Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus
Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski
Marzec 19, 2017
Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Bezpłatna wizytówka w katalogu dla Twojej firmy
Marzec 21, 2017

Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co jest bardziej ekonomiczne? Dobry depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Dzisiaj każda kobieta pragnie posiadać perfekcyjne ciało, zdecydowanie bez żadnego włosa! Przeważająca część z nas nie zamierza marnować czasu na skupowanie kremów na potrzeby usuwania zbędnego owłosienia, z jakimi musimy przebywać pod prysznicem co najmniej 10 minut. Maszynki do golenia, sprawiający dużo bólu wosk, drogie urządzenia na potrzeby usuwania owłosienia w zaciszu własnego domu – muszą już odejść. Pojawił się ostatnimi czasy ich następca – laser diodowy, który potrafi usunąć włosy z całego ciała i to na całe życie. Jeśli masz jakieś obiekcje – to przeczytaj niniejszy artykuł.
Usuwanie owłosienia z nóg jest niezmiernie uciążliwe. Myśli o tym z pewnością każda z was. Wyrastające włosy są intensywniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz ciężej się od nich uwolnić. Jeżeli zamierzamy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, to trzeba bezwarunkowo wiedzieć w jaki sposób wykonać wszystkie czynności, ponieważ można sprawić sobie krzywdę, a konkretniej zranić skórę. Absolutnie nie wolno zapomnieć o właściwej pielęgnacji, ponieważ to podstawa idealnie gładkich nóg (bądź innych części ciała). Może powinnyśmy zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowoczesnych technik i zdecydować się na laser? To niezawodna technika, jednak w sumie nie jest wcale taka prosta. Musimy zapisać się na kilka kosztownych wizyt, ażeby kosmetolog usunęła wszystkie włoski raz na zawsze. Wyjątkowo istotne jest przygotowanie się do takiego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo i pociągającą, piękną skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, ile czasu przeznaczasz codziennie na usuwanie owłosienia z nóg bądź pach? Jeżeli zdecydowałaś się na maszynkę do golenia to trwonisz każdego dnia aż 7 minut, a to daje około 167 godzin w perspektywie roku. Depilator automatyczny albo gorący wosk wyłącznie na pierwszy rzut oka są skuteczne, ponieważ należy je wykorzystywać przynajmniej przez 30 minut co kilka tygodni. Na dodatek dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy i inne kosmetyki, których celem jest odwlekać rośnięcie włosów bądź ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest bolesna i właśnie dzięki niej można mieć w najbliższym czasie problemy z wrastaniem włosów. A ponadto w ogóle nie jest aż tak tania. Analizując te wszystkie sposoby, możemy zdecydowanie stwierdzić, iż depilacja laserowa jest najwydajniejsza i najtańsza. W Polsce wiedza o tym zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest wciąż wystarczająca. Dużo Kobiet dowiaduje się o takiej ofercie podczas wpisywania się na inne zabiegi, m in. gorącym woskiem. W zasadzie nie chcą sprawdzić o co chodzi, bowiem ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. Co więcej o epilacji przy użyciu lasera krąży kilkadziesiąt mylnych opinii.

Dlaczego? Bo określenia „depilacja” oraz „epilacja” są stosowane zamiennie. Da się to zaobserwować choćby po tekstach w Internecie, czy uwagach rozmaitych „fachowców” w częściach na komentarze oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia i ogólnie rzecz ujmując nie bazuje tylko na tym, że w jednym spośród niniejszych terminów nie ma czarodziejskiej literki „d”. W ręcznej depilacji (np. za pomocą plastrów z woskiem albo depilatorem) włos jest usunięty, ale wyłącznie na pozór. Nietknięta cebulka i brodawka odżywiająca włosek pozostają zdrowe. Stąd też depilację musimy notorycznie powtarzać. Depilacja laserowa jest techniką trwałego pozbywania się owłosienia. Usuwa włos, cebulkę i wymienioną brodawkę – natomiast efektem jest brak możliwości naprawy włosa i jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie skoncentrowanym światłem. Podczas depilacji przesyłany jest impuls. Melanina, a mianowicie pigment znajdujący się we włosach, pochłania emitowane światło. W trakcie oddziaływania głowicy jest uwalniane ciepło, natomiast pojedynczy włos razem z z macierzą i odżywiającą brodawką jest usuwany. Efektywność wiązki promieni bazuje na tym, czy za jednym zamachem zniszczy macierz z włosem czy tylko je nadwyręży. Kilkanaście urządzeń, które montuje się w domach czy gabinetach kosmetycznych jedynie zmniejsza mechanizm wzrastania włosa. Stąd po jakimś czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczuwanie dyskomfortu jest sprawą indywidualną, lecz krótko mówiąc nie możemy na pewno ogłosić, iż depilacja laserowa nie boli. W czasie emitowania impulsu Klientki opowiadają o tym, iż odczuwają niewielkie ukłucia lub mrowienie. Najmniejsza bolesność występuje na przedramionach i łydkach, zaś najmocniejsza w okolicach intymnych i pod pachami. Jest to natomiast rzeczywiście niewielki, nic nie znaczący ból, gdyż na całe życie uwalniamy się od nadmiernego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Jednokrotny zabieg z pewnością nie przyniesie zadowalających efektów. Światło lasera usuwa podczas pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W większości przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery wizyty depilacji laserowej. Jednak u 20% osób wskazane są terapie przypominające, bowiem przeważnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy potem mogą zacząć wyrastać oraz trzeba udać się na taki zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Odcień włosków od dawna był wyjątkowo istotny, a lasery w salonach absolutnie nie mogły poradzić sobie z włosami jasnymi, rdzawymi bądź jasnoszarymi. Jasne owłosienie było pierwszym z przeciwwskazań do epilacji, bo lasery diodowe miały problem z odróżnianiem meszku od skóry. Obecnie korzysta się często z urządzenia Palomar Vectus, który jest uzbrojony w nowatorskie akcesorium do analizy włosków i skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się dopuszczalne epilowanie chociażby niezmiernie jasnych włosków. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy w intensywnym kolorze – hebanowe, jasnobrązowe – oraz bardzo jasne, przykładowo miedziane oraz złote. Impuls świetlny jest przystosowany na potrzeby odcienia włosów i odcienia karnacji, ażeby absolutnie nie doszło do jakichkolwiek. oparzeń. Wskaźniki są w takiej sytuacji raz po raz bardzo precyzyjnie dopasowywane, aby Klientki czuły maksymalny komfort podczas depilacji.

Kto bynajmniej nie powinien wciąż korzystać z terapii depilacji przy użyciu wiązki lasera? Naturalnie Klientki, które posiadają jasnoszare włosy. Są one całkiem pozbawione pigmentu, a epilacja po prostu się nie powiedzie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi być odżywiona, ogólnie rzecz ujmując nie może być na niej najmniejszych obrażeń, ani suchych partii. Na co najmniej kilka dni przed terapią trzeba przeznaczyć czas na prawidłową pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza skóra musi obowiązkowo być oczyszczona (bez serum, samoopalacza itp.). Bardzo istotne jest również precyzyjne ogolenie skóry, bowiem nie wolno epilować skóry podrażnionej. Staranne ogolenie daje gwarancję komfortowego oraz do pewnego stopnia bezbolesnego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed sesją każda kobieta zdecydowanie powinna skonsultować się z kosmetologiem. Chodzi głównie o wyeliminowanie przeciwwskazań. W następnej kolejności dobierana jest głowica – o mniejszych rozmiarach albo o większych rozmiarach w zależności od wybranej części ciała. Masywniejszą wykorzystuje się na dużych obszarach, np. pośladkach. Mniejszą epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przymierzana do wybranego rejonu na tzw. „fałdkę”. Na zewnątrz prezentuje się ta czynność w taki sposób, iż ciekawa lampa z karmazynowym oświetleniem jest przymierzana na okrągło do ciała. Po sesji kosmetolog smaruje balsamem kojącym cały rejon, na którym zabieg był prowadzony.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Bezzwłocznie po kuracji i przez parę następnych dni należy bezwzględnie pocierać miejsca po epilacji balsamami, które w swym składzie posiadają panthenol bądź pozostałe składniki wychładzające i kojące. Przez plus minus jeden tydzień absolutnie nie można korzystać z peelingów złuszczających, musimy zrezygnować całkowicie z kremów wysuszających, promieni słonecznych, basenu i sauny. Jeżeli wytworzą się strupki, w ogóle nie wolno ich niszczyć (ponieważ powstaną wówczas blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Nowoczesny laser Palomar Vectus jest przeznaczony do epilacji całego ciała. Mamy szansę zatem pozbyć się na zawsze niepożądanego owłosienia z łydek, intymnych rejonów, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To doskonały zabieg dla osób, które mają niepotrzebne włosy w obszarze twarzy lub na pośladkach oraz sprawia im to dyskomfort, przykładowo na plaży.

Czy każdy może iść na zabieg?

Istnieje parę rodzajów chorób, jakie są ważnym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu depilacji przy użyciu wiązki lasera. Należą do nich między innymi niekontrolowana cukrzyca, padaczka, choroby rakowate, bielactwo albo intensywne choroby skóry. Kosmetolog krótko mówiąc nie zrobi kuracji, jeżeli zażywamy preparaty z retinoidami bądź popijamy niektóre zioła. Zabieg musi być zrealizowany w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, gdyż wtedy możemy z nim przedyskutować określone kłopoty pojawiające się bezpośrednio po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Generalnie rzecz ujmując, kuracji depilacji przy użyciu wiązki lasera wolno poddać się o każdej porze roku. Należy zawsze pamiętać, że po terapii nie można w żadnym przypadku zażywać kąpieli słonecznych, chodzić na basen bądź używać balsamów na bazie alkoholu (bardzo podrażnia skórę). Pierwszy zabieg powinniśmy zrobić pod koniec roku, ponieważ ostatni zabieg odbędzie się na początku wiosny. Cała terapia przebiega dość długo, ponieważ kolejne sesje muszą być wykonywane w konkretnych odstępach czasu. Zima zatem to idealny moment, ażeby zacząć realizować swoje cele, natomiast wiosna, aby odkryć ciało i pochwalić się miękką skórą.

Jeśli zamierzasz wiedzieć więcej kliknij w odsyłacz z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok