Aukcje internetowe - Portal z ogłoszeniami - Ogłoszenia
Aukcje online – idealny pomysł na zakupy
Wrzesień 22, 2016
Konsolidacja kredytów - Kredyty konsolidacyjne - Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny
Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?
Wrzesień 27, 2016

Kawa przez wielu jest uważana za napój bogów. Ten odkryty w Etiopii napój jest na drugim miejscu po wodzie najpopularniejszym napojem na Świecie. Spożywają go dosłownie wszyscy – wciąż zabiegani pracy Nowojorczycy i odpoczywający podczas siesty Hiszpanie. Najdoskonalsze w kawie jest to, że pojedyncze ziarenko ma zupełnie inny smak. A to przez to, że krzewy kawowca rosną w odmiennych warunkach klimatycznych w ponad 70 krajach. Zamknięta w ziarnach kofeina ułatwia koncentrację i zwiększa procesy metaboliczne naszego ciała. Nie zdumiewa zatem fakt, że wiele osób nie wyobraża sobie wczesnego ranka bez filiżanki parzonej kawy.

Kawa w wyjątkowo błyskawicznym tempie znalazła się na samym szczycie jednego z ulubionych napojów. Jedni piją ją z mlekiem i cukrem. Drudzy wybierają jedynie mocną, smolistą kawę, znaną jako espresso. Capuccino, Caffe Americano, Moccacino – jest w czym wybierać. Niewielkich rozmiarów ziarenko, tak dużo smaków. Odkryjcie historię kawy, sposoby jej prażenia i jej znaczenie dla naszego organizmu.

Jak kawa stała się naszym ulubionym napojem?

Bez żadnego „ale” ojczyzną kawy jest Etiopia. To przypuszczalnie tam, według opowieści, pewien pasterz spostrzegł, że kozy obgryzające z krzewów owoce w kolorze czerwonym są dużo bardziej energiczne, od innych zwierząt. Owoce, zjedzone przez zwierzęta, były owocami kawy. Grupy zamieszkujące Półwysep Somalijski zaczęły mieszać tłoczone owoce z tłuszczem, aby jeść je później w czasie walki. To były dopiero początki kawy. Dopiero w XVIII lub XIV wieku wymyślono metodę prażenia nasion kawy. Pierwszą kawiarnię założono w Stambule w 1554 roku. Kawa miała sowich sprzymierzeńców jak również nieprzyjaciół. Bardzo duża liczba religijnych ekstremistów widziało w kawie napój diabła. Napój ten rozpropagował w XVI wieku europejski podróżnik Leonard Rauwolf. Przez kilkadziesiąt następnych lat kawa stopniowo wkraczała na salony starego kontynentu. W samym Wiedniu w XIX wieku istniało ponad 1200 kawiarenek. Dzisiaj pije się prawie 4000 mld filiżanek każdego roku.

Palone ziarno czyli podstawa dobrej kawy

Znawcy sądzą, że do przyrządzenia pysznej kawy niezbędne są 2 elementy – świeże i równo palone ziarna, oraz dobrzy dostawcy. Wszystko zaczyna się od prażenia ziaren kawy. Palenie standardowe nie trwa dłużej niż 20 minut. Ziarna nagrzewane są do temperatury wynoszącej od 250 do 300 stopni Celsjusza. W trakcie prażenia ziarna kawy wyzwalają przeszło 800 związków zapachowych . Zależnie od temperatury i czasu wypalania rodzi się wyjątkowy smak i zapach kawy. Następnie ziarna są prędko studzone by jak najdłużej mogły zatrzymać swój niezwykły aromat.

Po czym rozpoznać dobrą kawę do ekspresu? Czy wyróżnia się dobra kawa do ekspresu?

Dobra kawa ziarnista do ekspresu charakteryzuje się jasno czekoladową barwą. Niech nie kuszą Was gwarancje firm, że ich ciemne, praktycznie smoliste nasiona są najdoskonalsze. Są one najzwyczajniej w świecie niestarannie wypalone, co wyczujesz od razu po ich gorzkim smaku. Przeważnie na opakowaniach z kawą oznaczone są certyfikaty organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Kupujemy więc tą droższą kawę, myśląc, że poprawimy przez to stan lasów podzwrotnikowych. Jest to wyłącznie skuteczny chwyt marketingowy, który nie ma nic wspólnego z jakością kawy, ale z wpłatą odpowiedniej opłaty członkowskiej. Z takiego względu duża ilość kaw rosnących na najlepszych plantacjach nie posiada żadnych certyfikatów. Jakość takiej kawy doznaje się po prostu w jej smaku, a nie w atrakcyjności opakowania.

Jedno ziarno, tyle możliwości.

Zaparzanie kawy to swojego rodzaju uroczystość. Wpierw dopasowujemy odpowiednią kawę ziarnistą. Zapach i intensywność aromatu zależne są w zasadzie od pochodzenia uprawy i długości palenia ziaren. Następnie powinniśmy znaleźć wysokiej jakości akcesoria, w zależności od tego jaką metodę zaparzania wykorzystamy. W metodzie French Press używamy specjalistyczny zaparzacz, który oddziela fusy. Aeropress to technika która łączy właściwości French Pressu i walory techniki przelewowej. Kawę łatwo wyciska się przy pomocy profesjonalnego narzędzia. Jedną z najpopularniejszych cenionych technik alternatywnego zaparzania kawy, jest DRIP. DRIP to stworzony z plastiku, porcelany bądź szkła kubek z dziurkowanym dnem. Wkłada się do niego filtr, wsypuje się kawę i polewa stopniowo wrzątkiem. Kawa, wraz z całym swoim zapachem spokojnie ścieka do dzbanka, poprzez co nie jest zbyt gorąca do wypicia.

Wypróbuj wszystkich metod i znajdź która jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia Kawa sprzyja wszelkim eksperymentom, ponieważ zawsze może nas ona zaszokować swoim aromatem i smakiem. Gdzie warto kupić kupić dobrą kawę do gastronomii, lub dla samego siebie? Który sklep z kawą wybrać? Jednym z lepszych sklepów internetowych, oferujących świeżo paloną kawę jest swiezowypalana.pl. Znajdziecie tam bogaty wybór kaw uprawianych na najlepszych plantacjach świata. Kawa palona jest zaraz po złożeniu zamówienia i dostarczana w ciągu 24 godzin od chwili jest zapakowania. Smakuje znakomicie, gdyż produkowana jest z świeżych ziaren, wypalanych przez wyspecjalizowanych mistrzów. To perfekcyjna kawa leniwy poranek, jak i na przyjemne po południe w gronie najbliższych. Gdy raz posmakujesz dobrej kawy ziarnistej, nie będziesz chciał pić żadnej innej. Wejdź na stronę internetową sklepu i zamów świeżo paloną kawę: dobra kawa ziarnista do ekspresu.

Strona używa cookies
Ok