dekoracje ślubne Toruń
Porady na temat dekoracji ślubnych
4 grudnia, 2016
Filmy online seriale online filmy bez limitów filmy za darmo
Darmowe filmy online
11 grudnia, 2016

Oprawa muzyczna wesela mieszanego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli Ty i Twój partner pochodzicie z innych państw oraz jesteście różnego wyznania…

Wesela międzynarodowe to olbrzymie wyzwanie. Primo – trzeba sprawić, aby familie Młodej Pary przybyły na czas, secundo – w czasie przyjęcia powinny się obustronnie rozumieć, więc przydatne są osoby, które znają oba języki, tertio – – repertuar dźwiękowy musi być skutecznym kompromisem, co oznacza, że wypada go dopasować do gustu Panny Młodej i Pana Młodego. Na takiej imprezie fantastycznie sprawdzi się dj – wodzirej, który utworzy oprawę muzyczną w oparciu o życzenia przyszłych małżonków. W Polsce systematycznie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-węgierskie, polsko-portugalskie, polsko-ukraińskie, polsko-kanadyjskie, czy polsko-wenezuelskie. W czasie ich przygotowywania wypływa mnóstwo kłopotów, jakimi praktycznie w ogóle nie muszą zadręczać się partnerzy, którzy posiadają swoje korzenie w granicach jednego państwa. W sytuacji, gdy wesela par „mieszanych” trzeba postawić na „szczyptę tradycji” krajowej i egzotycznej. Dotyczy to wszelakich obrzędów, potraw, instrumentalisty oraz różnorodnych atrakcji. Poważnym kłopotem może być język, dlatego powinniśmy na niniejszą okazję zatrudnić translatora, jeśli Państwo Młodzi, członkowie rodziny czy koledzy nie mogą tego wykonać. Natychmiast będzie tłumaczył przemówienia oraz objaśniał wybrane rytuały.
W jaki sposób więc scementować dwie kultury, odmienne doświadczenia oraz spowodować, aby przybyli nie byli znudzeni?

Zatrudniając dj’a ze znajomością języków obcych

Właściwy dj na wesela mieszane wie przy użyciu jakich metod zespolić w czasie uroczystości dwie różne obyczajowości. Każda rodzina będzie najprawdopodobniej całkiem inaczej przygotowana do owej imprezy, dlatego wszystkie odmienności powinien on umiejętnie wykorzystać. Bez względu na to, na którego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Powinniśmy jednakże zwrócić uwagę na parę kwestii:

  • jego kwalifikacje w planowaniu tego rodzaju uroczystości (rzućmy okiem w jakiej liczbie faktycznie działał)
  • umiejętności wokalne, instrumentalne bądź wodzirejskie (warto popatrzeć na filmy z uroczystości, które już wcześniej zostały przez niego przygotowane)
  • umiejętność wytwarzania pozytywnych emocji u rodzin uczestniczących w identycznych uroczystościach (m in. na slajdach widać, iż zaproszone osoby na rozmaitych zabawach dobrze się bawią)
  • umiejętność w dogadaniu się co do detali
  • spisanie umowy z wszelkimi drobiazgami ile kosztuje usługa, koszt przedłużenia czasu grania, repertuar, warianty zabaw itp.)
  • detale – a mianowicie wszelakie sprawy, które będą istotne w tym dniu, a które na moment „trzymają się na uboczu” (profesjonalizm dj’a, m in. elegancja, dobrany strój, punktualność)
  • naszkicowanie „Planu B”, zatem następnego programu, jaki w przypadku niemożliwości zastosowania podstawowego „wejdzie w” jego miejsce

Zostaje jeszcze pytanie: czy częstować dj’a trunkiem w czasie wesela? Po pierwsze podejmowanie czy to trunkiem, czy to fragmentem ślubnego tortu właściwie nie powinno wywoływać większych zastrzeżeń. Z innej strony – nikt nie zamierza mieć na naprawdę istotnym wydarzeniu osoby odpowiedzialnej za oprawę muzyczną, która odpoczywa „pod stołem” kompletnie zawiana… Warto wybrać rozwiązanie kompromisowe, mianowicie przeznaczyć jeden osobny stolik dla wodzireja z klasyczną „odrobiną” wybornego trunku. W przeciwnym przypadku cała ceremonia może ekspresowo się zakończyć, a rodzina i przyjaciele będą zawiedzeni oraz niezwłocznie „zmyją się” do domów.

Jakie zabawy może podpowiedzieć dj?

Propozycji jest faktycznie mnóstwo. Możemy zasugerować nasze koncepcje albo zdać się całkiem na inicjatywę dj’a Gry najlepiej posegregować na zabawy powiązane z oczepinami, rozrywki taneczne, losy itp. Istotne jest, ażeby złączyć gry integracyjne (na których zaproszone osoby posiadają okazję rozmawiać ze sobą oraz się bawić), konwencjonalne (butelka i długopis, gorące krzesła bądź druga twarz), neutralne (aby uniknąć monotonii na weselu). Rewelacyjnym pomysłem są też quizy, gdzie do wygrania jest taniec z Panną Młodą bądź Panem Młodym. Na mieszanym weselu nie powinny pojawić się zabawy o silnym zabarwieniu seksualnym, wulgarne bądź kompromitujące którąś ze stron. Wodzirej może zgromadzić gości do odtańczenia narodowego tańca danego kraju, np. corridę, poloneza, kaczuchy, oberka. Nim powstanie scenariusz atrakcji należy podyskutować z rodzicami, dziadkami oraz innymi gośćmi o konwenansach państwa, z jakiego pochodzą oraz wyłonić wraz z nimi te najbardziej właściwe. Jeśli zatrudnimy dj’a na wesele międzynarodowe, trzeba z nim bezwzględnie opracować wszystkie niuanse. Powinien scalić odmienne typy muzyki, żeby każdy z gości miał szansę bawienia się przy ulubionych piosenkach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W czasie brytyjskiego wesela rodzina i przyjaciele indywidualnie opłacają sobie napoje wysokoprocentowe. Wyjątkiem jest szampan, za który koszty pokrywa familia Młodej Pary. Tymże szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku uroczystości ślubnej.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem – dj na wesele polsko-angielskie

Strona używa cookies
Ok