Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
Marzec 23, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze
Marzec 25, 2017

Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na samym wstępie trzeba objaśnić, do czego właściwie etykieciarka służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna fabryczna, której celem jest naklejanie etykiet na różne rodzaje wyrobów. Wzorem mogą być butelki ze śliwowicą bądź winem. Mają wydłużony kształt i najczęściej są zrobione ze szkła. Aplikator etykiet przenosi na nie etykietę z ważnymi danymi: nazwą firmy dostarczającą trunek, nazwą napoju, datą ważności etc. W przypadku napojów z dużą zawartością alkoholu, przykładowo wódki, etykieciarka musi koniecznie przykleić również banderolę akcyzową.

Jedną z wyjątkowo atrakcyjnych firm wytwarzających etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wdrożyła kilka technik przyklejania etykiet: etykietki samoprzylepne, etykietki na zimny klej, etykiety nacinane, nalepki termokurczliwe. Aplikator etykiet może zakładać etykiety na wielorakie typy towarów, m in. na potrzeby soków (woda niegazowana, słodkie soki, gazowane soki), do jedzenia (sosy, zupki dla dzieci, świeże mleko), do kosmetyków (kremy dla mężczyzn, kosmetyki kolorowe, kremy do depilacji) i wiele innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wcieliło w życie najwydajniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o etykietowanie opakowań. Od pewnego czasu nowością jest technika Adhesleeve, która polega mówiąc skrótowo na tym, iż poszczególna etykieta posiada osobne paski kleju poliakrylowego. Ogólnie rzecz ujmując firma zajmuje się sprzedawaniem takich etykieciarek, jak: Maya, Rollmatic albo Rotaxa. Wybrane modele potrafią przenosić banderole na pustych opakowaniach oraz wszystkich napełnionych napojem wysokoprocentowym, kosmetykiem bądź żywnością.

Trzeba bez wątpienia rozważyć sobie nabycie etykieciarki rotacyjnej, przykładowo wieloczłonowej. Z jej pomocą możemy oznaczać jednocześnie chociażby 6 towarów. Efekt ostateczny jest uzależniony od ilości stacji, w jakie będzie zaopatrzona i od średnicy karuzeli – bo etykieciarki rotacyjne inaczej określa się mianem „karuzelowych”. Opakowania puste albo z produktem są gromadzone dokoła głównej stacji, która robi obrót i w tym samym czasie umieszcza naklejki.

Jakie są korzyści z zakupu nowoczesnej etykieciarki?

W przypadku kiedy producent żywności, trunków lub kosmetyków zamierza posiadać wydajną maszynę do wprowadzania etykiet na towary, wtedy powinien wybrać właśnie P. E. Labellers. W naszym kraju jest raptem parę przedsiębiorstw, jakie zajmują się dostarczaniem tak złożonych urządzeń przemysłowych i przyszłym ich serwisem. Należałoby zawsze zainwestować w coś, co będzie przeznaczane do seryjnej produkcji przez kilkanaście lat. Etykieciarkę można dopasować na potrzeby linii produkcyjnej, którą obecnie posiada dana firma.

Istotną zaletą jest sama metoda Adhesleeve, jaka udostępnia opcję redukcji niepożądanych wydatków, np. kosztów składania kleju, nakładów na rozczynniki (stosowane są w aplikatorach etykiet stosujących gorący klej), opłacania ponadplanowego czasu mechaników trudniących się weryfikacją układów klejowych. Dużym atutem jest to, że w sumie nie trzeba zatrudniać fachowców – mianowicie osób z rozległymi kwalifikacjami, ponieważ obsługa aplikatora etykiet jest niewątpliwie łatwa. Jest możliwa przy pomocy panelu dotykowego.

Możemy również liczyć na dużo mniej przestojów na linii fabrycznej, wyższą odporność etykiet i ograniczenie wydatków na energię (są powiązane z nagrzewaniem kleju w różnych modelach etykieciarek).

Ile kosztuje etykieciarka?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers mają trzy zasadnicze własności: atrakcyjną cenę, ergonomiczność i bezpieczeństwo. Projekt każdego aplikatora nalepek jest co rusz dostosowywany do oczekiwań Odbiorcy. Istnieje alternatywa umiejscowienia takiej maszynerii na jak najmniejszym obszarze i równocześnie nie są złamane przepisy BHP. Każda spośród nich posiada okrągłe ramy oraz profesjonalne osłony, żeby pracownik w czasie eksploatacji maszyny mógł czuć się stabilnie. Porządkowanie, renowacja, przezbrojenia – są niesłychanie proste.

Cena aplikatora etykiet zależy głównie od jej typu, mianowicie od techniki, w której potem będzie pracować. Nie mniej znaczące jest też to, czy Kupujący jest zainteresowany kupnem całej linii produkcyjnej czy tylko indywidualnego aplikatora etykiet. Walorem oryginalnej technologii jest to, że inwestycja zwraca się w szybkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers rzadko ulegają awarii oraz absolutnie nie są przyczyną długookresowych zastojów. Zwykle w tych sytuacjach są poddawane ocenie: współczynnik zawodności i przeciętny okres zastoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest zaopatrzyć linię przemysłową w inne innowacyjne maszyny, np. kontrolery butelek, zakręcarki lub napełniarki. Na wydajność produkcji oddziałują wszystkie maszyny, które biorą udział w wytwarzaniu produktów oraz sami pracownicy. Wydajność samej etykieciarki jest zależna od większej grupy czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeżeli chcesz wiedzieć dużo więcej o przylepianiu etykietek na towary, wejdź w link po prawej stronie – Etykieciarki

Strona używa cookies
Ok