Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik
Poprawa płynności finansowej firm
Marzec 13, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
Marzec 14, 2017

Depilacja laserowa – chyba każda z nas czytała kiedyś o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą obcej religii, jednak w ogóle to określenie nie jest powiązane z mistycyzmem i magią. Hirsutyzm to choroba na którą cierpi wiele pań w każdym miejscu na ziemi. Jest to medyczny termin nazywający najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być dotknięci tą dolegliwością, jednak część panów nie ma problemów z dość licznym futerkiem. Dla pań przeciwnie to absolutny dramat.

U kobiet cierpiących na hirsutyzm włosy pojawiają się w nadmiernej ilości na różnych częściach ciała – w strefach intymnych, na nogach i co najgorsze na twarzy. Musicie poświadczyć, że włosy na ładniej, damskiej buzi nie prezentują się atrakcyjnie i pociągająco. A generalnie każda z nas chce być zauważana i elegancka.

Jak do tego wszystkiego odwołuje się zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa efektywnie i bez bólu likwiduje nadmierne owłosienie z każdej części ciała. Jest to środek niezawodny, szczególnie proponowany kobietom zapadającym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej specyficznej przypadłości, wpływając na komfort pacjentów.

Jeśli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie właściwy, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym informatorem informującym o przebiegu epilacji, jak i samego hirsutyzmu.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm uzewnętrznia się nadmiernym owłosieniem w niecodziennych miejscach. U dziewczyn z tym zaburzeniem, czarne włoski pojawiają się nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w okolicach bikini, ale również na twarzy, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm pojawia się jako defekt kosmetyczny. Czasami jest produktem ubocznym zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u pięknej 100% kobiety pojawia się wąsik? Żeński organizm produkuje równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. Czasami możliwe jest, że w wyniku dezorganizacji gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają tworzyć za dużą liczbę hormonów charakterystycznych dla osobników męskich. Skutkiem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w pozostałych miejscach. Kolejnymi czynnikami hirsutyzmy są najczęściej policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za pokazanie się zbytniego owłosienia u dziewczyn są odpowiedzialne także steroidy (stosowane w rozmaitych kuracjach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W chwili stwierdzenia pierwotnych sygnałów nadmiernego owłosienia sugeruje się spotkanie u lekarza. Po szczegółowym badaniu poświadczy on diagnozę i poda stosowne preparaty, lub zaznaczy, że zbytnie owłosienie jest wyłącznie defektem kosmetycznym. Wówczas najskuteczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu epilacji laserowej. Podczas paru sesji raz na dobre pozbędziesz się irytujących Cię włosów.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem kierowanym tylko do kobiet chorujących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – kobiety i panowie, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że epilacja laserem w 100% eliminuje włoski z dowolnej partii ciała. I tak, mają rację Ci którzy deklarują, że jest to metoda bezbolesna. Odpowiednie skonfigurowanie lasera do właściwości skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas poszczególnej sesji. Zazwyczaj jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak mocne jest Twoje owłosienia. W każdym razie efekt finalny jest taki – dogłębne usunięcie włosów i gwarancja, że włoski nigdy nie pojawią się.

W trakcie zabiegu epilacji (tak brzmi medyczna nazwa) urządzenie przekazuje wiązkę energii, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Skutkiem tego procesu jest nieodwracalne upośledzenie struktury włosa, który przestaje się rozwijać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany co jakiś czas. Podyktowane jest to ciągiem wzrostu włosa. Promień lasera przyswajany jest jedynie przez włoski, które zauważalne są na zewnątrz skóry. Włosy pozostające w stanie spoczynku (pod skórą) nie pozyskają odpowiedniej ilości emitowanych promieni minimalnej do ich uszkodzenia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak wspomina spora liczba kobiet, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Gęste włosy występujące na twarzy zanikają po paru sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie szokuje nas, że kobiety chorujące na hirsutyzm wybierają tą korzystną formę terapii. Depilacja laserem to nie wyłącznie zabieg medycyny kosmetycznej. To pomoc dla wszystkich dziewczyn, u których nadmierne owłosienie generuje znaczne kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich osób, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu zredukować włosy dla swojego komfortu? W każdym razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, gabinet oferuje profesjonalną depilację laserową z zastosowaniem nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Chcesz posiadać piękną i dopieszczoną skórę? My Tobie to ułatwimy. Wstąp do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do strony tutaj: depilacja laserowa Toruń

Strona używa cookies
Ok