Dj na imprezy klubowe dj na eventy dj Łódź
Dj na eventach klubowych
23 grudnia, 2016
narzędzia CP
Narzędzia pneumatyczne dla efektywnej pracy
1 stycznia, 2017

Przeglądając fora o weselach, bardzo często można znaleźć wątek omawiający jaka muzyka na wesele jest dobra. Sprawa, która często jest poruszana przez forumowiczów jest problem, który można określić w ten sposób: band czy dj na wesele – kogo wybrać?

O kapelach wyrażono już najprawdopodobniej wszystko, a dj na wesele to wciąż nowy temat. Dlatego w tym artykule omówimy to, czym się zajmuje dj, czy dj na imprezie weselnej sprosta swojemu zadaniu, jak trafić na właściwego dj-a oraz różnice pomiędzy dj-em a zespołem. Zacznijmy jednak od początku.

Dj na wesele – co warto wiedzieć?

Dj-em bez wątpienia nie jest osoba, która prezentuje muzykę nadawaną z playlisty na laptopie, dlatego że fachowy sprzęt to dla dj-a podstawa. Profesjonalny dj dysponuje: mikserem i sprzętem nagłaśniającym, czasem słuchawkami – a to tylko część, gdyż dj, który traktuje poważnie swoją pracę, będzie dbał o to, by jego performance nie tylko świetnie brzmiał, ale także zachęcająco prezentował się.

Dobry dj – czyli jaki?

Dj (albo dyskdżokej) odtwarza i miksuje kawałki, czyli zmienia przy użyciu specjalnych efektów dźwiękowych. Dj to profesjonalista, który wyróżnia się dobrą znajomością prezentowanych utworów, przy jednoczesnym zachowaniu integralności muzycznej w trakcie performance’u. Ale jeśli chodzi o dj na imprezy z gatunku przyjęcie weselne czy impreza studniówkowa, to dj musi być także uważnym widzem, aby natychmiast ocenić, czy proponowany przez niego repertuar odpowiada gustom słuchaczy. A dobry dj potrafi zagrać dla każdej grupy słychaczy. Świadomie to podkreślamy, ponieważ doświadczony dj nie pozwoli na to, by grana przez niego muzyka sprawiała satysfakcję tylko jemu i nie trafiała w pragnienia gości.

Pilne: dobry dj z Warszawy na już!

Oczywiście ile ludzi, tyle potrzeb, ale istnieje parę istotnych prawd, jeśli chodzi o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Najpierw dobrze jest poznać portfolio dj-a. Aby to sprawdzić wystarczy wprowadzić zapytanie w przeglądarce np.: Dj Warszawa albo dj wesele Warszawa, żeby wyszukać kilkadziesiąt stron z ofertami dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Fachowy dj dołoży wszelkich starań, żeby przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i sprawdzić, w jaki sposób dj wypada dobrze na zabawach okolicznościowych. Dlatego lepiej daruj sobie strony, na których nie ma materiałów audio albo video, no chyba że chce Ci się tracić czas na dzwonienie do każdego dj-a, żeby pytać go o zaprezentowanie portfolio. W oparciu o portfolio dj-a masz szansę już w pewnym stopniu sprawdzić, na ile dj sprawdzi się na weselu.

Zorientuj się, jak konkretny dj wygląda podczas występów. Istotne jest tu np. jego ubiór, dlatego, że dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być odpowiednio ubrany. Zwłaszcza, że jest to wyjątkowe wydarzenie, stąd dj powinien zawsze pokazywać, że zdaje sobie z tego sprawę.

Czy Dj potrafi prowadzić imprezy?

Drugą kwestią jest to, czy dj trudzi się też wodzirejstwem na przyjęciu weselnym czy innej tego typu imprezie. Mnóstwo dj-ów często zaznacza, że są także wodzirejami. Ale… – wodzirej wodzirejowi nierówny. By uniknąć wpadki na weselu, oceń, czy ten dj rzeczywiście wie, czym jest prowadzenie imprezy. A pewnie nie zależy Ci, aby na Twoim przyjęciu weselnym wodzirej sypał niesmacznymi żartami czy mówił do weselników niczym do swoich kolegów.

Dj na imprezę – czy warto go wybrać?

Oczywiście dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, można go również wynająć na inną imprezę. Stąd dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. Obecnie to nic nadzwyczajnego, gdyż zespołom muzycznym niełatwo jest nadążyć za obecnymi trendami, a dj ma praktycznie nieskończony zasób utworów. A gdy mowa o różnicach…

Dlaczego dj na wesele jest lepszy niż zespół?

Gdy idzie o rozbieżności pomiędzy dj-em a zespołem, to przed chwilą daliśmy znać o tym, że dj ma większe możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Jest to jego wielką zaletą szczególnie na na imprezie weselnej. Wiesz przecież, że goście weselni często proszą o to , żeby puszczono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „wiekowy” utwór, to bandy przeważnie są w stanie szybko przygotować aranżacje, jednak w przypadku najnowszych piosenek? W tym starciu dj zdecydowanie jest lepszy. No i naturalnie dla dj styl piosenki i tekst nie ma najmniejszego znaczenia.

I tu warto opowiedzieć o innych zaletach: dj nie potrzebuje takich cogodzinnych pauz, jak kapele, bo nie nie staje się zmęczony tak prędko jak członkowie zespołów. Zresztą weselnicy zazwyczaj nawet nie zauważają, że dj zarządza przerwę, ponieważ podczas niej muzyka jest odtwarzana. Następną zaletą występów w wykonaniu dj-a jest to, że są to utwory niemal identyczne jak w radiu. Dzięki temu ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu weselnym nie zacznie zniekształcać piosenki. Inną rzeczą są stawki – wynajęcie dj na wesele wiąże się z niższymi kosztami.

Dj z wyczuciem smaku, czyli o dodatkowych zaletach dj-a

Na koniec warto jeszcze powiedzieć o tym, że doświadczony dj dysponuje również własnym światłem oraz innymi dodatkami akcesoriami, np. maszyną wytwarzającą dym. Pomyśl o tym: pierwszy taniec w delikatnej mgle i przy magicznym świetle, a dodatkowo Wasza ulubiona piosenka, brzmiąca idealnie, jak powinna…

O predyspozycjach i korzyściach dj-a można długo by rozmawiać, ale może najlepiej będzie, jeśli on sam je przedstawi. Zatem gdy szukasz odpowiedniej oprawy muzycznej dla Twojego wesela czy nowoczesnej muzyki na imprezę studniówkową czy inne przyjęcie, obowiązkowo wybierz stronę dj wesele warszawa.

Strona używa cookies
Ok