Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – jak je zdobyć?
28 września, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy
6 października, 2016

Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Za pomocą jakich technik etykieciarki nakładają banderole?

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w wytwarzaniu maszyn etykietujących. W początkowej fazie funkcjonowania firmy przytwierdzanie nalepek dokonywało się z wykorzystaniem metodzie „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były tymczasem tak duże, iż firma zadeklarowała, że będzie opracowywać urządzenia indywidualne. Przedsiębiorstwo Ultrapak ma zatem w swojej ofercie rozmaitego rodzaju maszyny etykietujące P. E. Labellers. Przynależą do nich etykieciarki złożone, aplikatory dwukaruzelowe oraz aplikatory liniowe. Pierwsze przeznacza się do zakładania rozmaitych naklejek, np. papierowych, samoprzylepnych oraz adhesleeve. W tym momencie można zakupić trzy warianty aplikatorów etykiet segmentowych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Tymczasem maszyny rotacyjne idealnie sprawdzą się do przytwierdzania papierowych banderoli przy wytwarzaniu spirytusu, wina czy artykułów spożywczych. Ostatni rodzaj maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – wykorzystuje się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Potrafią nalepiać banderole na wypełnione produktem oraz puste opakowania. Jakie techniki są używane przy oznaczaniu wyrobów? Mianowicie obecnie stosuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Dobrym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć przeszkodę przyklejania etykietek z rolki za sprawą kleju topliwego, bowiem wymusza on wykorzystywanie ponadplanowych specyfików chemicznych, np. rozpuszczalników. Po pierwsze podwyższa to bardzo koszty etykietowania, po drugie – źle oddziałuje na zdrowie człowieka i przyrodę, a po trzecie – metoda ta jest wadliwa. W liniach o wysokich wydajnościach można wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie naklejać banderole ze skutecznością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Znakomitym dodatkiem jest tutaj tryb mechanicznego łączenia rolki. Wnioskując: Ultrapak jest upoważnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które w precyzyjny sposób są w stanie aplikować banderole plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), naklejki samoprzylepne nieprzezroczyste, przezroczyste, wykonane z papieru, plastikowe i etykietki krojone z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Rodzaje etykieciarek oferowanych przez Ultrapak

Etykieciarki sprzedawane przez Ultrapak posiadają parę kluczowych właściwości: praktyczne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby rozgraniczające, karuzelę centralną oraz samocentrujące platformy. Ergonomiczne profile aplikatorów etykiet dotyczą wszelakich osłon oraz ram maszyny, co bardzo zwiększa stopień bezpieczeństwa. W propozycji przedsiębiorstwa odnaleźć można następujące rodzaje: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na wyjątkową uwagę zasługują maszyny etykietujące Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza idealnie sprawdzi się przy zakładaniu naklejek papierowych na szyjki opakowań. Jest idealna do nakładania banderoli w formacie litery „L” i „U” z wykorzystaniem kleju zimnego lub połączenia go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa systemy karuzelowe daje możliwość wykonania po sobie dwóch czynności: założenia na szyjkę od butelki banderoli oraz zaciśnięcie wraz z nią zakrętki (za sprawą równorzędnej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na niezmiernie wysoką wydajność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 dodanych etykiet w ciągu godziny. Banderole mogą być zrobione zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium owej etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (bądź uchwyt rolki), układ cięcia banderoli, sensory markerowe, sensory kontrolowania napięcia folii, bęben do przenoszenia etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie wyrównujące przemieszczanie się folii, topielnik i wałek. Model Rollmatic można w łatwy sposób modyfikować za sprawą ekranu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest uzależniona od falownika i dostosowuje się automatycznie. W zależności od modelu posiada narzędzia nadzorujące, centralny układ smarownic, system śledzenia oraz wydawania banderoli, urządzenie wstrzymujące, elektroniczny układ wydłużania i układania folii, mechaniczne wykrywanie krańca rolki z etykietami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z objaśnieniami, szafę do kierowania maszyną, wykrywacz niewystarczającego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą i topielnikiem i powłoki zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z aparatu liniującego banderole, cylindra transferowego, cylindra tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (lub dwoma) oraz wałka klejowego. Głównymi korzyściami ze stosowania proponowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność etykiet na pojedynczej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, ograniczona liczba postojów na linii produkcyjnej, ekologiczność poprzez usuwanie klejów termotopliwych i rozcieńczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość mały pobór mocy oraz pomniejszenie kosztów na elementy zamienne.

Rodzaje maszyn pakujących dostarczanych przez Ultrapak

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można zaprojektować konkretne maszyny pakujące, które są łatwe w zsynchronizowaniu z istniejącą linią produkcyjną, jak również kompletne rozwiązania. Owijarki do palet, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można skutecznie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce lub ryż. Ładowanie dokonuje się z zastosowaniem oryginalnych procedur w aspekcie wytwarzania próżni, duszenia w woreczkach próżniowych oraz napowietrzania towaru. Specyficznym typem pakowaczek są te, które mogą dobrze zawinąć wołowinę, ochraniając jego walory smakowe oraz optyczne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są proste w oczyszczaniu, konserwacji, serwisie i naprawie. Do wybranych modeli można zamówić oryginalne elementy wymienne. Zazwyczaj są zaopatrzone w system samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują różnorakie techniki zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu z częścią do ucięcia. Jeżeli chodzi o tunele pakujące to potrafią one pracować z woreczkami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE oraz woreczkami PA. Całościowo tunele pakujące można podzielić na komorowe, do napełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są wytwarzane zwykle jako urządzenia wykonujące funkcję paletyzacji oraz rozpakowywania, np. butelek zwrotnych. Jest to bardziej przydatniejsze oraz ekonomiczniejsze rozwiązanie. Wszystkie projekty pakowarek są prowadzone w oparciu o indywidualne potrzeby Kupującego, np. jego przewidywania co do produktywności zamówionej linii technologicznej. Jednocześnie powiązania pomiędzy maszynami są w ten sposób opracowywane. Klienci mogą więc przystosować linię do konkretnego produktu, np. płatków owsianych.

Jeśli jesteś zainteresowany kliknij w link – ETYKIECIARKI

Strona używa cookies
Ok