filmowanie z powietrza filmowanie z drona filmowanie dronem firma
Profesjonalne zdjęcia i filmy z drona
Kwiecień 29, 2017
dj na wesele bydgoszcz dj na uroczystości dobry dj
Wesele bez alkoholu – oczywiście ze znanym DJ-em
Maj 4, 2017

Pomoc adwokata – nowe i stare długi

adwokat bydgoszcz dobry prawnik kancelaria adwokacka długi

Wezwanie do zapłaty, czyli jak działają firmy windykacyjne…

Znaczna ilość przedsiębiorstw „ściągających” długi jest prowadzona przez osoby, które odbyły studia z zakresu prawa, jednakże nie posiadają aplikacji. Stąd też mają podstawową wiedzę z dziedziny prawa cywilnego. Nabywanie różnego charakteru długów wymaga mocniejszego zainteresowania oraz wyczucia, jakiego absolutnie nie da się zdobyć za pomocą innych środków, jak w trakcie stażu w biurze u odpowiedzialnych znajomych po fachu. W tym przypadku niezastąpiony jest adwokat, który bez wątpienia będzie zdawać sobie sprawę, które czynności dobrze jest przedsięwziąć. Placówki windykacyjne przeważnie nie odbierają żadnej „zaliczki” oraz umawiają się jedynie na odsetek od wyegzekwowanej wierzytelności. Zazwyczaj jest to od 15% do około 50% całkowitej kwoty. To niewątpliwie fakty dotyczące Nabywców. Oni absolutnie nie muszą faktycznie niczego robić, poza czekaniem na zapłacenie części długu przez powyższą placówkę. A co w niniejszym okresie ma miejsce z trasatem?

Wezwanie do zapłaty jest dopiero początkiem…

Warto jest w niniejszym miejscu odróżnić dwie sytuacje: gdy jakakolwiek osoba zaledwie co została trasatem oraz wierzytelności przedawnione, jakich absolutnie nie trzeba spłacać. Jeżeli chodzi o pierwszy przypadek, to trasat musi obowiązkowo uiścić niespłacone pożyczki pod rygorem procesu sądowego, opublikowania wyroku, zabrania wszystkich środków trwałych i nietrwałych przez komornika oraz w konsekwencji spłacenia wiele wyższej kwoty niż początkowa. Jeżeli chodzi o wierzytelności przedawnione, wtedy wcale nie powinniśmy zwracać długu – taką poradę zdobędziemy od jakiegokolwiek prawnika. Niestety spora liczba placówek windykacyjnych nie prosi już o spłacenie wspomnianego długu, lecz szantażuje trasatów destrukcyjnymi efektami ich niespłacenia. Realizują to przy pomocy listów, które co chwilę trafiają do skrzynki, co najmniej kilkunastu informacji e-mail oraz uciążliwych kontaktów telefonicznych z numerów zastrzeżonych. Najczęściej listy są przedstawione w taki sposób, żeby dłużnik wpadł na to, że naprawdę musi coś zapłacić. Pełno w nich nieczytelnych dla „zwykłego zjadacza chleba” stwierdzeń typu „fundusz niestandaryzowany” i „fundusz sekurytyzacyjny”. Co faktycznie w niniejszej okoliczności musimy zrobić?

Kiedy konieczna jest spłata wierzytelności?

Wtedy musimy dostać pozew o zapłacenie długu z sądu (jeśli zadłużenia uprzednio nie spłaciliśmy). Pod żadnym pozorem decyzji z sądu nie powinniśmy ignorować, bo po pewnym czasie (uprawomocnienie) ma ono moc egzekucyjną. Gdy informacje zawarte w pozwie są fałszywe bądź dołączono do pozwu nieprawdziwe załączniki – tym bardziej należy zareagować. Dłużnik ma argument, by się bronić, przykładowo kiedy doszło do przedawnienia zadłużeń. W niniejszej sytuacji należałoby skorzystać z pomocy prawnej albo udać się do wybranej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, która wytłumaczy nam, które przedsięwzięcia będą najkorzystniejsze. Cesjonariusz, jaki dochodzi swych należności, posiada obowiązek ukazać w czasie rozprawy sądowej dowody, m. in. wypisany mandat za jazdę komunikacją miejską bez biletu.

Jak się zachować, kiedy długi są przedawnione?

Instytucje dochodzące wierzytelności nie mają absolutnie żadnych pozwoleń. Ma je trybunał, sekwestrator, adwokat – jednakże nie spółka zajmująca się egzekwowaniem przedawnionych długów. Jeżeli zatem dostaliśmy zalecenie do zapłaty od wspomnianego podmiotu, nie można realizować owych czynności:

1. Po prostu nie można reagować na dokumenty, e-maile i odbierać telefonu, gdyż będzie to równoważne z funkcjonowaniem długu (którego w ogóle nie powinniśmy pokrywać)

2. W przypadku kiedy zaprezentowana spółka kontaktuje się telefonicznie, trzeba uświadomić sobie to, iż pełna konwersacja będzie zapisana – zaś to w niektórych przypadkach może tylko skomplikować naszą sytuację. Wcale nie pozwalajmy się nagrywać, mówiąc w skrócie nie wchodźmy w zbędne konwersacje z windykatorami pracującymi w BOK. Po prostu skończmy połączenie, w szczególności jeżeli nie jest w ogóle widoczny numer telefonu.

3. Po prostu nie dajmy się terroryzować! W sytuacji nieważnych długów w żadnym przypadku nie przekazujmy zawiadomień odwoławczych, próśb spłacania zadłużenia rozłożonego na raty, oferty zawieszenia okresu spłaty wierzytelności itd. Nie dajmy się również nabrać na negocjacje, czyli „promocje” i „upusty” dotyczące nieistniejących wierzytelności.

4. Wcale nie wpłacajmy jakiejkolwiek sumy na rachunek rozliczeniowy firmy windykacyjnej, nawet paru groszy. Ponieważ w takiej sytuacji ruszy cała machina dochodzenia zadłużeń. Opłacenie choćby niesłychanie niewielkiej kwoty jest jednoznaczne z tym, iż zadłużenie uwzględniamy.

5. Jeśli wyjęliśmy ze skrzynki niezrozumiałe zaświadczenie, zwróćmy się do adwokata, który wyjaśni nam poszczególne jego fragmenty.

Musimy także mieć na uwadze o tym, że wierzytelności nieprawomocne możemy sfinansować dobrowolnie. Środki nie znajdą się tymczasem na rachunku rozliczeniowym pierwszego kredytora, lecz jednostki, która ów dług w późniejszym czasie odkupiła. Należałoby w obecnym przypadku zadać sobie istotne pytanie: czy powinniśmy płacić? Zapłacenie prawdziwemu kredytorowi przestarzałego długu posiada sens, tymczasem płacenie firmom, jakie od siebie wzajemnie odkupują długi oraz liczą na błyskawiczny efekt – pewnie nie. Zwłaszcza, że większość pozwala sobie na liczne przekroczenia polskiego systemu prawnego.

Jeżeli zaintrygował Cię powyższy materiał i zamierzasz sprawdzić, jak między innymi prezentuje się specjalistyczna strona adwokata, możesz kliknąć tutaj – Adwokat Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok