Darmowe ogłoszenia nieruchomości Zamki na sprzedaż Domy Lokale Mieszkania na sprzedaż
Jak bezpiecznie zakupić nieruchomość?
26 października, 2016
Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – rodzaje i cena
30 października, 2016

Szanowne Panie, wiem, że każda z Wam myśli o ładnym i wypielęgnowanym ciele. Przeglądając czasopisma zwracamy uwagę ładnie opalone modelki, o idealnych kształtach i śnieżnobiałym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z pierwszych stron gazet wyglądają tak o każdej porze dnia i nocy. Wokół nich zawsze kręci się zespół osób maskujących ich mankamenty. W erze komputerów nie można obejść się także bez obróbki cyfrowej zdjęć, a więc często to co zmusza nas do walki o piękne ciało, jest po prostu nie realne.

Chcąc czuć się komfortowo we własnym ciele dobrze jest zacząć od niewielkich zmian w swoim życiu. Rozsądne odżywianie i codzienny ruch (a nie wysiłek!), to pierwsze kroki na drodze do zgrabnego ciałka. Dobrze, że dostępne są zabiegi,które ułatwiają nam osiągnięcie efektów które obserwujemy w kobiecych czasopismach. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, która ułatwia pozbycie się obfitego owłosienia. Jeśli jesteście zaciekawione tym naprawdę prostym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania w temacie trwałej depilacji.

Czy podczas depilacji laserowej odczuwa się ból?

Skądże, depilacja laserowa jest metodą w 100% bezbolesną. Jeżeli w czasie trwania depilacji czułaś dyskomfort, jasne jest, że personel źle ustawił parametry lasera, lub kosmetyczki przeprowadzające zabieg nie były dobrze przeszkolone. Laser stosowany w depilacji musi być odpowiednio skonfigurowany pod względem odcienia skóry i poziomu melaniny. W końcu każda z nas jest inna.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserowa, a właściwie epilacja laserowa to zabieg polegający na uszkodzeniu macierzy włosa. Wiązka lasera przenika w głąb włosów przy pomocy pigmentu, czyli melaniny. W taki sposób włos traci komórki odżywcze, przez co nie regeneruje się, co w rezultacie prowadzi do jego całościowej utraty. I to w sposób trwały.

Dlaczego zabieg depilacji podzielony jest na kilka sesji?

Trwała redukcja owłosienia następuje dopiero po kilku wizytach. Standardowo przeprowadza się 5 występujących po sobie zabiegów. Jest to efektem cyklu wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 faz – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najlepiej usuwa się włosy podczas 1 fazy, dlatego też następne zabiegi wykonuje się w odpowiednim odstępie czasu, kiedy część włosów osiągnie fazę anagenu.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej?

Z zabiegu depilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety spodziewające się dziecka i osoby, cierpiące na następujące rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zrezygnować z korzystania z solarium (na 5 tygodni przed) i z używania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także korzystanie z kremów zawierających retinol, zażywanie antybiotyków, picie wywarów ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i picie napojów o właściwościach wyszczuplających. Wspomnę również, że na promień lasera odporne są włosy o niskiej zawartości melaniny, bardzo jasny blond i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów odradza się zabiegi depilacji laserowej.

Przygotowanie do zabiegu epilacji

Możesz być pewna, że w dobrych gabinetach kosmetycznych pracownicy udzielą Ci niezbędnych porad, aczkolwiek zawsze warto jest się przygotować zawczasu. Przed depilacją należy precyzyjnie umyć całe ciało. Po kąpieli nie używaj żadnych preparatów i balsamów pielęgnacyjnych. Skóra nie powinna być niczym natłuszczona, gdyż może to zminimalizować efekty depilacji. Pamiętaj o zrezygnowaniu z wszelkich preparatów i napojów które zawierają substancje fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Dzięki podporządkowaniu się tym podstawowym zasadom, błyskawicznie osiągniesz wymarzone efekty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa gwarantuje kompletne usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po zakończeniu sesji zabiegów na konkretnej partii ciała nie odrosną włosy. Depilacja laserem jest , co dla wielu bardzo ważne, bezbolesna i nie implikuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć upragniony efekt bez zaczerwienienia skóry, nawet w najbardziej delikatnych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak epilacja laserowa nie tylko poprawiają kondycję naszej skóry, ale gwarantują nam dobre samopoczucie. Trwałe usuwanie owłosienia laserem to również spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie musiały używać maszynki do golenia. W poszukiwaniach idealnego gabinetu kosmetycznego, zerknijcie na Endomed, oferujący precyzyjną metodę depilacji laserowej. Firma stosuje laser medyczny Palomar Vectus, który gwarantuje zniewalające efekty nawet po 3 zabiegach. Więcej informacji o zabiegach trwałego usuwania owłosienia znajdziecie na tej stronie: depilacja laserowa.

Strona używa cookies
Ok