Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Pluskwy w mieszkaniu – sposoby zwalczania
18 marca, 2017
Profesjonalne układanie kostki brukowej Usługi brukarskie i ogrodnicze
Układanie nowoczesnej kostki brukowej
18 marca, 2017

Drewno to budulec od zawsze wykorzystywany do budowania mieszkań, lub konstruowania mebli. Przez ogromną liczbę ludzi postrzegany jest za surowiec elegancki, a równocześnie bardzo funkcjonalny. Jako materiał organiczny narażony jest niestety na niekorzystne oddziaływanie owadów, a dokładniej ksylofagów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten ostatni uznawany jest w Polsce za najagresywniejszy, bowiem w trakcie żeru potrafi doprowadzić do kompletnego zniszczenia drzew w lesie. Batalia z tym szkodnikiem jest bardzo skomplikowana, ale nie nierealna.

Procedury likwidowania szkodników drewna są bardzo różne. Od technik cieplnych (dezynsekcja mikrofalami), aż po procedury chemiczne, takie jak fumigacja, uważana przez znawców za najbardziej radykalne rozwiązanie w aspekcie zwalczania owadów w drewnie.

Zanim przejdziemy do konkretnego zdefiniowania fumigacji pomyślmy nad tym czemu ochrona drewna jest dla nas wszystkich tak ważna. Ze względów funkcjonalnych, drewno to powszechny surowiec budowlany, niejednokrotnie niezrównany w wielu pracach stolarskich. I właśnie dlatego punktem przewodnim fumigacji jest ochrona tego ważnego surowca. Kolejno fumigacja palet na eksport pozwala zmniejszyć szerzenie się insektów. I najważniejsze na sam koniec. Drzewa, oprócz tego, że są cennym surowcem, oczyszczają powietrze nam wszystkim tak niezbędne. Analizy podkreślają także, że spacerowanie w sąsiedztwie drzew powoduje, że stajemy się bardziej kreatywni i opanowani. Stąd też zwalczanie szkodników drewna to priorytetowa sprawa.

Przykłady szkodników drewna

W chwili gdy pojawia się hasło szkodnik drewna, błyskawicznie wspominamy o korniku. Rzeczywiście jest to insekt żerujący w drewnie, lecz, pod względem skali uszkodzeń nic nie jest w stanie konkurować z spuszczelem pospolitym. Owad ten jest w Polsce uznany za najbardziej niebezpiecznego ksylofaga. Pasożytuje w drewnie o miękkiej konstrukcji czyli drewnie drzew iglastych. Likwidowanie puszczela pospolitego jest fundamentalne dla całej gospodarki rolnej, jak i sektora leśnego. Jaki jest powód dla którego został on ogłoszony za najgroźniejszego ksylofaga? Odpowiedź jest bardzo prosta. Puszczel szturmuje drewno przez wiele pokoleń. Spowodowane przez niego uszkodzenia są tak ogromne, że mogą działać na trwałość konstrukcji.A to stanowi bardzo spory problem. Innym ksylofagiem jest kołatek domowy, zdefiniowany tak przez to, że niezwykle chętnie żeruje w konstrukcji obiektów mieszkalnych.

Fumigacja – metoda zwalczania szkodników drewna

Uważa się, że fumigacja jest najskuteczniejszą metodą eliminowania szkodników żerujących w drewnie. Polega na likwidacji insektów przy wykorzystaniu substancji chemicznych zwanych fumigantami. Przeważnie stosowanym fumigatorem jest fosforowodór, zastępujący bromek metylu, który został wycofany, ponieważ wywoływał straty w otoczeniu naturalnym. W trakcie fumigacji oznaczony preparat chemiczny jest przy użyciu maszyny ciśnieniowej wpychany do szczelnie zamkniętego obiektu. Gaz wchodzi do najtrudniej przystępnych pomieszczeń, przez co zapewnia sporą efektywność w usuwaniu wszelkich ksylofagów. Używany fosforowodór jest toksyczny, i właśnie dlatego w trakcie fumigacji ludzie i zwierzęta są zobowiązani do opuszczenia danego budynku, który zostaje okryty specjalistyczną folią, albo też namiotem. Co może zaskakiwać fumigacja wdrażana jest nie tylko w budynkach. Ta procedura pozwala eliminować owady występujące w artykułach spożywczo – rolnych, a nawet w sędziwych książkach. Za kilka minut opowiemy tobie także, czemu fumigacja palet jest tak ważna dla konserwacji przyrody.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie mieć o tym pojęcia, ale fumigacja palet jak i innych opakowań z drewna jest egzekwowana w przewozie między krajowym. Przepisy prawa narzucają firmą transportowym obowiązek fumigacji. Zgodnie z najnowszymi standardami ISPM 15 drewno powinno się oznaczać rozpoznawalnym symbolem. Obok umieszcza się informacje na temat użytej metody, kraju pochodzenia drewna i instytucji realizującej zabieg fumigacji. Jak to możliwe, że nakazy są tak bardzo zasadnicze?

Szkodniki drewna egzystują niezwykle często na jednym obszarze. Robaki, które w naszej strefie klimatycznej są bardzo powszechne, nie koniecznie znane są dla przykładu w Azji. Aby zatroszczyć się o szczególny charakter lasów wzrastających w pozostałych częściach świata, nałożono na przedsiębiorstwa przymus fumigacji. W ten sposób szkodniki nie rozprzestrzeniają się na szeroką skalę, przez co łatwiej je wyeliminować. Fumigacja palet drewnianych na eksport zabezpiecza zatem środowisko naturalne.

Często twierdzimy, że to wycinka drzew destabilizuje tężyznę lasów. Okazuje się jednak, że to właściwie szkodniki są największym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Karczowanie wiekowych drzew i sadzenie młodych utrzymuje pewną równowagę w ekosystemie, kiedy atak ksylofagów wywołuje długookresowe szkody w leśnictwie. Szczególnie istotne jest zwalczanie tych pasożytów, aby przywrócić ekosferze symetrię.

Jedną z najbardziej fachowych instytucji w Naszym kraju oferujących zabieg fumigacji jest przedsiębiorstwo Corneco. Zakres usług firmy obejmuje nie tylko fumigację palet na eksport, ale również oczyszczanie kościołów, muzeów i budynków publicznych. Corneco z siedzibą w Warszawie to firma która długo pracowała na swój sukces. To prawdziwi eksperci w dziedzinie dezynsekcji i fumigacji.

Zajrzyj na stronę przedsiębiorstwa Corneco i poznaj najważniejsze informacje o możliwościach zastosowania i cenie fumigacji: fumigacja palet Gdynia

Strona używa cookies
Ok