Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termos turystyczny – jaki najlepszy i jak go wybrać
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzatory do biura – Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak depilować

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy zachować gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal sporym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana technika pozwala pozbyć się włosków z większości części ciała na długi czas. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk musi być zaledwie lekko podgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał odrywa się nagłym ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk przenika do wnętrza, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji , kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce albo pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na kilka dni przed zabiegiem warto zastosować porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeśli będą za krótkie, staną się niełatwe do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskową najlepiej zaczekać, aż włoski urosną na długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem woskiem należy dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy widocznych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, aby w trakcie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także dowiedzieć się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra zazwyczaj potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim ważne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu należy zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie kojące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura również może mieć negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na kilka dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed następne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie skutkuje uczuciem swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje trwały efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Ponadto można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Strona używa cookies
Ok