Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – porady, analizy
Grudzień 20, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – wiemy jak to zrobić
Styczeń 8, 2018

Paintball laserowy – dlaczego warto się skusić?

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Dzisiaj ziemianie coraz częściej poszukują niebanalnej rozrywki. Nie zadowala nas już banalne umówienie się na wódkę, czy na imprezę. Jednym z niebanalnych pomysłów na udaną wspólną rozrywkę pracowników lub spędzenie czasu w gronie kolegów został paintball. Niektórzy entuzjaści tej nie stroniącej od mocnych wrażeń rozgrywki zmienili target na laser tag – częstokroć zwany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły na temat wzrostu renomy paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie znamy dostrzegalne dysproporcje między obiema metodami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Zdecydowanie – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera fizycznej amunicji, używanej w popularniejszej formie paintballa, i dzięki temu odczuwany dyskomfort nie występuje. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale pamiętając o tych argumentach – obstrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje spore korzyści.

Bezpieczeństwo laser tagu dotyczy tak pojedynkujących się jak i zgromadzonych. Nie jesteśmy zobowiązani dostarczyć szczególnych materiałów zabezpieczających teren, a samej rozgrywce może kibicować publiczność, usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca akcji.

 

Stosowne wydaje się pytanie – co ze światłem, które emituje broń, wykorzystywana przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, totalnie komfortowej dla oczu. Dzięki temu rywalizujący i publiczność zyskują swobodę.

 

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich musimy przywołać temat ubioru do gry w laser tag. W przypadku tradycyjnego paintballa, ogromne emocje i najlepsza zabawa związane są z obligatoryjnymi zabezpieczeniami i mundurami stylizowanymi na wojskowe. Przede wszystkim to grube ubranie jest problematyczne, kiedy dominuje solidny upał w lipcu czy sierpniu. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Kombinezon musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, przez to zyskujemy swobodę oraz luz podczas zmagań.

 

Dzięki temu, iż naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – poszerza się gromada potencjalnych zawodników. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie jest odpowiedni dla dzieci, a przy zachowaniu stosownych środków ostrożności, mogą one pograć w paintball laserowy – choć nierzadko jest zobowiązany pokazać niezbędne specjalne zezwolenie od rodzica. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zapewne lwia część z Was choć raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. Dziś laser tag powoduje, iż możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. To może wam się spodobać – w paintballu laserowym nie obowiązuje reguła, że po jednym błędzie wypadacie z gry. Brzmi ciekawie, prawda? Jedźmy zatem dalej. Doświadczona spółka mająca w swoim menu takową rozgrywkę zapewne chce odwzorować broń, stosowaną przez wojsko z naszego kraju albo innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, używany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Jest oczywistym, że obok sprzetu do strzelania, zostaniemy wyposażeni w czujniki, informujące nas i pozostałych o skutecznym strzale lub końcu zabawy. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wzbogacenie ekwipunku w niebanalne składniki, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia gry i poczucia się jak wieloletni koneser wcześniej wymienionych gier.

 

 

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag już są dostępne w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

 

Paintball laserowy na każdą okazję

Analizowaliśmy już ogrom atutów laser tagu. Wszystkie one, w zestawieniu z dość konkurencyjnymi cenami powodują, że ten sposób zabawy jest obiecującym zamysłem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w asyście dobranej braci, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, którzy chcą zapewnić przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 zjawiskowy wieczór kawalerski. Dziś sama impra klubowa może być dodatkiem, a taka męska batalia połączy kapitalną zabawę z dobrze dobraną dawką mocnych wrażeń, nadającą się na przedślubne przetarcie.

 

Paintball laserowy świetnie wypada także przy organizowaniu integracji zatrudnionych w danej firmie. Następnym walorem staje się to, iż spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Ta forma paintballa może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz poprowadzić ciekawą lekcję WF-u czy zapewnić uczniom obóz.

 

To trzeba mieć na uwadze – lwia część firm będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a biorąc pod uwagę rosnącą popularność paintballa laserowego, trzeba zagwarantować sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, powinno się dotarcie odrobinę przed terminem i zapoznanie się ze zwyczajami, panującymi na terenie obiektu organizującego rozgrywkę. Kiedy już ogarniemy szczegóły, skończy się przyjaźń i rozgorzeje prawdziwa walka!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok