Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – pomiary specjalne
2 września, 2020

Maszynki oraz kosmetyki do golenia, balsamy opóźniające wyrastanie włosów, depilacja ksenonowa – to prawdopodobnie najprostsze sposoby pozbywania się nadmiernego owłosienia. Czy są one efektywne? Zapewne sprawdzają się na kilka czy kilkanaście dni, jednak po tym czasie procedurę powinno się powtórzyć. I to istotnie jest kluczowy powód odkrycia depilacji laserowej – zatem sposobu usunięcia owłosienia na całe życie. Ogólnie rzecz ujmując nie jest to projekt nowy, bo w ostatnim czasie mnóstwo osób umawiało się na terapię z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Teraz najnowszym oraz najwydajniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa włosy nawet z rozległych partii ciała. Badacze, którzy zbudowali, a w następnej kolejności wprowadzili do obiegu oba lasery diodowe, w drugim przypadku zainstalowali bardziej homogeniczną wiązkę lasera. Takie wyjście zapewniło pogłębienie wydajności terapii, skrócenie czasu jego przeprowadzania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem oraz mamy szansę ją z całą pewnością używać do okolic intymnych, skóry bardzo wrażliwej czy oliwkowej. Mają możliwość po niego sięgnąć osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują negatywnie na kosmetyki do depilacji czy mają drobne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zyskał sporą ilość ekskluzywnych nagród. Co ważne, w ogóle nie powoduje zbędnych efektów ubocznych.

Przeciętnie trzeba od 3 do 5 sesji, ażeby całkowicie usunąć wszelkie włosy. Jeśli wybierzemy parę partii, przykładowo przedramiona oraz pachy równocześnie, wówczas kosmetyczka jest w stanie to przeprowadzić podczas pojedynczej konsultacji. W sumie ilość zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia oraz etapu, na którym znajduje się włos. Pierwszy zabieg usuwa włoski bardzo zauważalne, najmocniejsze, które są w ostatniej fazie rozwoju. Krótko mówiąc nie wszystkie zwyczajnie wzrastają za jednym razem, stąd też laser niszczy prawie 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy depilacja laserowa naprawdę daje rewelacyjne efekty?

Nie ulega wątpliwości są one dużo lepsze niż w przypadku depilacji pozostałymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w ciągu życia potrafią uwidocznić się tylko sporadyczne włoski (m in. w wyniku zaburzeń hormonalnych). Panie, jakie zdecydowały się na taki zabieg oraz publikują swoje oceny na forach w 99% są dumne z rezultatów. Zwłaszcza, że jest to dobra technologia na wrastające włoski. A dokładniej? Groźnym rezultatem nieostrożnych depilacji czy zwyczajnie dyspozycji są nieduże ranki na skórze, czerwone grudki czy krostki. Potrafią też uwidocznić się stany zapalne, a wówczas wizyta u medyka jest nieraz nieodzowna. Włoski nie mogą przebić się przez skórę oraz pozostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna zbierać się ropa, zaś wtedy tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest jedyną propozycją, ażeby poradzić sobie z takim kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przystawia do skóry urządzenie SkinTel. Jego celem jest wykonanie oceny włosków oraz dopasowanie siły wiązki laserowej. Lasery starszej generacji w zasadzie nie mają takiej opcji, stąd też przed wizytą trzeba sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Innowacyjny czytnik bada parę paramentów za jednym razem, m.in. kolor oraz zwartość włosków. W zasadzie nie musimy się niepokoić, że urządzenie będzie powodowało ból czy powstaną oparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako największy atut należy uznać zaoszczędzony czas, bo nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie tak, jak realizowaliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie należy także fundować sobie nowych golarek, inwestować w drogie urządzenia używane w domach, męczyć się z rozgrzewaniem wosku i dyskomfortem. Panie preferują epilację z powodów typowo praktycznych. Mają szansę zwyczajnie wyjść na plażę w stroju kąpielowym, absolutnie nie muszą wstydzić się odosobnionych stojących włosków ani krost. Możemy cieszyć się aksamitną skórą! Niewątpliwym plusem dla Klientek depilujących bikini jest szansa znieczulenia tego wyjątkowo wrażliwego miejsca. Ochładzający żel zmniejsza moc odczuwania sukcesywnych impulsów przesyłanych przez laser. Do pozostałych zalet możemy zaliczyć brak komplikacji po sesji (należałoby niemniej zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle niezwykle drogie, stąd też warto przeszukać miejscowe propozycje oraz ustalić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził promocji.

Interesujące fakty

W czasie trzeciej wizyty laserem terapeutycznym Palomar Vectus mamy szansę uwolnić się od około 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus mamy szansę niszczyć włoski nawet na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było redukować nadmierne owłosienie

Możemy wyróżnić cztery warianty laserów, wykorzystywanych dziś do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię depilacja laserowa, wejdź w link i przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

depilacja

Strona używa cookies
Ok