worki z nadrukiem do pakowania na roli worki do drewna warzyw węgla kolorowe niebieski
Węgiel najmocniejsze worki
2 lutego, 2017
Forum akwarystyczne Ryby akwariowe Opisy ryb i roślin akwariowych
Profesjonalny serwis akwarystyczny
2 lutego, 2017

Torebki filcowe podbijają świat

Torebki filcowe Torby z filcu Torby na zakupy filcowe Torebki miejskie z filcu

Filcowanie oznacza inaczej „zbijanie się”, inaczej pewny system przygotowywania towarów hand made. Polega on ogólnie rzecz biorąc na szczególnym formowaniu wełny za pośrednictwem igły. Cały proces może odbywać się zarówno na sucho (tylko za sprawą igły), jak również na mokro (przy zużyciu płynu do mycia rąk oraz ciepłej wody). Z filcu dziś wytwarza się wiele wyrobów, np. konfekcję, portfele, marionetki czy kolczyki. Mamy możliwość je bardzo swobodnie odszukać, wstawiając w okienko wyszukiwania frazy „torebka z filcu” czy „kreacja filcowana”. Nasze babki wypominają ustawicznie czasy, gdy ten nowatorski środek wytwarzania kreacji czy przyborów, był „zmorą”, Wykonany z dobrej wełny kardigan pod wpływem różnych czynników tracił swój piękny wygląd, ciągnął się i generalnie prezentował się kiepsko. Aktualnie plątanie to nowoczesny trend, zaś posiadanie prestiżowej torby wyprodukowanej w tenże sposób (a mianowicie w zaciszu własnego domu) jest zwyczajnie obowiązkowe!

Który krój torby filcowanej wybrać?

Całość zależy od tego, w jakich okolicznościach ona tak naprawdę będzie nam niezbędna. Mówiąc w skrócie – jaką funkcję ma wypełniać. Czy będziemy do niej wkładały szerokie oraz twarde rekwizyty, czy jedynie lekkie tusze i portfel? Czy zamierzamy dźwigać ją na ramieniu, w dłoniach czy na plecach? Pragniemy brać ją na przechadzki czy „kursować” po zakupy? W sposób ogólny można odróżnić następujące torebki filcowe: damskie i unisex, np. miejskie, okazjonalne na weekendy, na zakupy, kuferki, listonoszki i na notebooka. Często mają jeden wzór (czasami fotografię), lecz mamy możliwość ponadto wyszukać torebki standardowe, eleganckie, bez niepożądanych naddatków. Przykładem mogą być sportowe, na których nadruki są najzwyczajniej w świecie niepraktyczne ze względu na komfort użytkowania.

Przy zakupie torby na zakupy pilśniowej warto kierować się też własną posturą i wzrostem. Dla niedużej, zgrabnej i małej Pani właściwsza będzie mała, która uwydatni urodę, lub wyraźnie duża, przy użyciu której wykreuje się oryginalny kontrast. Dla tej, która chce prezentować się szczuplej, odpowiedniejsza będzie torebka duża oraz nadzwyczaj duża, zatem taka która powstrzyma uwagę od głównych fragmentów ciała. Nim zdecydujemy się na konkretny model, powinnyśmy go przymierzyć oraz skontrolować w lusterku. Jeśli nie będziemy super się w niej czuły, nie należałoby w nią inwestować. W konsekwencji będzie leżała w szafie czy (co gorsze) wręczymy ją koniec końców komuś za półdarmo.

Za pomocą jakich technik dbać o torbę wykonaną z filcu?

Odpowiednio wykonana torba z filcu będzie wykorzystywana przez wiele lat. Jeśli zależy nam na tym, ażeby tak było, należy pamiętać o paru obowiązujących wytycznych. Nade wszystko przenigdy nie może być ona narażona na typowe wycieranie, skrobanie oraz dotykanie różnorodnych powierzchni (zwłaszcza nierównych). Jeżeli wyruszamy autobusem, wówczas rozsądniej jest złapać ją do ręki bądź umieścić na kolanach, niż nosić silnie na ramieniu. Jeżeli chodzi o pranie wtedy korzystniej postawić na mycie na sucho lub czyszczenie w pralce w 30 stopniach omijając wirowanie. Temperatura nie może gwałtownie się zmieniać, m in. różna będzie zastosowana do czyszczenia, a nowa do przepłukiwania. Interesującym konceptem na odświeżenie torby jest wysłanie jej do czyszczenia chemicznego. Jeśli wybierzemy mycie odręczne, wówczas torby nie „zakręcamy”, jak to mamy w nawyku robić z odzieżą, praktycznie w ogóle nie szorujemy. Najlepiej delikatnie odcisnąć z niej nadmiar wody i ulokować ją na suchym ręczniku. Pamiętajmy, by odbudować jej pierwotny fason! Co wykonać, jeśli torba nie prezentuje się zachęcająco – rozczochrała się czy pojawiły się na niej „kulki”? Wypada zrobić właśnie to, co robiło się dawniej z pulowerami. Więc misternie oczyścić ją za sprawą nożyczek, maszynki do golenia bądź golarki do odzieży. Wypada jednakże nadzwyczaj nadzorować, aby nie uszkodzić konstrukcji materiału (zrobi się w niej zwyczajnie otwór).

Torba filcowa na każdą okazję

Torba przygotowana z filcu tylko pozornie jest odpowiednia do swobodnego stroju. Mamy szansę ją przecież nosić do biznesowej garderoby, jeśli posiada należyty profil, wielkość i odcień. Kiedyś kolor torebki dopasowywało się do kolorytu pantofli. Teraz na topie są bardziej różnorodne zestawy. Generalnie panują dwie reguły: jeśli ubieramy kostium jednobarwny, wówczas mamy możliwość przyzwolić sobie na torebkę z licznymi fotografiami, itp. Jeśli narzucamy na siebie ubrania w stylu „na jeden odcień”, to należy dopasować torebkę o barwie łagodnej – zatem jednokolorową. Do „małej czarnej” bardziej pasuje szykowna torba filcowa, do trampek – bardziej pakowna, sportowa. Na biznesowe spotkania zabieramy ze sobą kochany „filc” w kolorkach klasycznych, więc jasnym, hebanowym, piaskowym, brunatnym. Sumując: torebka filcowana jest dobra dla każdej kobiety, jaka planuje być zwyczajnie modna! Warto nabyć dwie odrębne, jakie będziemy mogły nosić zależnie od warunków, np. do pracy bądź na miasto. Jeśli jesteś zafascynowana kupnem opisanego dodatku, kliknij w zaznaczony obok link – Torebka z filcu

Strona używa cookies
Ok