PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – jak spać
Luty 15, 2019
Depilacja laserem medycznym Vectus
Luty 21, 2019

GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. Jest to kończyny, na których opiera się cała masa naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o systematycznej pielęgnacji stóp. Efektem tych zaniedbań niejednokrotnie są takie problemy jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Niżej prezentujemy kilka popularnych tricków.

KĄPIELE

Kąpiele w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko niweluje obrzęki, ale także zmiękcza naskórek. Kąpiele rekomendowane są w szczególności paniom, które zmuszone są często nosić obuwie na szpilkach. Szpilki męczą na stopy, dlatego należy dbać o ich dobrą pielęgnację. Kąpiele solne to nie tylko odprężenie ale także wsparcie w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa także lawenda.

WYGŁADZANIE

Niezwykle ważnym elementem pielęgnowania stóp jest częste usuwanie zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ ze względu na swoją specyficzną porowatą strukturę sprzyja namnożeniu bakterii. Jeżeli upieramy się na używanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup specjalnej tarki- można ją dokładnie wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też mnóstwo specjalistycznych peelingów, które są bogate w kryształy soli, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głownie z tego powodu że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Dlatego szybko ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element dbałości o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające powinno się stosować każdego dnia. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla w dużym stopniu zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: nakłada się je na noc, aby rano cieszyć się perfekcyjnie gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Trzeba zadbać także o staranny pedicure. Regularne skracanie paznokci to niezbędny zabieg. Prócz obcinania istotne jest też odpowiednie piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą boleśnie wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Wzmożone przesuszanie skóry to bardzo często efekt braku witaminy A. Najlepszym trickiem na tę dolegliwość są relaksujące kąpiele solne. Drogerie oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które skutecznie pożegnają wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Bywają źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najszybciej zlikwiduje podolog, ale warto też spróbować się ich pozbyć przy pomocy domowych sposobów. W tym celu trzeba zakupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, odmoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel musi potrwać nie krócej niż 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku specjalnym środkiem. Następnie powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Co trzecia osoba ma problem z nadpotliwością stóp. Z tego powodu najważniejsza specjalna higiena. Zabiegi higieniczne ułatwiają liczne kosmetyki dedykowane dla osób, które mają problemy z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba także wymienić buty: w pracy zakładać przewiewne obuwie. Pomocne także mogą okazać się kąpiele solne z dodatkiem olejków. Najlepsze z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz nosić szpilki? Czy wiesz jak cierpią twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kości dużego palca, które są powodem dyskomfort i skrzywienia kości stopy. Mocno obciążony palec często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z wąskim noskiem. Palce stopy znajdują się wtedy w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega nadmiernym przeciążeniom. W jaki sposób zapobiec haluksom? Jest kilka sposobów, jednak tylko niektóre są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one położenie dużego palca. Stosuje się je jednak jedynie na noc, dlatego ich efektywność jest mała. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej pracy w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy stale postępują. Najlepszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w osiągnięciu najlepszych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok