Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
Październik 28, 2019
Implantolog – Toruń
Sierpień 26, 2020

Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie zasługa codziennej pielęgnacji, ale także relacja z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien orientować się i odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Z tego powodu dobry wybór fryzjera jest niezwykle istotny. Dbałość o włosy i umiejętności układania i strzyżenia nie są jedynymi czynnikami, jakie powinny być brane pod uwagę. Wśród innych istotny jest także wygląd salonu i stosunek do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co najlepiej zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni specjalista nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale także jest w stanie im doradzić. Ocenia, które fryzury są możliwe do zrealizowania na włosach w konkretnym rodzaju, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy lub okoliczności. Oznaką wskazującą fachowość fryzjera są także dyplomy, jakie zwykle można znaleźć na witrynach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer systematycznie się kształci – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Poszerza wiedzę i śledzi nowości. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie interesują wielu klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą popiera certyfikatami zwykle powinien mieć także umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy są znani z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują fantazyjne upięcia, które sprawdzą się na przykład na ślub lub inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego zdolności nam pasują. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , aby spędzić go w przyjemnej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu historii, zamiast na włosach. Tego typu rozmów należy się wystrzegać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer dużo narzeka na swoich klientów lub na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej warto także zorientować się, jak wiele czasu fryzjer poświęca bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Z tej przyczyny oddają im zbyt niewiele uwagi. Bywa też tak, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i orientuje się, czego wymagają.

Istotna jest także komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien udzielić obniżkę, naprawczy lub nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego powodu jego wygląd jest niezwykle istotny. W tej dziedzinie podstawową rolę ma higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do obsługi każdego z klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie i regularnie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, aby narzędzia były zdezynfekowane i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest także to, w jaki sposób fryzjer dba o czystość salonu. Jeżeli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda lub szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjęciem kolejnego  klienta.

Warto też ocenić sam wygląd. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do wejścia i poznania usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem łatwiej zapadają w pamięć. Ponure, przygnębiające salony zwykle nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, świadczy także jakość sprzętu i produktów, jakie są tam wykorzystywane. Ostrość nożyczek, maszynek lub brzytw rzutuje na rezultat działań fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może narobić więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet największe zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest też spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest wyższe stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. Dzięki temu są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok