Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Profesjonalne projektowanie ogrodów
2 stycznia, 2017
projektowanie ogrodów Toruń
Profesjonalne projektowanie ogrodów? Tylko w sprawdzonej firmie
6 stycznia, 2017

Technologie teleinformatyczne stanowi rozległe pojęcie, obejmujące technologie związane z transferem informacji. Wśród tych technologii można wyróżnić media komunikacyjne (sieć www, telefonia itd.) a także media powiązane z przechowywaniem plików (dyski twarde pendrive’y i tak dalej). Jednak technologia teleinformatyczna ułatwia również przekaz plików między urządzeniami podłączonymi do sieci a tym samym realne jest stworzenie rozległych systemów sieciowych, w tym systemów bezpieczeństwa.

Systemy bezpieczeństwa w praktyce

To różnorakiego systemy, których funkcją jest kontrolowanie zagrożeń oraz uproszczenie komunikacji lub przemieszczania się po danym pomieszczeniu. W poniższym artykule szczegółowo przybliżymy kilka z nich oraz podamy przykłady urządzeń i systemów szeroko wykorzystywanych dla zapewnienia bezpieczeństwa i usprawnienia wykonywanych obowiązków.

System sygnalizacji pożarowej – technologia Zettler

System sygnalizacji pożarowej to wszechstronne rozwiązanie mające na wykrywać skupiska ognia jak i ostrzegać o nim. Jego głównym zadaniem jest szybkie zlokalizowanie źródła pożaru, co sprawia, że osoby znajdujące się w budynku mogą ekspresowo oraz sprawnie się ewakuować. Poza tym dzięki niezwłocznej reakcji, istnieje wielka szansa, że pożar zostanie ujarzmiony, a szkody spowodowane pożarem będą mniejsze.

Taki system składa się m. in. z czujek i ostrzegaczy, które są w stanie efektywnie pełnić swoją funkcję tylko podczas, gdy będą one podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ mając dedykowane oprogramowanie system można tak ustawić, aby na przykład w sytuacji pożaru, system od razu dostarczał komunikat do PSP. Tę a także kilkadziesiąt innych możliwości umożliwia technologia Zettler MZX jak i Zettler ZX.

Jednostki sygnalizacji pożarowej oparte na technologii Zettler MZX jak i Zettler ZX to jedno spośród najświeższych rozwiązań jeśli chodzi o tego typu systemy. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX działa nie tylko z nowoczesnymi systemami, ale również tymi paroletnimi. Dlatego nie ma potrzeby się martwić tym, że decydując się na ten system, za np. rok czy dwa zajdzie potrzeba, aby zastąpić wszystkie urządzenia, by zachować wysoki standard bezpieczeństwa. Nie ma także powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w mógł wykorzystać wszystkich funkcjonalności, gdyż ze zdecydowaną większością sprzętu system ten współpracuje bez zarzutu. Nie trzeba więc przeznaczać dodatkowych pieniędzy na modernizację urządzeń sygnalizujących.

Technologia Kantech w systemach kontroli dostępu

System kontroli dostępu umożliwia dowolnie poruszać się w obrębie obiektu dzięki dedykowanej karty wytwarzającej pole magnetyczne. Takie rozwiązanie posiada kilka zalet, a są to: polepszenie bezpieczeństwa – system pozwala w kilka chwil sprawdzić, w którym miejscu na obszarze firmy przebywa dana osoba, kto siedzi w wnętrzu Y, lub o jakiej porze ktoś opuścił pomieszczenie. W przypadku niebezpieczeństwa pożarowego można od razu sprawdzić, czy na przykład wszyscy wyszli z budynku.

Taki system daje ogromny komfort, ponieważ każde drzwi otwiera jedna karta, dzięki temu nie ma potrzeby przy sobie dźwigać kilku breloków i kluczyków aby wejść do środka. Następną jego korzyścią to łatwe zarządzanie – każda karta posiada niepowtarzalny numer identyfikacji, co umożliwia administrować dostępami niezależnie od ilości użytkowników. Każdej karcie możemy udostępnić nieograniczony dostęp do wszystkich miejsc lub tylko do jednego – system umożliwia dowolnie administrować autoryzacją. Jednym z najchętniej wybieranych i przetestowanych systemów jest metoda polecana przez firmę Kantech.

Kantech to funkcjonująca od 30 lat marka doświadczona w opracowywaniu a także obsłudze zintegrowanych technologii kontroli dostępu, stworzonych dla mniejszych oraz większych firm Kantech oferuje technologię współdziałającą z systemem przeciwpożarowym. By program Kantech był w zupełności sprawny, wymaga on kilku podstawowych urządzeń, takich jak np. elektrozaczep.

American Dynamics, czyli monitoring wizyjny

System monitoringu wizyjnego pozwala pełnić dozór nad firmą, obszaru dookoła niej, albo nad osobami znajdującymi się w obiekcie. Monitoring sprawdza się w wielkich placówkach przykładowo placówki oświaty, placówki urzędowe, biura lub kliniki, ale również na osiedlach czyli w małych sklepach.
Nadrzędnym zadaniem podglądu jest podwyższenie stopnia bezpieczeństwa ludzi i samego obiektu, przykładowo w momencie pojawienia się pożaru mamy możliwość natychmiast zweryfikować poziom niebezpieczeństwa i inne.

Podgląd umożliwia także reagować na działania szkodliwe, przykładowo przywłaszczenie czy celowe demolowanie sprzętu. Dodatkową wartością posiadania monitoringu jest zmniejszenie wydatków powiązanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest także odpowiednim narzędziem, za sprawą którego da się zweryfikować to, jak pracownicy stosują się do zadań. A gdy chodzi o sprzęt monitorujący, należałoby skupić się na ofercie firmy American Dynamics. American Dynamics jest znanym na całym globie twórcą sprzętu stworzonego do monitoringu wizyjnego. Marka działa od blisko 50 lat. Jednymi z najchętniej wybieranych produktów firmy American Dynamics są kamery Illustra – marka kamer działających w oparciu o protokół IP .

Kamery Illustra działają bez podpięcia sieciowego, obraz, jaki jest z nich przekazywany jest formatowany na postać cyfrową i zapisywany prosto na dysk twardy. Obraz zapisywany przez kamery Illustra cechują się wysoką jakością (Full HD). Pośród dużej oferty kamer Illustra można wyróżnićkamery przeznaczone do wewnętrznego montażu jak i zewnętrzne, kamery micro, kamery kopułkowe, lecz również kamery klasyczne. Kamery Illustra są wygodne w montażu, mamy możliwość je umieścić na ścianach lub pod sufitem. Technologia wypracowana przez American Dynamics zezwala na rejestrowanie w nocy, ponieważ kamery Illustra są zaopatrzone w nagrywanie w podczerwieni

O wiele więcej na temat systemów bezpieczeństwa, oprogramowania oraz akcesoriów, można rozeznać się na stronie specjalizującej się w tym obszarze, znajdziesz tam na przykład szczegóły na temat Zettler MZX, oraz innych technologii wymienionych w w tym materiale.

Strona używa cookies
Ok