wynajem telebimu cena telebimy wynajem telebim
Telebimy na koncerty, eventy i konferencje
18 kwietnia, 2017
pozycjonowanie stron www pozycjonowanie sklepów online pozycjonowanie toruń
Pozycjonowanie stron internetowych – pierwsze kroki
21 kwietnia, 2017

Zakręcarki Zalkin – solidne maszyny przeznaczone do masowej produkcji

zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca

Niezawodne zakręcarki dla zwykłych i wymagających produktów

W przemyśle spożywczym bardzo ważne jest ścisłe zakręcanie opakowań z produktem. Po pierwsze – produkt absolutnie nie wypływa z opakowania, np. podczas transportu. Po drugie – dużo dłużej zatrzymuje przyciągający smak i zapach, co dla Odbiorców jest faktycznie, decydujące, gdy „przeczesują” regały z zatrzęsieniem produktów (niekiedy kilkunastu odrębnych marek). A po trzecie – możemy go oczywiście porcjować w ten sposób, żeby nie było go ani zbyt dużo ani za mało. Mówiąc w skrócie zakręcarki, bowiem takim wyrażeniem nazywa się maszyny zakręcające, między innymi słoiki oraz butelki, koniecznie muszą spełnić niezmiernie wiele różnych wymagań, by były zatwierdzone na potrzeby produkcji. W ostatnich czasach jeszcze większy nacisk położono na pakowanie artykułów wyjątkowo drażliwych, np. twarogu i zaprojektowano maszyny Ultra Clean i aseptyczne. Ich celem jest staranne zamykanie opakowań ze świeżymi sokami, artykułami nabiałowymi i wodą mineralną.

Jeżeli mamy na uwadze maszyny zakręcające wyroby w pojemnikach, to trzeba wyodrębnić:

Zakręcarkę butelek – w tym przypadku możemy wybrać zakręcarkę rotacyjną, z głowicami ułożonymi obok siebie w jednej linii, jednogłowicową bądź wieżę zamykającą. Takiego typu zamykarki działają idealnie nie tylko w przemyśle spożywczym, lecz także sektorze chemii kosmetycznej, monopolowym i lekowym.

Zakręcarkę słoików – w tym miejscu głowica zamykarki jest dokładnie dobrana na potrzeby charakterystycznych pokrywek weków. Na początku zakręcarka ściąga nadwyżkę powietrza, zaś potem zakręca je zgodnie z regułą twist-off.

Zakręcarkę do metalowych konserw – znakomicie się sprawdzają przy skręcaniu opływowych puszek, które zostały wykonane, przykładowo z cynku.

W przypadku kiedy pragniemy przystosować dobrą głowicę, wtedy musimy mieć na względzie w głównej mierze budulec, z jakiego wytworzone jest opakowanie. W takim przypadku artykuł będzie w perfekcyjnej ilości umieszczony w szklanej butelce lub metalowym pojemniku. Zakręcarki zautomatyzowane posiadają bardzo mocną konstrukcję, jaka zapewnia ludziom bezpieczeństwo. Rzadko ulegają awariom, jeśli są właściwie eksploatowane i konserwowane. Zakręcarki to maszyny, których konstrukcja nieustannie „się rozwija”, gdyż w każdej chwili generowane są nowe opakowania o kształtach innych aniżeli poprzednie.

Klasyfikacja zakręcarek z uwagi na typ

Krótko mówiąc zakręcarki mamy szansę poklasyfikować na te z pojedynczą głowicą, wielogłowicowe, zakręcarki frontowe oraz maszyny przystosowane do opakowań o naprawdę małych i średnich objętościach. Zakręcarki z jedną głowicą można natomiast zróżnicować na zautomatyzowane (same pobierają przykrywkę) i w połowie zmechanizowane (zakrywkę trzeba wziąć manualnie). Zakręcarki wielogłowicowe, przykładowo rotacyjne, mają od 3 do 24 głowic oraz mają opcję działać na liniach produkcyjnych o wysokiej produktywności, z opakowaniami bardzo wrażliwymi i w takiej sytuacji, gdy w butelce lub słoiku płyn styka się z krańcami pojemnika. Ostatni typ jest dedykowany bardziej dla sektora farmaceutycznego oraz kosmetycznego (do zamykania nierzadko wyjątkowo małych porcji towaru). W przypadku urządzeń prostoliniowych zamykanie jest możliwe stopniowo – kilka czy kilkanaście głowic jednocześnie zamyka opakowania z towarem. Kapslownice idealnie sprawdzą się do zamykania wody mineralnej w plastikowych butelkach oraz butelkowanego piwa. Jednoznacznie zakręcarki są bardzo istotnym segmentem na linii przemysłowej, mimo iż zwyczajnie wymagają właściwie jakiegokolwiek nadzoru. Dzięki zamykarkom najwyższej jakości zdecydowanie podnosi się wydajność wytwarzania. Zamykarki mamy możliwość opracować „od podstaw” (uwzględniając, np. wyrób do jakiego ma być przystosowana oraz sumę zakręcanych opakowań w czasie jednej godziny).

Pozostałe urządzenia wykorzystywane w procesie seryjnej produkcji

Do następnych urządzeń, dzięki którym konstruowane są pełne linie przetwórcze, można zaklasyfikować: aplikatory etykiet, nalewarki, dozownice oraz napełniarki, maszyny monitorujące jakość, maszyny do pakowania i wypakowywania, hand roboty i kartoniarki. Wszystkie wypunktowane maszyny można uzbroić w dodatkowe opcje, np. w aplikatory banderoli. Klasyczny przebieg produkcji prezentuje się w przybliżeniu w taki sposób: wysterylizowane opakowania natrafiają na linię fabryczną, są liczone i układane. Maszyny nalewające wypełniają wysunięte pojemniki produktem, a zakręcarki nakrywają szyjki odpowiednimi wieczkami. W dalszej kolejności zamknięte przetwory trafiają, przykładowo do maszyn pakujących na palety. W każdej dziedzinie tok masowego wytwarzania towarów będzie wyglądał odrobinę inaczej, bo jest on uzależniony od rodzaju produktu. Z tego względu do kremów do twarzy są stworzone inne modele maszyn, a na potrzeby produkcji spirytusu i pozostałych napojów monopolowych – inne.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, wejdź w odnośnik z boku – Zakręcarki butelek – a niewykluczone, że odkryjesz to, czego aktualnie szukasz.

Strona używa cookies
Ok