Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Bezpłatna wizytówka w katalogu dla Twojej firmy
21 marca, 2017
Adwokat Toruń Rozwody Separacje
Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy
22 marca, 2017

W Polsce istnieje sporo marek proponujących tusze oraz tonery do drukarek. Przez to, że wybór ofert jest wielki, niezmiernie ciężko jest wybrać określony produkt. Problemem jest ponadto fakt, iż bardzo często tak naprawdę nie możemy się zdecydować który toner będzie odpowiedni do naszej drukarki lub które tusze powinno się zakupić.

Przed kupnem toneru lub tuszu do drukarki, powinno się chociaż trochę zapoznać się z tematem. Jeśli potrzebujesz toneru czy tuszu do drukarki w mieście Lublin, obowiązkowo sprawdź nasz tekst. Oto szczegółowy poradnik na temat tuszów i tonerów, gdzie znajdziesz informacje o:

  • Czym jest toner do drukarki?
  • Jakie są różnice pomiędzy tonerem a tuszem?
  • Czy warto kupować tonery refabrykowane?
  • Napełnianie kartridży – czy warto?
  • Gdzie w Lublinie można dostać tonery?
  • W którym miejscu w Lublinie można dostać tusze do drukarek?

Tonery do drukarki

Toner do drukarki to proszek, który może mieć różne barwy – używa się go jako tusz do drukarek laserowych i w różnego rodzaju kserokopiarkach. Tonery oferowane są w dedykowanych wykonanych zasobnikach, które potem montuje się w drukarkach. Występują jeszcze tonery płynne, które używa się w wybranych modelach kserokopiarek. Jeden toner często starczy na zadrukowanie około paru tysięcy stron.

Toner a tusz do drukarki

Wcześniej nadmieniliśmy, że sporo tonerów ma postać suchego pudru, który w obecności ciepła zostaje wchłonięty w papier. Jeżeli chodzi o tusz, to jest on ciekły i występuje on w sprzedaży jako kartridż – a więc specjalnego pojemnika z tuszem montowanego do drukarek atramentowych.

Ile kosztują tonery i tusze?

W wypadku zakupu tuszów jak i tonerów niezwykle często występuje kłopot, czy opłaca się inwestować w fabrycznie nowe tonery oraz kartridże, czy warto byłoby używać mniej kosztownych zamienników bądź nabyć tonery i tusze po refabrykacji. Bynajmniej decyzji nie ułatwia fakt, że w sieci występuje wiele odmiennych opinii, przeważnie błędnych.

W Polsce można nabyć oraz tusze od rozlicznych firm, lecz bardzo łatwo można stwierdzić, że cena pojedynczego tuszu czy tonera w porównaniu z ceną drukarki czy kserokopiarki, jest bardzo duży.

Z tego względu sporo konsumentów wybiera zakup tuszów czy tonerów po regeneracji, zatem odświeżonych oraz jeszcze raz napełnionych. To produkty sprzedawane są przez wiele firm, a tym samym jakość tuszów oraz tonerów nie raz pozostawia sporo do życzenia – zatem należałoby kupować je jedynie u sprawdzonych sprzedawców.

Na czym polega regeneracja tonerów i tuszów?

Zamienniki refabrykowane, zatem tonery i kartridże po odnowieniu, tworzone są w ten sposób, że zużyty zbiornik jest odpowiednio oczyszczony a następnie następnie napełniony. Tusze i tonery po regeneracji bez obaw mogą być używane jak towar nowy, trzeba jednakże pamiętać o tym że puste kartridże mamy możliwość napełnić maksimum kilka razy – inaczej może wyniknąć awaria tuszów i tonerów.

Refabrykacja tuszów i tonerów, a ich wydajność

Gdy często korzystamy z drukarek czy kserokopiarek, koszty związane z zmianą tuszów oraz tonerów są naprawdę spore. Dlatego czasem warto pomyśleć nad mniej kosztownym odpowiednikiem, a gdy chodzi o tusze i tonery, to zazwyczaj ich cena jest o 30-70% procent mniejsza, czyli różnica jest naprawdę ogromna.

Napełnianie tonerów i tuszów – czy ma wpływ na sprzęt?

Bardzo często możemy spotkać się z oceną, że powtórnie napełnione kartridże lub zregenerowane tonery posiadają niekorzystny wpływ na kondycję sprzętu. Jest to jednakże wymysł, który zazwyczaj powtarzają marki oferujące drukarki i fotokopiarki lub marki zajmujące się tworzeniem tonerów i tuszów do drukarek.

Wybierając zamienniki do drukarek, nie tylko ponosimy mniejsze koszty, lecz również uzyskamy towar niemal identyczny, co produkt od producenta, jeśli idzie o zawartość,, lub nawet lepszy, bo poszczególne firmy proponują tonery i tusze posiadające więcej tuszu niż oryginalne produkty.

Nie ma znaczenia czy używasz oryginalnych tonerów jak i tuszów do drukarek, lub odpowiedników, sprzęt psuje się niezależnie od tego – w drukarkach atramentowych przeważnie jest to problem z głowicą, a w wypadku drukarek laserowych kłopot stanowi elektronika.

Reasumując: odpowiedniki do drukarek mają przewagę nad nowymi produktami. Oprócz tego, że mniej kosztują, są bardziej wydajne, to również kupując w rzetelnej firmie, otrzymasz dodatkowo gwarancję na kilka miesięcy na tusze i tonery. Opłaca się nabywać zamienniki, w tym tusze po regeneracji, gdyż dobre zamienniki nie posiadają wpływu na długość pracy drukarki.

Tonery i tusze – gdzie je kupić w Lublinie

Jeśli mieszkasz w Lublinie i poszukujesz firmy oferującej tusze i tonery albo dobre zamienniki do drukarek, kliknij w odsyłacz – Tonery do drukarek Lublin – by uzyskać więcej informacji na ten temat i otrzymać fachowe porady na temat kupna idealnego tuszu lub toneru do drukarki.

Strona używa cookies
Ok