tibialyzer gra Tibia ułatwienie gry w Tibię
Tibia – nie będziesz chciał grać w nic więcej!
11 października, 2016
Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawa, serwis i przestrajanie telewizorów
16 października, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – chyba każdy podśpiewywał sobie nie raz ten cytat kultowej piosenki „Szklana Pogoda” skomponowanej w latach 80 przez grupę Lombard. Wówczas telewizor był czymś nadzwyczajnym. Był zapowiedzią nowości i luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Powszechna była sytuacja kiedy ludzie gromadzili się w domu jednego z sąsiadów, szczęśliwego posiadacza kolorowego odbiornika telewizyjnego, by oglądać popołudniowe wydanie dziennika, czy kolejny epizod popularnego serialu. Od tamtego czasu kultura telewizyjna przeszła ogromną metamorfozę, a to ze względu na brak cenzury medialnej i równoczesny rozwój nowoczesnych technologii. Dziś praktycznie w każdym mieszkaniu znajduje się przynajmniej jeden telewizor. Oglądający śledzą losy bohaterów emitowanych seriali. Oglądają programy o najnowszych odkryciach w nauce i mogą obserwować bieżące wydarzenia z całego świata. Telewizja bawi i edukuje, w niezwykle nowoczesnym wydaniu.

A skoro mowa o nowoczesnych usługach telewizyjnych, przyjrzyjmy się jakie znaczenie miało dla telewizji powstanie globalnej sieci cyfrowej, czyli internetu. Internet to nowe medium, które wiąże ludzi z całego świata. Słowo internet pochodzi z angielskiego wyrazu „inter-network”, co dosłownie znaczy „między-sieć”. Jest to zaawansowana infrastruktura telekomunikacyjna, zespalająca rozmaite urządzenia sieciowe , które są wbudowane w komputery i urządzenia mobilne. Sieć internetowa pozwala nam na proste prowadzenie rozmów na odległość z ludźmi z innych państw. Nie chodzi tu jedynie o rozmowy, ale głównie o różne źródła informacji, jakimi są filmy i zdjęcia. Publikując konkretny film udostępniamy go każdemu użytkownikowi sieci. identycznie jest ze zdjęciami, które raz wstawione na znane platformy społecznościowe (takie jak choćby Facebook), zostają tam na zawsze. Czemu więc powstanie sieci internetowej miało tak ogromny wpływ na telewizyjną rewolucję? Do tej pory kanały telewizyjne transmitowane były jedynie przy pomocy odbiorników telewizyjnych. Internet sprawił, że znacząca część dostawców usług telewizyjnych zapragnęła zaistnieć w sieci wirtualnej. Media strumieniowe zaczęły się rozwijać w zawrotnym tempie. Współcześnie darmowa telewizja online jest czymś tak powszechnym jak internet w telefonie komórkowym.

Telewizja online – jak to się zaczęło?

Historia darmowej telewizji rozpoczęła się na Youtubie. Platforma ta ruszyła w 2005 roku. Po 5 latach od jej uruchomienia, premierę miała światowa emisja meczu w Internecie. Ponad 50 milionów użytkowników oglądało zmagania ligowe w indyjskim krykiecie. Dużą popularnością cieszyły się w dalszych latach emisje takich wydarzeń jak beatyfikacja Jana Pawła II i ślub brytyjskiego księcia Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej pory co raz większa liczba osób zaczęła się interesować możliwością oglądania telewizji na urządzeniach multimedialnych, czy na ekranach swoich komputerów. Potrzeby odbiorców zrodziły koncepcję uruchomienia platform internetowych, emitujących kanały telewizyjne na żywo. I tak założono platformy takie jak amerykański Netflix (dostępny obecnie na całym świecie), czy nasz rodzimy dostawca darmowatelewizja24.pl. Media strumieniowe prócz emitowania programów telewizyjnych na żywo, oferują nam również usługi VOD, czyli internetową wypożyczalnię filmów, seriali, czy popularnych programów telewizyjnych.

Darmowa telewizja – jak się podłączyć?

Dobra wiadomość jest taka, że telewizję online możesz oglądać dosłownie na każdym urządzeniu – na telefonie komórkowym typu smart, na tablecie czy na ekranie komputera. Dziś nawet konsole Xbox One, czy PS4 podłączone do sieci dają nam możliwość oglądania telewizji online. Wystarczy, że pobierzesz właściwą aplikację na tablet lub telefon, lub skorzystasz z konkretnej strony www. W przypadku portalu darmowatelewizja24.pl należy kliknąć odpowiedni program tv, kliknąć przycisk „stream 1” lub „stream 2”, skopiować podany adres strony i wkleić go w oknie adresu w przeglądarce. W łatwy sposób możemy oglądać ulubione programy tv z obojętnie jakiego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w poczekalni u lekarza.

Dlaczego telewizja internetowa jest tak popularna?

Zalety użytkowania darmowej telewizji moglibyśmy nieustannie wymieniać. Po pierwsze i chyba najistotniejsze dla każdego użytkownika jest to, że telewizja internetowa jest bezpłatna. Kolejnym aspektem, w dużej ilości przypadków równie istotnym jest wygoda oglądania. Telewizja online jest możliwa do odbioru na wszelkich urządzeniach mobilnych. Mamy możliwość jej oglądania z każdego miejsca bez jakichkolwiek problemów i bez konieczności zakupu telewizora. Co więcej? Warto też powiedzieć o bogactwie programów dostępnych na witrynach takich jak darmowatelewizja24.pl. Platformy mediów strumieniowych oferują nam nie tylko dostęp do popularnych programów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale również, do programów, których nie moglibyśmy oglądać korzystając z oferty tradycyjnej telewizji. Są to chociażby takie kanały jak HBO, czy Canal+, które wyświetlają własne produkcje serialowe, oraz najnowsze filmy. Dzięki telewizji internetowej możemy także wypożyczać seriale i filmy na żądanie. Obecnie mówi się, że opcje takie jak ”video on demand” przewyższą w przyszłości tradycyjną telewizję . Na razie jednak są to tylko i wyłącznie przewidywania, gdyż siła telewizji, tej tradycyjnej, jak i online wciąż idzie w górę.

Chcesz oglądać darmową telewizje w internecie? Wejdź na tą stronę i ciesz się wolnością wyboru: tvp1 program tv.

Strona używa cookies
Ok