Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Technologie pozyskiwania biogazu
30 listopada, 2016
Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Oprawa muzyczna wesela mieszanego
4 grudnia, 2016

Porady na temat dekoracji ślubnych

dekoracje ślubne Toruń

Ceremonia ślubna to dla wielu par najważniejsze przeżycie w całym życiu. Nie ma w tym nic dziwnego, iż narzeczeni troszczą się o to, aby ich ślub był szczególny. Dlatego coraz więcej osób, które chcą się pobrać, ogromną wagę przywiązuje do tego, aby idealnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest na przykład to jak prezentuje się sala, a także jak wygląda wnętrze miejsca, w którym zostanie zawarty ślub, oraz jakie ozdoby będą obecne podczas wesela, czyli ogólnie rzecz ujmując – idzie o sprawy oprawy wizualnej.

Minęły czasy, gdy wystarczył jeden zwykły kwiat na stołach, kolorowe balony czy ceratowe obrusy. Nie ma w tym nic zaskakującego – w końcu jest to niezwykle znacząca impreza i perspektyw na zrealizowanie jej niezapomnianej dekoracji jest naprawdę dużo. W takim razie jakie są dostępne dekoracje ślubne i co czym należałoby pamiętać?

Efektowne i modne dekoracje ślubne

Dekoracje weselne są przeważnie zrobione ze szkła, drewnianych elementów, czy z materiałów tekstylnych. Jeżeli idzie o dominujące odcienie, to nie ma obowiązku aby były to typowa biel, lub odcienie ecri lub czerwieni. Coraz częściej przyszli małżonkowie decydują się na inne barwy, nierzadko niezwykle intensywne. Popularny jest np. purpurowy, lazurowy czy zielony.

Wciąż bardzo atrakcyjnym motywem ozdobnym na imprezach weselnych jest romantyczne oświetlenie ledowe. Jest ono łatwe w podwieszaniu, prezentuje się estetycznie, i przede wszystkim sprawia nadzwyczajne wrażenie. A dodatkowo światło jest w stanie zamaskować niektóre minusy sali, jeżeli takowe są. Jednak niektóre pary zamiast oświetlenia ledowego, wybierają lampiony bądź wyłącznie świece.

Dekoracje weselne – inspiracje

Zasadniczo to można wszystko ozdobić, ponieważ ozdoby nie muszą być ani nijakie ani pospolite, opcje są prawie nieskończone: od ozdób kwiatowych (na przykład bukieciki na stoliki), przez dobrane światło sali. Jeżeli idzie o charakterystyczne oraz zazwyczaj przystrajane elementy na weselach, to oczywiście są to stoły oraz siedzenia. Na stoliki zazwyczaj stawia się kwiaty w ciekawych wazonach, bileciki z nazwiskami gości, niewielkie upominki. Na siedzenia zakłada się estetyczne pokrowce, dekoruje je się także wstęgami oraz kwiatami. Na osobną wzmiankę zasługuje również stół pary młodej, który najczęściej podkreśla się dodatkowymi dekoracjami.

Natomiast gdy idzie o pomysły na dekoracje ślubne, coraz częściej motywy dekoracyjne ceremonii korespondują z obecną porą roku. Np. w lato na stolikach stawia dalie zamiast tradycyjnych róż. Dekoracje ślubne możemy również dopracować tak, aby korespondowały one z charakterami pary młodej lub ich zainteresowania. Tak jest np. w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie małżonkowie pochodzą z innych kultur i zależy im na połączeniu ich zwyczajów.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Jednak z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle rzeczy związanych z planowaniem wesela znajdzie się dodatkowo czas na szukanie dobrych dekoracji weselnych? Pary młode które ceremonie mają za sobą, potwierdzą że samodzielny dobór ozdób weselnych był nie tylko czasochłonny, ale też stresujący. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt finalny ich samodzielnego ozdabiania bardzo odbiegał od koncepcji, którą sobie stworzyli.

Obecnie wybór ozdób oraz możliwości ich przeznaczenia jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie zajmują się tym tematem, wybór spośród tylu możliwości, jest w stanie zupełnie zrazić. A nie zapominajmy, że jednak dekoracje dotyczą nie tylko sali weselnej To także przykładowo ozdoby na auto czy zdobienie wejścia prowadzącego na salę weselną.

Jednak nie oznacza to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z wspaniałych dekoracji ślubnych. Narzeczeni nie muszą także godzić się na dekoracje weselne, które są „w zestawie” opłaconej restauracji lub innego lokalu. Nie łudźmy się – takie dekoracje są bezbarwne i nierzadko nie pasują np. do charakteru przyjęcia, tła muzycznego itp.. Notabene częstokroć parom zależy właśnie na tym, by dekoracje weselne oddawały specyfikę ich związku, a nie były kopią każdego poprzedniego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela można powierzyć profesjonalnej firmie, która wyczaruje odpowiedni nastrój w tak istotnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich projektów, doradca pomoże wam dokonać wyboru, pokaże różne możliwości, zainspiruje, a najważniejsze – wesprze was w obowiązkach które mogłyby być stresujące i czasochłonne.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub auli weselnej posiada również dodatkowe zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie trzeba kupować dekoracji na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem ceremonii ślubnych dysponują własnymi dekoracjami. Dzięki temu odpada kłopot związany z kosztami na ozdoby, które przepięknie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozkładanie i szukanie miejsca, gdzie mamy możliwość je schować, jest bardzo trudne. Zresztą znaczna część z elementów dekoracyjnych jest niepraktyczna do użycia we swoim domu.

Organizacja ślubu przez agencję

W pierwszej kolejności taka firma przemyśli z tobą twoją koncepcję, weźmie pod uwagę twoje plany i potrzeby, skonsultuje z tobą temat przewodni dekoracji ślubnych, w tym także barwy i zestawienie kilkunastu a potem przygotuje projekt dekoracji wesela.

Takie rozwiązanie ma dużo korzyści. Oprócz tego, że nie ma potrzeby martwić się, tym, czy wszystko zostało zrobione i czy ozdoby będą współgrać ze sobą, to jednocześnie przyoszczędzicie bardzo dużo czasu oraz nerwów. Jeżeli poszukujecie pomocy przy dekoracjach ślubnych, to na pewno dobrze jest zapoznać się z możliwościami, które oferuje firma organizująca śluby. Aby uzyskać więcej informacji o dekoracjach ślubnych, kliknij w widoczny adres: dekoracje ślubne Toruń.

Strona używa cookies
Ok