiejszą formą zapisania się na szkolenie, jest przesłanie formularza zgłoszeniowego. Wszelkie szkoleniowe materiały oraz egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Także przeprowadzenie badań lekarskich i psychologicznych dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz przekazuje fachową wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze instruktorów. Instruktorzy opierają się na wiedzy, doświadczeniu i własnych umiejętnościach, które wytrwale przekazują kursantom. Ułożony program szkolenia dzięki wspaniałej organizacji oraz zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i technologii uczy kierowców poruszania się w ciężkich warunkach. Nauka zgodna z aktualnymi normami, świetne warunki nauczania oraz przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej jazdy oraz sprawnego poruszania się w ruchu drogowym w każdej, nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane szkolenie

 

Strona używa cookies
Ok